Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: UBRZANI RAST I SVRAB MLADEZA
PostPoslato: Sre Mar 09, 2005 5:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 09, 2005 5:21 pm
Postovi: 2
I ako sam bio na dosta mesta niko mi nista nije pojasnio.Od proslog leta,poceo je da me svrbi jedan mladez na ledjima.Uvideo sam i da ubrzano raste.Ubrzo zatim pocelo je da se desava sa svim mladezima,prvo na ledjima,stomaku,nogama i licu.Pojavilo mi se i dosta novih mladeza.Poceli su i da bele po sredini...Kad se tusiram toplijom vodom cesto pocnu da me svrbe ,a okolo nekih se pojavi i crvenilo i ako ih nisam ni dirao.Neki dermatolozi mi kazu da je to normalno....????Molim vas nemojte mi odgovoriti da je to normalno...jer cu vas pitati jer i vas svrbe mladezi???Gde bi mogao odstraniti mladeze,po nekoj a da to nebude relativno skupo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 09, 2005 11:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 05, 2005 5:05 pm
Postovi: 38
--


Poslednji put menjao mimcek dana Sre Mar 23, 2005 2:22 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 09, 2005 11:38 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Javite se dermatologu da Vam pogleda Mladeze dermoskopom. U Zavodu za kozne bolesti u beograduimaju najnoviji softver dermolighta za gledanje mladeza i slika se moze dalje slati ako je nesto sumnjivo. Ja imam tamo vezbe sa studentima ponedeljkom i utorkom prepodne pa se mozete javiti kod Direktora Dr Adamovica da promene pogledamo Dermolighteom. Mozete i Vi slikati makroskopski mladez

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 10, 2005 12:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 09, 2005 5:21 pm
Postovi: 2
Mima u svakom slucaju hvala.Ja se neplasim ni bola ni skidanja mladeza,ja bi to voleo....Ali ja sam vec bio na pregledima.U melanoma centru,prvi put mi je slikao mladeze,a drugi put ih je pogledao sa razdaljine od 2 metra i rekao da je to sve ok,da je normalno da rastu i da svrbe????Bio sam i u zavodu za kozne bolesti,jedna doktorka je vec na oko rekla da vidi par rizicnih mladeza,dok druga je gledala lupom sa osvetljenjem,i rekla da izgledaju normalno????Jednostavno nemogu dokazati doktorima da su se neki mladezi uvecali 2 do 3 puta u zadnja 4-5 meseca....Gde je to normalno????Gde si ti bila,gde su ti skidali mladeze,u kojoj ustanovi????Gorana,hvala na savetu doci cu...Da li u zavodu rade skidanje mladeza??Sta ako mi kazu da normalno izgledaju???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 10, 2005 5:38 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Postoji softver koji zaista ima impozantne performanse. Mladez se slika pod dermolighte-om i uveca na monitoru racunara nekoliko desetina puta tako da se vidi svako hiljaditi deo mm mladeza. Mladez se posmatra u odnosu na postavljene sablone i principe opasnosti . Postoje trenutno vazece 3 do 4 skale po Argencijanu. Sve se boduje. I nema greske. Ako se desi da je od 1000 slucajeva jedan nejasan dalje se teledermatoloskisalje u Italiju da ga pogleda Argencijano licno. Uvek mladez moze da se skine. Najbolje ipak na klinici za plasticnu hirurgiju. Malo s ceka zakazivanje ali obicno to nije urgentn¨! A ako jeste pacijent se hitno i primi

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: