Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: hitno/groznica!!!
PostPoslato: Uto Maj 01, 2007 2:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 01, 2007 2:21 am
Postovi: 1
dete od 2.5 godina već drugi put u 2 meseca dobija jaku groznicu od temperature;Oba puta je bilo u toku dana živahno i veselo;bez ikakvih simptoma da bi u toku noći dobilo temperaturu 39 i počelo da drhti.Prvi put mu je u Tiršovoj rađen EEG i sve je bilo u redu,i oba puta je dijagnostikovana upala grla.Objašnjenje doktora je slab imunitet koji reguje visokom temperaturom! Inače je retko bolestan,jede sve... Sve se svodi na to da ga neprestano neko od nas pazi jer se plašimo tih iznenadnih temperatura.Da li neko zna da li je to stvarno imunitet i kako da ga poboljšamo? Hvala vam unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 01, 2007 3:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Nije ništa čudno da se dobije groznica od temperature, pa to se i nama odraslima događa da se tresemo dok temperatura raste naročito kad je visoka.
Neki lekari preporučuju hlađenje deteta, tušaranje dok ima temperaturu da ne bi došlo do frasa.
Moje mišljenje je nikako ne hladiti dete dok raste temperatura jer je njemu i ovako hladno i može da se ukoči (znam jedan slučaj) od hladnoće.
Ja sam imala problem sa detetom i visokim temperaturama, ima veze sa imunitetom, od kako joj dajem Revitu i još neke dodatke uz što zdraviju ishranu čini mi se da je malo bolje.

Ono što je bitno jeste da ga ne utopljavate previše ali i da ga ne rashlađujete, nego onako kao i uvek ali zato dobro utoplite nogice i rukice, obične pa termo čarape, jer se tako izvuče temperatura preko nogu, blago hladite glavicu i čelo, dajte paracetamol ili brufen (bolji je paracetamol ali ako bolje reaguje na brufen onda njega) ako je temperatura prešla 39 onda tableticu diazepama od 2mg (mada vi već izlazite iz crvene zone što se tiče frasa) i najvažnije voda, bistri sokovi, limunada u što većim količinama, čak i ako neće na špric, ne sme da dehidrira jer temperatura mnogo oduzima tečnost, znači ako neće svaki čas na špric i to mislim da je najbolje limunada ali bilo koja tečnost dobrodošla je.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 02, 2007 1:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
OljaA je sve lepo objasnila :) .

Jel dete ranije imalo konvulzije (grceve delova tela ili se celo treslo)?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: