molim za komentar nalaza

Odgovori na sva pitanja vezana za laboratorijske analize i rezultate istih. Tumačenje nalaza krvnne slike, sedimentacije, leukocitarne formule, urinokulture, spermograma, ginekoloških testova ili specijalizovanih krvnih analiza.

Moderatori: moderato, vlada99, Dr Mita

Odgovori
dunav
Novi član
Novi član
Postovi: 1
Pridružio se: Uto Jan 16, 2007 11:17 am
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: srem

molim za komentar nalaza

Post od dunav »

Nakon dobrovoljnog davanja krvi dobila sam pismeno od službe za transfuziju krvi da obavim ponovnu analizu.Nakon ponovljene analize rezultat nije bio zadovoljavajući.Po zahtevu službe za transfuziju obavila sam test na hepatitis c koji je bio negativan,ultrazvuk abdomena koji je u redu, a poslednja analiza krvi i urina je:
SE 8 mm/1h 20 mm/2h
Protrombinsko vreme 12 s
INR=1,07
URIN
zamućen
specifična težina 1020 ml/24h
reakcija mg (ili neg)-nečitko
sediment urina 3-4 er
1-2le
redak (nečitko skraćenica) epitel
nešto bakterija

ostatak elektronska analiza biohemijske laboratorije:
D-BIL:/
ALT:32 U/L
AST:36 U/L
GGT:14 U/L
ALP:158 U/L
FIBRINOGEN 4,43gle

Molim vas za mišljenje.Što se tiče mene osećam se dobro,mada priznajem da sam se ugojila 10kg pre 4godine i jedino to bih mogla da navedem da mi smeta jer nisam pokretna kao nekad.Inače sam 1975.godište i imam jedno dete.
majja
Stalni član
Stalni član
Postovi: 3256
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 10:57 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: Beograd

Post od majja »

Za bolje i lakse tumacenje, trebalo bi da napises referentne vrednosti laboratorije u kojoj si vadila krv, jer se razlikuju!!

Pozz, majja :wink:
dr ivica
Stalni član
Stalni član
Postovi: 3798
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Lokacija: Pozarevac
Kontakt:

Post od dr ivica »

OK je ovo, bez obzira na referentne vrednosti, uklapa se u skoro sve. jedino mala infekcija mokracnih kanala, verovatno.
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.
Odgovori