Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Uto Avg 04, 2015 5:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2015 2:47 am
Postovi: 326
Inostranstvo je napisao:
Harbard111
Nisi mi odgovorio,zasto si poceo da uzimas laksativ,sta te je navelo na to da ti je on potreban?

Pa eksperimentisao sam fakticki.

Kazem ti da mi je prvi urolog kod koga sam bio, stari doktor, rekao da je ubedjen da nemam prostatitis i da je nesto sa stomakom i na nervnoj bazi. On mi je za razliku od drugih doktora radio i rektalni pregled prostate nekoliko puta itd.

A 3 meseca pre nego sto su poceli bolovi tokom mokrenja imao sam neki zatvor u trajanju od 7-10 dana kada sam takodje pio laksativ.

Juce nisam pio laksativ i sada je prisutno peckanje na pocetku mokrenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Uto Avg 04, 2015 5:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2015 2:47 am
Postovi: 326
aaaca je napisao:
"Пробава" значи варење и описује процес у коме се нешто дешава. Те лоптице не могу да буду у "пробави" него у столици. У супротном нећемо моћи да комуницирамо ако се речи користе произвољно.

Ако имаш проблема са столицом и тако ти је ретка, онда је лако могуће да ти је дебело црево пуно отпада и тако притиска и бешику и простату. Онда не само да се мокраћа превише задржава него и токсини из дебелог црева трују цео организам.

Узми да једеш кувани кукуруз, два-три комада дневно, па да видиш резултате. И наравно, пиј више воде.


Slazem se, moja greska.

Hvala na savetu.

Razmisljam i o tome da pijem surutku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Sre Avg 05, 2015 1:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2015 2:47 am
Postovi: 326
Inostranstvo je napisao:
Ja nisam doktor ali siguran sam da ne bi trebalo da peckanje prilikom mokrenja ima bilo kakve veze sa stolicom!


Da, slazem se, ali cela ova moja ideja se svodi na proveru jos jedne teorije tog urologa, a to je da zapravo nemam prostatitis vec da su creva pritiskala i ostecivala besiku i prostatu.

Krv je verovatno bila iz prostate. Peckanje dolazi odatle, valjda. A sve i da gresim, da mlataram, i da zapravo imam prostatitis mislim da je bolje da proverim sve narocito zbog toga sto sam radio ukupno 5 UZ i samo jednom je urolog rekao da imam prostatitis, zar ne?

Mozda vas smaraju moja pisanja, izvinite ako je tako, ali eto, ja pisem ovde o svemu u nadi da dobijem neki savet, iskustva ljudi itd.

Dugo sam jurio po lekarima bezuspesno i cak i ovakav tracak nade znaci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Sre Avg 05, 2015 10:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Кажу да је сурутка добра за јетру, али са столицом тешко да има везе.

Треба да једеш доста баластних материја као што су кукуруз, пшеница у зрну и слично.

Пецкање приликом мокрења може да дође због бактерија у мокраћи или због упале мокраћног канала. Можда канал и није упаљен али крај канала може да буде изиритиран због кондома, сапуна...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pon Avg 24, 2015 2:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 03, 2015 1:33 am
Postovi: 2
Harbard111 je napisao:
To je pitanje Inostranstvo. Sta ako problem sa crevima bude gori od prostatitisa?
Pio sam Dulcolax, 2 tablete uvece, 2 dana do sada.

Pokusao sam to jer skoro uvek kada mokrim imam probavu koja je skoro nezadrziva u smislu da ako hocu da zavrsim mokrenje moram i da zavrsim sa probavom, a i probava mi je takoreci cudnija nego pre. Loptice, a secam se sta mi je pre rekao taj urolog i resio sam da probam sa laksativom da vidim sta ce biti.

A i par meseci pre nego sto sam dobio bolove tokom mokrenja sam imao neki zatvor od 7 dana i tada sam koristio Panlax.



Evo samo da se i ja javim nemozes imati problema sa crijevima jer si mokrio krv i imao si bolove ispod stomaka i takve stavri i nemoze te peckati kad se mokris ako imas problema sa crijevima,jesi li uradio ultrazvuk bubrega moze ti biti da imas neki kamicak u bubregu pa kad on pode moze ti stvoriti bolove ili ako ti je u bubregu pa moze da ti je malo zarezao pa da si radi toga mokrio krv.
Kakva ti je prostata imas li kalcifikata ili ti je najbolje uraditi masazu prostate da izade iscjedak iz nje pa da budes 100 % siguran da nema bakterija.
Ja se pepam sa bakterijama ima godinu ipo dana cas imam enterokok pa e coli pio sam antibiotike 2 mjeseca i nebi ih vise pio nema sanse jer su to gluposti prave samo ti imunitet razvale mislim opnate imunitet davalja.
A samo da se nadovezem sto se tice erekcije,ako imas ikakvu upalu prostate da je skroz mala moze ti smetati sto se tice erekcije,ja sada pijem caj od brusnice i poceo sam maticnu mljec i pripremio sam sebi med orahe suhe sljive sjemenke bundeve,bademe kospice suhe smokve sa tim probaj popravit ce ti erekciju moces 2 dana uzastopno :D

Inostranstvo sto si napisao sve u vezi mlecike to je super probao sam i to i dobro dijeluje,sve treba oprobati da pobjedimo upalu prostate bit ce to dobro.

Meni je ostalo jos nekih problema kad se malo nahladim imam potrebu za cestim mokrenjem i takve gluposti peckanje i zarenje u penisu tako neke stvari ali sa vremenom ce sve biti uredu.

Pij sto vise cajeva mislim na jedan se treba bazirati a ne dva do tri razlicita jer neces nista sa tim pomoc.

A sto se tice Bojana jeli mu taj urolog dobar sa glavom 3 godine daju mu antibiotike to nije nikako dobro ja mislim da ga je sjebao davalja sto se tice imuniteta neka pogleda i jetru i to mu je zeznuo nebi ja vjerovao samo jednom urologu ja sam ih promjenio 4 dok nisam naisao na nekog koji zna sta kako i kud koji zna objasniti neke stvari i takve gluposti,a ne ko oni dodi dat cu ja tebi antibiotik i boli me briga sta ce ti se desiti.

Inostranstvo jesi li gledao prostatu ultrazvukom kakva je,u mene je bila prvo povecana pa sada imam samo nekakav prostatoliti to je od preboljene upale kalcifikat.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Sub Avg 29, 2015 2:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 03, 2015 1:33 am
Postovi: 2
E ovako,ja sam imao kamenac 1.5 centimetara u bubregu i otisao sam na lasersku operaciju i onda me je 6 dana to mucilo,dok sam sve izmokrio,i prije sam imao probleme sa kamencija kad sam navrsio 18 godina,i sada mi je 29 eto prosle godine sam imao 28,nisam popio antibiotike i ta se upala vremenom otisla na mokracne kanale i na prostatu u stvari i ja sam bio malo kriv jer je ljeto bilo ruzno kisno prosle godine kupao sam se na moru i nisam skidao kupace nikako onako mokar nije bilo sunca i tako sam navukao malu nahladu kad sam dosao kuci otisao sam na nocnu sa motorom i to sam se jutro smrzao davalja i od tada sam dobio tu upalu,mislim dobrocudno povecanje prostate imao sam bakterija i take neke gluposti odem kod prvog urologa i on mi je prepisao antibiotike i alfa blokatore,i poslje provedene terapije meni se stanje malo poboljsa ali nije bilo ekstra,nije mi se nesto svidio taj urolog sve kroz zezanciju nisam shvacao ozbiljno ovu bolu,odem kod drugog urologa i kazem mu sve svoje probleme ultrazvukom mi sve uradio i rekao mi to ti je samo nahlada onda sam sve uradio nalaze urin spermu sve mi bilo sterilno i propise mi prostamol uno i ja sam to popio sve i poslje togs mi bilo super,ponekad su mi se javljali problemi sa ucestalnim mokrenjem samo kad se nahladim i ja sam mislio da je sve super pio sam cajeve i takve gluposti i stanje mi se popravilo sve do poslje nove godine,opet dobijem upalu prostate ali sa tim da mi je prostata normalne velicine ali sam imao prostatolit od preboljene bivse upale,i odem ja kod treceg urologa jer mi se ovaj drugi zgadio da valja jer mi je rekao da mi je sve u glavi,i on meni prepise natibiotike cipromed od 500 miligrama 2 tjedna i cipromed od 250 miligrama 4 tjedna i suma med jednom tjedno da ga pijem i tako 6 tjedana i dao mi da prostamol uno pijem,i ja sam popio prvu turu antibiotika cipromed od 500 miligrama i bilo je par dana dobro i poslje toga opet isto sranje pomokrim se imam osjecaj da nisam pomokrio sve,ja njemu govorim svoje stanje kaze meni to ti je kronicna upala nemogu ti ja nista pomoc takvo ce ti stanje i ostati,ja sav u bedu neznam sta cu hajde ja govorim popit cu terpaiju do kraja pa cu viditi sta kako kud,i popijem ti ja to ali ostane na prostamol unu to je katastrofa ljek jer je meni djelova na erekciju katastrofa moglo mi se zensko skinuti on se meni nebi digao,i meni pukne film prestanem sa prostamolom unom i vrati mi se erekcija u normalu sve normalno ali mi ostalo ono piskanje i odem na mikrobiologiju sa ejakulatom tamo sam imao enterokok fekalis i odem kod urologa i on meni daje klavocin bid dva tjedna ja se sada izgubio previse sam antibiotika popio,hajde rekoh povjerovat cu mu i poslje klvocina 2 tjedna opet isto stanje nema pomaka i oedm opet u labaratorij kad tamo enterokok i e coli,i vidim da ovaj urolog nema pojma samo me kljuka bezveze nisam ni ja znao sta cu i odem ti kod cetvrtog urologa i on meni kaze necemo te kjlukati silnim antibioticima idemo jednu terapiju odraditi ukljuci mi tens terpaiku masaza prostate i jos neki ljek nemogu se sjetiti i tako sam isao na terpaiju tjedan dana i poslje toga sam malo imao osjecaj da mi se mokri i prepisao mi vesiker za opustanje misica mokracnog mjehura ja to poceo piti i kako se mjehur opusti pisao sam se isto koda mi je 70 godina i to sam popio mjesec dana i nije mi se nikako svidilo ali mi idalje ponekad ostalo ono poriv na mokrenje,i ja odem kod urologa i govoim ja tako i tako on meni govori hajmo raditi cistoskopiju kaze sve sam ti napravio to bi ti trebalo proci,ja sam rekao nepada mi napamet citoslopiju uraditi nema sanse i kaze on meni kad se odlucis javi mi se,i govori on meni sve sam ti uradio to je tebi sto posto kronicni nebakteriski prostatitis sada meni nije jasno kako to kad sam vazda imao bakterije,i meni pukne film vise od ovih urologa nema sa cim me nisu kljukali i odem opet na mikrobilogiju predam ejakulat tamo opet e coli nisam vise htjeo posjecivati urologe i sam reknem sebi cu naci ljeka bez antibiotika,sada pijem neki caj za prostatu ili caj od brusnice sve zavisi kako kada uzmem sebi maticnu mljec i napravim sebi ono sa medom orasima bademima suhim vocem sjemenke od bundeve i mogu ti reci da sada nemam nikakvih problema,skontao sam kad dode zima odmah ispod farmerka imati nesto toplo da te grije i takve gluposti.
Oprosti sto mi je ovako dug post ali sta cu ja dok sam objasnio situaciju :D
Inozemstvo
Koje si godista pa si radio PSA to malo striji ljudi rade,i jesi li imao sitnog mulja u bubregu jer i on moze stvarati krv i ponekad ucestalo mokrenje,kako je tebi stanje jeli se popravilo imalo,imas li bolove ikakve osim ponekad ucestalog mokrenja,jesli li citao mozda si imao i prostatodinju jer je moze to da bude samo se javlja kad se nahladis ili nesto tako a na ultrzvuku bude normalne velicine prostata i bez zarista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Sre Sep 02, 2015 4:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2015 2:47 am
Postovi: 326
Ovako, da se i ja javim nije me bilo neko vreme, stanje je sada dobro, bolova uopste nema niti otezanog mokrenja, ali je erektilna disfunkcija i dalje prisutna.

Nemam nikakve probleme cak i ako pijem kafu, koka kolu, vino i pivo cak i u vecim kolicinama.

Cak su i leukociti u mokraci u normali.

Pijem Tribestan zbog niskog testosterona i caj od vrbovice/mlecike.

Ako se nesto malo prehladim jave se blagi bolovi u mokraci sto ide u prilog tome da sam imao prostatitis.

Vezano za nivo testosterona i cele one price o doktorki endokrinologu sa KCS testosteron koji meni radjen je bio testosteron u serumu, a referentne vrednosti za tu vrstu analize su date ispod.
Znaci valjda nije klasicna analiza i po ovome sto sam nasao na internetu ispada da ipak imam snizen testosteron. Pretpostavljam da je u pitanju bio nesporazum, jer je ona verovatno mislila na klasicnu analizu testosterona gde je meni rezultat bio 2,24 sto je opet snizeno, jer je 2,8 minimum.

Ovde su referentne vrednosti za testosteron u serumu.
Citiraj:
Referentne vrijednosti
Muškarci: 9,9 – 27,8 nmol/L
Žene: 0,22 – 2,9 nmol/L


Zakazao sam kod urologa i kod gastroenterologa, ali izuzev niskog testosterona nemam nikakve probleme.

Moguce je da je snizen testosteron bio posledica infekcija koja je u medjuvremenu izlecena te bi valjda sam trebao da se vrati u normalu, nakon nekog perioda, nadam se.:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Čet Sep 03, 2015 7:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2015 2:47 am
Postovi: 326
Zaboravih da napisem da pijem i Tefor, a to mi je prepisao doktor sumnjajuci da je ovo zbog creva kako bi se olaksalo izbacivanje izmeta.

I zaista ponekad imam otezano mokrenje sve dok istovremeno ne izbacim izmet, a onda mokrenje ide stvarno dobro.

Sa tim Teforom je doslo do toga da nema problema uopste tokom mokrenja, ali to pijem samo ponekad i alkohol i Tefor se ne smeju kombinovati.

Cini mi se da ovo bas ima veze sa crevima/rektumom, a cak i kada ne pijem Tefor imam cudnu stolicu ili sa dosta tecnosti ili samo loptice male zapremine po nekoliko puta na dan i svaki put tokom mokrenja.

Isti doktor-endokrinolog mi je rekao da je rektalni pregled prostate najsigurniji nacin da se pokaze da li pacijent boluje od prostatitisa ili ne.

Doktor koji je ubedjen u to da nemam prostatitis mi je radio rektalni pregled prostate cak 3 puta + 4 ultrazvuka.

Ja licno verujem da ce nalaz gastroenterologa staviti tacku na to od koje bolesti bolujem i postaviti konacnu i pravu dijagnozu s obzirom da silni odlasci kod urologa nisu urodili plodom mislim da u tom grmu ne lezi zec te iako je jedan doktor od 3 doktora meni postavio tu dijagnozu on je cak bio skroz nezainteresovan za moje lecenje i cak mi rekao da se ovaj moj prostatitis ne leci u drzavnim klinikama te mi uopste ne uliva neko poverenje da budem iskren.

Pitao sam sestre na drugoj klinici i one su se zacudile sto mi je neki doktor tako nesto rekao u smislu da se prostatitis ne leci na drzavnim klinikama.

Svi simptomi, a i misljenje jednog doktora ukazuju na to da se problem nalazi u crevima/rektumu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pet Sep 04, 2015 9:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2015 2:47 am
Postovi: 326
Znaci sada bukvalno mislim da je taj covek samo hteo da me otkaci i dao dijagnozu sto se kaze napamet i odokativno i jos mi rekao da se to ne leci u drzavnim klinikama u stilu "nemoj vise da mi dolazis".

I jos mi je rekao nesto poput:"Nemoj da se opterecujes time, brines, nije ovo uopste opasno.".

A mislim da nekom ko ima erektilnu disfunkciju uopste nema smisla da kazes tako nesto, jer to fakticki ozbiljno ugrozava kvalitet covekovog zivota.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Sub Sep 05, 2015 6:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
А јел ви знате да постоји стерилна упала? Код ње нема ни бактерија ни вируса.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Sub Sep 05, 2015 6:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2015 2:47 am
Postovi: 326
Sad se setih da mi je doktor koji je radio rektalni pregled prostate u izvestaju napisao da je prostata meka i velicine oraha.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Sub Sep 05, 2015 7:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2015 2:47 am
Postovi: 326
Ovo je tacno bio njegov nalaz iz juna prosle godine
Citiraj:
nalaz v genit je uredan, prostata ogran homog velic manjeg oraha, neosetljiva, expr negat.

Dg.LUTS,St.p.haemospermiam, haematuriam


Inace ovaj doktor mi uliva poverenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Ned Sep 06, 2015 4:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Лекари заборављају да су своје знање добили из књига. Па и ми знамо да читамо.

Иначе такве стерилне упале постоје и код зглобова итд. Још увек нисам наишао на задовољавајуће објашњење дотичне појаве.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Čet Sep 10, 2015 7:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Једино могу да направим паралелу са сличним проблемом. Када се удариш јави се оток па и црвенило, а при томе нема инфекције. Једно је оток који је настао као директна последица ударца, а друго је када оток остаје недељама после повреде.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pon Sep 14, 2015 2:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2015 2:47 am
Postovi: 326
E ovako, vec drugi put mi se desilo da sam izbacio zelenkasti izmet u kome se nalaze nesvarene semenke suncokreta.
To sam cesto jeo pre 3,5 godine kada sam i prvi put imao ozbiljniji zatvor u trajanju od 7 dana, a zadnjih par godina ih uopste nisam jeo.

Znaci, neki zastoj u crevima definitivno postoji. Ili je polip ili ne daj Boze maligni tumor ili je divertikuloza creva, a mislim da je najpre divertikuloza, jer pre 3,5 godine nisam kuvao vec jeo najvise suvu hranu.

U skladu sa onim sto sam procitao o divertikulozi stvorili su se dzepovi u crevima i kada tu ostane izmet moze doci do infekcije, jer taj izmet privlaci bakterije.
http://zdravljein.com/2012/03/13/divert ... i-lecenje/

Nemacka Vlada je propisala lecenje divertikuloze isitnjenim semenom lana 1-3 kasike 3 puta dnevno. Pomaze i caj od kamilice koji deluje antiupalno i jos nekoliko biljaka itd.
Sve pise u linku koga zanima. Kupio sam isitnjeni lan u biosopu i caj od kamilice.

Treba piti vrucu vodu ili caj, litar pre dorucka itd. itd., biti fizicki aktivan...

Mislim da sam dobro procenio sta je u pitanju i da je kljuc u izbacivanju tog nagomilanog izmeta sa semenkama u "dzepovima" i na linku cak pise da semenke i kokice treba dobro sazvakati da ne bi upale u divertikulume, a ja sam ih skoro gutao.:roll:

Negativna strane je sto divertikulumi zauvek ostaju i nema pravog leka osim promene nacina zivota, znaci vise kretanja i fizicke aktivnosti, radi pokretljivosti creva, ishrana sa sto vise vlakana itd.

Mislim da nemam polip ili tumor, jer to bih imao krvavu stolicu, a na biohemijskoj analizi stolice nije bilo tragova krvi, a i nadam se da nemam.

Sada, izgleda da su ti divertikulumi bili nesto veci i da se dosta izmeta tu nakupilo.


E sada mozda gresim i lupetam, ali eto da napisem sta mislim da je.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 101 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: