Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Ekcem, dermatitis. Molim za pomoc!
PostPoslato: Sre Mar 28, 2018 5:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 19, 2015 6:30 pm
Postovi: 28
Pozdrav svim članovima foruma,

Negde u aprilu 2017 mi se pojavio neki kao ekcem na licu, pored nosa sa obe strane i bio je jako mali. Uglavnom, mazanjem pantenol mašću sam uspevao da ga držim pod kontrolom. Kako je vreme odmicalo, poprimao je sve veću dimenziju i danas zauzima veći deo lica. Prvo je počeo da obuhvata nos, čelo (od obrve do obrve), zatim da se širi od nosa levo i desno, pa na slepoočnicu, a sada ga ima i na bradi, obrazima i od pre par dana i na brkovima. Mnogo peče, svrbi i boli kada se nasmejem, odnosno zategnem lice. Mažem pantenol mast ali više ne može da ga drži pod kontrolom, širi se iz dana u dan sve više. Mazao sam sve i svašta, Pantenol mast, kremu, kremu od Nevena, Jekoderm, Blue Cap kremu, Kerium DS, Hydrocortison (7 dana, od njega mi je bilo bolje, ali cim sam prestao sa mazanjem vratilo se posle par dana), pio propolis kapi, vitamin B, vitamin C, Cink, ispirao lice žalfijom, kamilicom, prao lice hladnom vodom. Od svega ovoga samo je uspeo hydrocortison 2.5% da mi pomogne, ali njega nisam smeo mnogo da mažem, maksimum 7 dana. Takođe i pantenol, ali delimično.
2 puta sam bio kod dermatologa, prvi put 8.jula 2017 privatno u Euromediku, tada mi je i prepisan Hydrocortison mast, 1x uveče na crvene pečate 5-7 večeri a potom Kerium DS krema za lice 1-2x dnevno. Dijagnoza je glasila: Dermatitis seborrhoica, Eczema seborrhoicum.
Nakon pogoršanja, ponovo sam bio kod dermatologa i to u Kliničkom centru Srbije, 8.novembra 2017. Doktorki sam rekao da mi kreme ne odgovaraju, čim ih namažem lice mi BUKNE i počne da peče. Bez obzira na to prepisala mi je Blue caps šampon i kremu za lice + Mycoseb šampon 7 dana za telo. Dijagnoza je glasila: Dermatitis seborrhoica - L21, Pityriasis versicolor - B36.0.
I kao što sam rekao, počeo sam sa ovom terapijom, i normalno - lice je buknulo... A kompletna ova terapija me je koštala oko 4.000 dinara... I ovo je propalo...
Još jedna bitna stvar. Ja imam na grudima ekcem (manjih dimenzija) oko 6 godina. Uvek sam uspevao da ga kontrolišem pantenol mašcu. I kada se pojavi, namažem 3-5 dana pantenol mast i on se posle ne pojavljuje oko nedelju dana... Što mi daje slobodu da pomislim da ovo na licu možda i nije ekcem već neko (nadam se) lakše oboljenje... Mnogi kažu da su im za ekcem mnogo pomogli Jekoderm, kreme od Nevena, Propolis mast itd, a ja kada namažem sve to, lice mi bukne. Baš zato i mislim da ovo možda nije ekcem.

Da li može neko da mi da neki savet u vezi ovoga? Stvarno me muci. Inace, da napomenem samo, imam 25 godina. Pao sam u depresiju zbog ovoga.
Takođe, da li u Srbiji može negde da se uradi bris kože lica?
I da li može neko da mi preporuči stvarno dobrog dermatologa, koji hoće da se posveti ovom problemu, a ne da samo ispiše terapiju i to je to.

Evo ostaviću Vam i par slika, ali ovde nije u najgorem stanju, ovo je slučaj posle mazanja pantenola. Ima dlaka na licu, ne zamerite, slikano je posle skracivanja brade mašinicom (pošto žiletom ne smem da se brijem jer me mnogo boli i peče lice kada povlacim žilet).

Srdačan pozdrav, i hvala svima unapred na odgovorima

Slika
Slika
Slika

brada
Slika
Slika
Slika

čelo
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ekcem, dermatitis. Molim za pomoc!
PostPoslato: Sre Mar 28, 2018 5:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 19, 2015 6:30 pm
Postovi: 28
Da napomenem još i da ne mogu lepo da spavam, što zbog peckanja, svraba, što zbog toga što ne mogu da se namestim lepo jer sam inače uglavnom spavao na stranu, sada ne mogu jer mi je celo lice masno od pantenola... I onda ležim na leđima dok se ne uspavam, pa se opet probudim i tako u krug...
Ovo me je totalno poremetilo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ekcem, dermatitis. Molim za pomoc!
PostPoslato: Sre Mar 28, 2018 10:49 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да ли си пробао Пантелол крему а не маст?

Шта једеш и пијеш?

За овај експеримент је најбоље имати домаћи кефир, али пошто га ти немаш онда купи кисело млеко и њиме мажи али само један део лица. Значи неку мању површину мало потапкај киселим млеком. Када се осуши ти поново додај малко киселог млека и потапкај прстом. Требало би да ти стоји на лицу бар неколико сати дневно па види шта ће бити за пар дана.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ekcem, dermatitis. Molim za pomoc!
PostPoslato: Sre Mar 28, 2018 11:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 19, 2015 6:30 pm
Postovi: 28
Probao sam pantenol kremu od Galenike i Crystal Derma, ne vredi, peče, prosto izgleda da kreme imaju neki sastojak koji mi ne odgovara, ne znam, nisam stručnjak za to.
Probaću to sa kiselim mlekom... Mada više nemam živaca za eksperimentisanje, ali dobro.
Hvala na savetu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ekcem, dermatitis. Molim za pomoc!
PostPoslato: Sre Mar 28, 2018 12:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нисам пробао са киселим млеком али јесам са кефиром који правим. То ми једино помаже.

Још ми напиши како се храниш, детаљно.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ekcem, dermatitis. Molim za pomoc!
PostPoslato: Sre Mar 28, 2018 4:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 19, 2015 6:30 pm
Postovi: 28
Zaboravio sam...
Pa, može se reći nezdravo, kao i mnogi... Beli hleb, začini, crveno meso... Jedem dosta kuvanog, pasulj, boranija, grašak, krompir... Jaja jedem često za doručak... Jogurt, sušeno meso, sir, mleko, crni luk, pijem nekad pola litre vode dnevno, nekad malo više od 2l, prosto nemam tu obavezu da pijem 2l dnevno, već popijem čisto kada sam žedan, a vrlo često popijem čašu nekog soka umesto čaše vode, nisam nešto preterano fizički aktivan, ali nisam baš od onih što leže po ceo dan (sede, kako god)... Kada izađem tu je brza hrana, pljeskavice, palačinke... Ali retko. To je to, ne znam šta više...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ekcem, dermatitis. Molim za pomoc!
PostPoslato: Sre Mar 28, 2018 4:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 19, 2015 6:30 pm
Postovi: 28
Da li kefir pomaže i da se ne širi i da se otkloni crvenilo, svrab, peckanje, pa čak i bol?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ekcem, dermatitis. Molim za pomoc!
PostPoslato: Čet Mar 29, 2018 2:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мени за пет-шест дана потпуно нестане то оштећење коже када га држим под мојим кефиром и на том месту се дуго не појављује поново. Док је под кефиром и свраб се смањи. После се потпуно смири. Мораш да испробаш па да видиш. Почни са киселим млеком пошто јогурти ништа не ваљају.

Иначе узрок су хемикалије које моја јетра не може да преради. Довољно је да у три дана попијем три нес кафе из кесице па да се после пар дана јаве оштећења коже којима треба месец дана да нестану ако их не мажем кефиром. А то је изгледа случај и код тебе јер уносиш пуно хемије у организам.

Прочитај ово: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ishrana

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ekcem, dermatitis. Molim za pomoc!
PostPoslato: Pet Mar 30, 2018 7:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 19, 2015 6:30 pm
Postovi: 28
Počeo sam sa kiselim mlekom prekjuče. Isti dan sam i sunčao lice sat vremena. Ima nekih rezultata, ne znam da li od kiselog mleka ili od sunca, ali nastavljam svakako da mažem, javiću se sigurno ovde ako mi kiselo mleko bude pomoglo.
Da li možete Vi da mi pošaljete recept za kefir, probao bih i sa tim...

I hvala na informacijama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ekcem, dermatitis. Molim za pomoc!
PostPoslato: Pet Mar 30, 2018 10:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па зашто комбинујеш ствари непознатог дејства?! Држи се киселог млека неко време па се после сунчај.

О кефиру имаш овде: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/kefir

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ekcem, dermatitis. Molim za pomoc!
PostPoslato: Sub Mar 31, 2018 8:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 19, 2015 6:30 pm
Postovi: 28
Pa dobro opšte je poznato da sunce pomaže oštećenima kože, pa rekoh da probam.
A ranije sam uvek kada izgorim na suncu mazao kiselo mleko ili jogurt. Tako da ne verujem da može nešto da mi naškodi, ne znam... Uglavnom, u trenutku kada se sunčam, na licu nemam kiselo mleko. Namažem tek posle sunčanja.
Nego, primetio sam samo da mi kiselo mleko dosta zateže kožu lica, da li je takav slučaj i sa kefirom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ekcem, dermatitis. Molim za pomoc!
PostPoslato: Ned Apr 01, 2018 8:50 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Kao, prvo,
trebalo bi da uradiš bris, mislim da to svuda rade, moja sestra je raila u drzavnoj laboratoriji. Svašta je mazala i nije vredelo, a kad su uzeli bris, rešen problem za 10 dana.
Druga stvar, mnogo može da utiče hrana, nemoj jesti ništa ljuto, kiselo, papreno, alkohol, i umivajte se hladnom vodom tj. malo više perite lice hladnom vodom. Sapun možeš koristiti koji u sebi sadrži katran, a ostale nikakooo, osim starog domaćeg pravljenog bez dodataka, a najbolje nikakav, samo obrišeš peškirom posle dožeg umivanja.
Ako imaš problema sa probavom imalo, uradi jedan detaljan pregled..
Pozdrav i srećno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ekcem, dermatitis. Molim za pomoc!
PostPoslato: Pon Apr 02, 2018 9:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Сунце углавном не помаже код оштећења коже већ уме много да их погорша. Све зависи од узрока оштећења.

Не сећам се да ли ми је затезало кожу. Ако је масно не би требало.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ekcem, dermatitis. Molim za pomoc!
PostPoslato: Pon Nov 18, 2019 1:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 18, 2019 12:57 am
Postovi: 1
Imas li neki kontakt, mail...imam slican problem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ekcem, dermatitis. Molim za pomoc!
PostPoslato: Pon Nov 18, 2019 3:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ко?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 273 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: