Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Prebojenost zuba
PostPoslato: Čet Jul 11, 2013 12:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 02, 2013 2:37 pm
Postovi: 4
Postovani,
ovako moj problem je sledeci,zubi su mi oduvek bili jaki,medjutim u poslednje vreme cesto osetim lagane bolove,nista strasno ali zna da iritira i da smeta...
pored toga,poslednje 4 godine sam aktivni pusac,a pijem kafu u povecim kolicinama,i vidi se velika razlika u boji od pre i sada.Pojavile su se zuckasto-braonkaste mrlje,ponajvise na prednja 4 zuba,cak na jednom mi se pojavilo nesto kao pucanje gledji,i na tom mestu je posebno dobilo zuckastu boju.. I uzasno mi smeta jer izgleda kao zapusteno,a redovno perem zube,3x dnevno,a kada jedem nesto slatko ili jako slano operem ih i tada. Doktorka mi je rekla da neki deo moze da sredi (nije objasnila kako,pa ako vi mozete) a da je veci deo posledica stalnog konzumiranja mineralne vode sa prirodnog izvora (iz Arandjelovca sam).Do svoje 20-te godine sam pila samo tu vodu,retko kad obicnu,prestala sam to da radim tek pre godinu dana. Da li postoji resenje,da li mogu zubi da posvetle bar do dve,tri nijanse.
Unapred zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prebojenost zuba
PostPoslato: Čet Jul 11, 2013 12:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
АЈМЕ! Минерална вода сме да се пије највише чаша дневно. Када кажем "чаша" под тиме подразумевам око 2dl запремине. :D

Шта те брига за зубе када упропашћаваш плућа и мозак?! Не разумем.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prebojenost zuba
PostPoslato: Čet Jul 11, 2013 12:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 02, 2013 2:37 pm
Postovi: 4
aa_aca je napisao:
АЈМЕ! Минерална вода сме да се пије највише чаша дневно. Када кажем "чаша" под тиме подразумевам око 2dl запремине. :D

Шта те брига за зубе када упропашћаваш плућа и мозак?! Не разумем.


Eto tu informaciju nisam znala,a za zube pitam iskljucivo iz razloga sto jedino sa njima imam problema..Mozak i pluca su mi sasvim ok (za sada bar) :D u procesu sam ostavljanja cigareta,ali moje pitanje je bilo u potpuno drugom smeru i nadam se da cu dobiti odgovor na njega...ako me budu bolela pluca,napravicu temu pod nazivom ``problemi sa plucima`` hehe :) Hvala na odgovoru,u svakom slucaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prebojenost zuba
PostPoslato: Čet Jul 11, 2013 12:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Када те плућа буду болела биће касно.

Ја нисам неки професионални лекар који ће да ти одговори само на оно што си питала и ништа друго му није важно. Покушавам да помогнем људима оним знањем које поседујем и које стално стичем, а то значи да ћу покушати да помогнем онако како мислим да је најбоље.

Када цигарама и кафом престанеш да трујеш мозак и плућа и јетру и тако даље, и зуби ће да се опораве.

Иначе жуљањем зуба три пута дневно, оштећујеш глеђ нарочито ако користиш абразивне пасте којих је већина на тржишту. А да не кажем како се трујеш толиком количином пасте за зубе: stomatologija/pravilna-higijena-jezika-t49259.html#ixzz2YjjeX6pt


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prebojenost zuba
PostPoslato: Čet Jul 11, 2013 1:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 02, 2013 2:37 pm
Postovi: 4
[quote="aa_aca"]Када те плућа буду болела биће касно.

Ја нисам неки професионални лекар који ће да ти одговори само на оно што си питала и ништа друго му није важно. Покушавам да помогнем људима оним знањем које поседујем и које стално стичем, а то значи да ћу покушати да помогнем онако како мислим да је најбоље.

Када цигарама и кафом престанеш да трујеш мозак и плућа и јетру и тако даље, и зуби ће да се опораве.

Иначе жуљањем зуба три пута дневно, оштећујеш глеђ нарочито ако користиш абразивне пасте којих је већина на тржишту. А да не кажем како се трујеш толиком количином пасте за зубе: stomatologija/pravilna-higijena-jezika-t49259.html#ixzz2YjjeX6pt[/quo

Razumem u potpunosti,i zahvalila sam se na pomoci,nisam nista lose rekla,samo da bih volela kad bi mi neko pomogao za ovaj konkretan problem. A sto se tice tih pasti za zube,veruj mi da kad bih znala sta da koristim ja bih koristila,ali 90% stomatologa preporucuje neke paste,kao sto su Kolgejt i slicne,i na ulazu u svaku ordinaciju pise pravilnik pranja zuba,gde pise da zube treba prati 3x dnevno...i kako onda pored svih silnih informacija koje su svuda oko nas,covek da napravi pravi izbor. Eto volela bih ako mozes da mi kazes sta da koristim za pranje zuba,ako odlucim da ne koristim paste za zube?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prebojenost zuba
PostPoslato: Čet Jul 11, 2013 2:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Нисам ни мислио да си нешто лоше рекла или мислила. :D

Ма и ја перем пастама за зубе. Сада екпериментишем са прањем четкицом и воденим раствором соде бикарбоне. Наравно, конац за зубе обавезно.

Покушавам да пронађем неку хомеопатску пасту. У њима бар нема флуора, а можда има мање и осталих штетних састојака. Једном сам користио неке индијске "здраве" пасте па сам се покајао. Бугари су правили одличну хомеопатску пасту али више не може код нас да се купи.

Ја перем зубе само пред спавање али без изузетка, ево већ скоро тридесет година и све је у реду. Колико сам се отровао пастама, друга је тема. Добро их очистим концем и онда четкицом. После тога нема јела.

Мојој зубарки су колеге оштетиле глеђ "модерним" ултразвучним апаратом. Пошто доста пуши, сваки час мора да их полира јер смола улази у рупице које су јој направили. Лека нема.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prebojenost zuba
PostPoslato: Pet Jul 12, 2013 2:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 02, 2013 2:37 pm
Postovi: 4
http://www.biospajz.rs/pasta-za-zube-shnemil-50-ml.html
Posto vidim da podosta poznajes problematiku :)
kako ti deluje ovaj vid paste,potpuno prirodna (bar je tako naglaseno) da li mislis da je koriscenje ovakve paste bolje od ostalih. Citala sam na raznim forumima,i cesto je iz iskustva spominju kao izuzetno dobru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prebojenost zuba
PostPoslato: Sub Jul 13, 2013 2:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Нисам је користио али никако ми се не свиђа паковање тј. систем коришћења. Мора четкицом да се захвати из кутије. То никако није хигијенски. Једино ми пада на памет да се чистим прстом захвати паста и тако нанесе на четкицу.

Око квалитета не знам. Делује примамљиво. Сигурно је боље користити природне препарате од вештачких.

Јуче сам купио пасту са сребром: http://www.srebrnavoda-maxlab.com/srebr ... _zube.html. И она има натријум лаурил сулфат (СЛС), али изгледа ништа више од штетних састојака. Ако... :-?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: