Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: VASKE
PostPoslato: Pon Jan 22, 2007 3:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Drage mame,


po povratku sa zimovanja sa Tare moji klinci su nekim slucajem ''zaradili'' vaske. Na srecu uocili smo ih odmah, te smo pristupili ''rucnoj'' tehnici otklanjanja istih i u dogovoru sa pedijatrom kupili sampon ekoped i sad smo u potrazi za nekim gelom na bazi caja(prirodni preparat). Ukoliko je neko imao ovakav problem, a uspesno i efikasno, a pre svega TRAJNO ga resio, molila bih ga za savet jer do sada nismo imali slicnih iskustava u nasoj okolini.


Pozdrav i puno zdravlja SVIMA u 2007. godini!

Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 22, 2007 6:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:30 pm
Postovi: 79
Lokacija: Beograd
Draga Natasa,

Secam se svojih skolskih dana pre 20tak godina... Sampon se zvao Milinor, i mogao se kupiti u apoteci... Videla sam ga na rafu pre par godina, dakle, mislim da se jos proizvodi. Posavetujte se sa apotekarom, pa nam javite kako ste izasli na kraj sa tim problemom (da imamo u vidu, ako nekad i nas zakace vaskice :D )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 26, 2007 11:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 23, 2006 10:28 pm
Postovi: 27
Lokacija: vrsac
ja vam nista takvo ne bih preporucila.samo cesljanje sto guscim cesljom i to sto cesce.moja mala ih je dobila u igraonici od dve godine.bitno je da se vaska odkloni dok ona ne "odraste"toliko da moze da se "leze". a to je od prilike 10-15 dana od gnjide do vasi.mi smo mesec dana sa raznim preparatima trovali dete,dok nam nisu savetovali da je ovako naj sigurnije.jos bolje,pre cesljanja staviti na kosu malo silikona za kosu,tako da one bolje klize.mozda sam nesto zaboravila da spomenem,pitajte.rado cu vam pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 06, 2007 11:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Istrebili smo vaske!!!!!!!!!!!!!!!!!

Put uspeha isao je ovako.

Uz konsultaciju sa pedijatrom, kupili smo sampon EKOPED i gusti cesalj. Svi smo oprali kosu sa njim i pokusali da se ''otarasimo'' vaski iscesljavajuci ih pomocu gustog ceslja.

E, a onda smo uspeli da pronadjemo nesto relativno novo na nasem trzistu, potpuno prirodnu kolekciju za ''tamanjenje'' vaski. Zove se TEA TREE HEAD LICE GEL, tj. prirodni gel protiv vaski sa uljem cajevog drveta. Pogodan je za decu od 6-og meseca, stavi se na kosu i drzi 20-tak minuta, potom ispere samponom iz iste kolekcije i onda se zbog lakseg rascesljavanja stavi balzam za kosu. Poenta ovog preparata jeste da u toku tih 20 minuta vaske i gnjide bukvalno nabubre, tako da se lako iscesljaju gustim cesljem i veoma su vidljive, sto je imajuci u vidu njihovu prirodnu velicinu i nemogucnost da se golim okom tako lako primete, veoma vazno. Eto, mi smo uspeli na ovaj nacin da se resimo dosadnih vaski!!!

Pozdrav i hvala na savetima!

Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 06, 2007 11:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Ovaj preparat moze se kupiti u svim apotekama Pharmanova ili u BIOSPAJZU na Kalenic pijaci.

_________________
NATASA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 68 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: