Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sta da radim?
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 4:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 5:47 am
Postovi: 32
Lokacija: KRALJEVO
Moja beba za neki dan puni 10 meseci, ali jos uvek nece sama da drzi flasicu.
Drzi je samo kada je u polulezecem polozaju, ali dok sedi moram ja da prizdrzavm flasicu sa vodom ili sokom. Probala sam da mu dam casu na kljun, zna da pije iz nje, ali nece sam da je drzi.Ima li razloga za brigu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 6:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:30 pm
Postovi: 79
Lokacija: Beograd
Ne znam da li ima razloga za brigu, ali moja cerka ima skoro dve godine (23 meseca i 8 dana), i jos uvek NECE da drzi flasicu. Pije mleko pred spavanje (2 puta devno) i vodu iz case sa pipkom kada je napolju (u kuci iz obicne case), ali ne pokazuje zelju da bilo sta od toga drzi. Samo nekada, kada je bas zedna, a mi je ne konstatujemo, sama dohvati casu sa pipkom i pije vodu. Isto tako ne pokazuje zelju za drzanjem escajga, ja je i dalje hranim. Inace je aktivna do besvesti, trckaralo i brbljivica, ali ne znam zasto nece. U stvari, znam - ona cesto sama kaze za sebe, kad pije mleko: "Sanja jegi (lezi) i uziva!!!" Moguce je da je i Vase dete takav tip (kao da kaze, sto bih ja drzala flasicu, mama ce, a ja cu da kuliram)> 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 14, 2006 12:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
http://www.yumama.com/tabelerazvoja/index.php


Ova tabela razvoja pruza informacije sta se u kom uzrastu od deteta ocekuje. Obavezno procitajte i napomenu koja ide ispod informacija. Svako dete je individua za sebe i ne treba ga forsirati da nesto radi samo zato sto to druga deca vec uveliko rade, ako ono ima uredan psiho-motorni razvoj. Samostalno drzanje flasice u uzrastu od 10 meseci je ocekivano, ali nista nije strasno ako dete odbija da drzi flasicu. Bitno je da je ono u stanju da hvata predmete celom sakom, sa dva prsta ... Kao sto je i guci vec napisala, mozda se radi o tome da dete na taj nacin ostvaruje neki blizi - produzeni kontakt sa Vama koji poistovecuje sa recimo dojenjem(ukoliko je sisalo).....


Mislim da definitivno nema razloga za brigu!!! Uzivajte u ovim zimskim danima i budite strpljivi, neka dete samo odluci kada je spremno da usvoji vestinu drzanja flasice, pribora za jelo ...


Pozdrav,


Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Ukoliko vase dete ima normalan motorni razvoj(ocekuje se da u ovom uzrastu vec uveliko moze da drzi dve igracke istovremeno i udara jednom u drugu i da pocinje polako da puzi)nema smetnji da drzi i bocicu.
Mozda ce poceti uskoro i da je drzi ali ga treba nauciti kako to da uradi.Slobodno ga ucite ali bez izrazitog forsiranja i nervoze.Ukoliko imate bilo kakve nedoumice u vezi motornog razvoja vase bebe odvedite ga fizijatru.Pozzzz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 67 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: