Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 301, 302, 303, 304, 305, 306, 307 ... 334  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sub Maj 11, 2013 8:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 11, 2013 12:12 am
Postovi: 64
tebra :D je napisao:
Ja jako brzo crnim i mislio sam da ove godine....da ne izlazim u toj meri na sunce ,bar dok sam na terapiji jos ovih 15 dana....ali sam bio bar puta..i ok ja sam pocrveno...namazao uvece pantelon i to se pretvorilo u crno..cak me je i profesorka pitala,da li idem u solarijum :D :D :D ...to meni resava problem sunca....ja imam da popijem jos 900mg i gotovo sam onom primarnom terapijom od 105mg/kg....da kucnem u drvo meni bubuljice vise ne izlaze po licu....(mada ni prethodnih godina,mi nisu izlazile u ovo doba(lazem jesu ,ali malo)) :D :D :D

Izlagao sam se prljavstini u prethodnih par dana,bas da vidim jel moze da se nesto desi...i da kucnem u drvo nisu izalizile....

Posle terapije mislim,da cu nastaviti da korstim Efclair...a ako bude trebalo da se popije posle leta..dopunicu se do kraja :D :D :D


Sto se toga tice, ja sam 2x bila izlozena najgorem SUncu i vec imam dobru boju :D Istanjila se koza, pa brze tamnimo, tako kaze doktor ( ne dermatolog), nas kucni prijatelj! :D I nisam izgorela sto mi je jos draze palo! :)

Verovatno sam vec negde procitala, ali sam zaboravila... koliko dugo si pio rokija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Ned Maj 12, 2013 1:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 3:55 pm
Postovi: 155
Lokacija: Beograd
4 meseca tacno sam bio na roxu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Ned Maj 12, 2013 4:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 07, 2013 6:02 pm
Postovi: 30
Koliko moze biti minimalna terapija ? msm na vreme


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Ned Maj 12, 2013 4:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 3:55 pm
Postovi: 155
Lokacija: Beograd
Grasshopper je napisao:
Koliko moze biti minimalna terapija ? msm na vreme



Prakticno ne postoji odgovor na ovo pitanje , lek se daje po kilazhi , ako uzimas min dozu kolika god da ona iznosi prema misljenju tvog lekara - onda ti dugo traje lecenje , ako uzimas vecu ili maximalnu - onda oko 4 meseca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Ned Maj 12, 2013 5:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 07, 2013 6:02 pm
Postovi: 30
Citiraj:
Prakticno ne postoji odgovor na ovo pitanje , lek se daje po kilazhi , ako uzimas min dozu kolika god da ona iznosi prema misljenju tvog lekara - onda ti dugo traje lecenje , ako uzimas vecu ili maximalnu - onda oko 4 meseca.

Aha.... a isto zanima me koliko vreme treba proci da bih mogao opet da izlazim na suncu? planiram da uzmem oko 10-jun, pa da bih oko 1-sep mogao da idem u skolu bez neke kreme na licu ? hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Ned Maj 12, 2013 5:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 3:55 pm
Postovi: 155
Lokacija: Beograd
Grasshopper je napisao:
Citiraj:
Prakticno ne postoji odgovor na ovo pitanje , lek se daje po kilazhi , ako uzimas min dozu kolika god da ona iznosi prema misljenju tvog lekara - onda ti dugo traje lecenje , ako uzimas vecu ili maximalnu - onda oko 4 meseca.

Aha.... a isto zanima me koliko vreme treba proci da bih mogao opet da izlazim na suncu? planiram da uzmem oko 10-jun, pa da bih oko 1-sep mogao da idem u skolu bez neke kreme na licu ? hvala!



moj ti je savet da to ne pocinjes pre oktobra , precesljaj malo temu , cini mi se da se samo o tome pricalo :) Zaboravi skolu i da moras da budes bez cibulja u istoj , ispostuj ono sto moras - dakle zaboravi na roakutan pre jeseni , morao bi da koristis faktor 50 za celo telo i lice u toku terapije i to je pitanje da li bi ti pomoglo , jednostavno , ja ti ne bih preporucio :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Ned Maj 12, 2013 5:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 07, 2013 6:02 pm
Postovi: 30
Citiraj:
moj ti je savet da to ne pocinjes pre oktobra , precesljaj malo temu , cini mi se da se samo o tome pricalo :) Zaboravi skolu i da moras da budes bez cibulja u istoj , ispostuj ono sto moras - dakle zaboravi na roakutan pre jeseni , morao bi da koristis faktor 50 za celo telo i lice u toku terapije i to je pitanje da li bi ti pomoglo , jednostavno , ja ti ne bih preporucio :)

Posto mi stanje i nije tako lose, mislio sam da ce terapija moze trajati i 3 meseca (svakako, ne izlazim na suncu), sad stv ne znam sta da radim, a hocu sto pre da ih nemam :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Ned Maj 12, 2013 10:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 3:55 pm
Postovi: 155
Lokacija: Beograd
Nema veze jel ti lose stanje bilo ili osrednje , protokol se postuje , vidi sa dermatologom , iovako mi ne odlucujemo o nacinu sprovodjenja terapije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pon Maj 13, 2013 6:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 24, 2012 8:01 pm
Postovi: 27
Meni je ovo sedmi mesec da uzimam..ali ja sam krenuo postepeno od 10 sad sam 80 i treba jos dve ipo kutije da popijem... :D :D :D :D jel su vama posle terapije ostali kao neke mrljice od bubuljica ...posto mi je doktorka rekla da se to povlaci tek posle terapije......Koliko ljudi meni prija(iako nisam imao bas neki zesci problem,postojao je proble, ali ne toliko veliki i uglavnom se javljao oko zime)....kad ljudi primecuju,kako mi se ocistilo lice... :D :D :D Postao sam ponosan(koliko god to glupo zvuci,ovim sto nisu imali bubuljice,ali jbg :D :D )..sto mi se ocistilo lice i nadam se da ih vise nikada necu imati(daj boze) :D :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pon Maj 13, 2013 8:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 3:55 pm
Postovi: 155
Lokacija: Beograd
Haha injekcija samopouzdanja :)

Ne , ja nisam imao to sto pricas , cak su mi se i fleke potpuno ocistile !!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Uto Maj 14, 2013 12:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2013 9:02 pm
Postovi: 28
Evo meni polako pocinje cetvrti mesec od kako pijem roaccutane. Koza lica se u zadnjih nedelju dana skoro skroz smirila, sve upale su prosle :D
Analiza krvi mi je bila u granicama normale.
Lekar mi je danas povecao dozu sa 40mg na 50mg dnevno.
Od nus pojava imam suva usta i to samo povremeno :)
Pozdrav svima :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Uto Maj 14, 2013 10:10 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 11, 2013 12:12 am
Postovi: 64
Ciao drugari ! :)
12og mi je poceo cetvrti mesec terapije, ja sam okay (osim povremenih glavobolja (za koje je doktorka rekla da ce se smiriti i da su se javile usled povecanja terapije i mojom opsednutoscu knjigama) i suvoce usana).

Juce sam bila na kontroli, doktorka je zadovoljna kako napredujem.
Nalazi krvi su okay. 2 nedelje sam vec na 50mg dnevno , i tako ce biti do naredne kontrole.
Danas idem na neku terapiju, pa sam happy i zbog toga. :)

Inace, ako se secate da sam spominjala terapiju RTL , dosta mi je pomogla da se te cisticne otvore i nestanu. :)

Flekice nemam i nadam se da ih necu ni imati do kraja terapije! :)

Javicu vam kako je prosla terapija, koju naravno radim na preporuku moje doktorke. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Uto Maj 14, 2013 1:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 3:55 pm
Postovi: 155
Lokacija: Beograd
Cool , lepe vesti drustvo .... dakle ... ROCKY ROCKS !!!! :))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Uto Maj 14, 2013 11:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 09, 2013 10:42 pm
Postovi: 4
sta mislite je l bih smeo da koristim sagoreevac masti,zavrsio sam sa terapijom pre 20ak dana,plasim se da mi se ne navrate bubuljice,nije mi svejedno :D
http://www.explode.rs/sagorevaci/uni-animal-cuts-42-pak


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sre Maj 15, 2013 11:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2013 9:02 pm
Postovi: 28
JocaCoja je napisao:
sta mislite je l bih smeo da koristim sagoreevac masti,zavrsio sam sa terapijom pre 20ak dana,plasim se da mi se ne navrate bubuljice,nije mi svejedno :D
http://www.explode.rs/sagorevaci/uni-animal-cuts-42-pak



To i mene zanima, ali ne za sagorevace vec za sve suplemente?
Ranije sam pio razne preparate i u nekim periodima stanje na licu mi se bas pogorsavalo kad uzmem neki preparat. Ja licno nisam pristalica sagorevaca. :S
To sto bi ti sagorevac odradio isto to mozes sa izregulisanom ishranom da uradis.
Evo npr ja od kad pijem roaccutane drasticno sam promenio ishranu a i poceo sam skoro svakodnevno da treniram. Od pocetka terapije do sad sam smrsao preko 10kg :D
Najbolje bi bilo da pitas svog lekara sta misli o tome. :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 301, 302, 303, 304, 305, 306, 307 ... 334  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 119 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: