Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problem izmedju kljucne kosti i rebra i jos nesto...
PostPoslato: Pon Feb 18, 2013 3:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 16, 2012 10:24 pm
Postovi: 6
Postovani,
ne znam da li je ovo problem koji mi je nastao zbog napada stresa, kojeg sam imao davno, a i spazma misica na levom grudnom kosu, koji je usledio tokom tih napada. Jer mi je tokom napada leva strana tela bila u "cudnom stanju". Sve je to relativno i proslo, oko nekih 80-90 odsto. Tj. nemam vise te jake napade.

Ali ovaj problem me nervira i ne znam sta je. A tek cu moci da odem do doktora sledece nedelje zbog radnog vremena. Pa ako neko ima pojma bio bih zahvalan.

Problem se nalazi tacno na sredini izmedju kljucne kosti i rebra. Kada pritisnem tu tacku osteim bol, koji se prozme sa leve strane rebra, prema dole ispod miske. Ujedno prozme se prema donjem delu leve ruke, lakat i prema kazipstu i srednjem prstu. Takodje taj bol, na tom mestu, je nastao tokom prvog napada i kao ostalim napadima. Ujedno imao sam i osecaj da mi otice jedan deo ispod miske.

Ujedno, prestao sam da pusim, posle 15 godina, otprilike pakle dnevno, nekada i manje. I sad osecam kao neku vrelinu u levom plucnom krilu, kao da je nekada tu nesto nagorelo. A tu vrelinu i tu nagorelost sam osetio tokom skorasnjeg gripa, koji se samo manifestovao kao grebanje i pecenje po plucima, grlu i gornjem nepcu.

Sta sve ovo moze biti? Da nije neka inflamacija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem izmedju kljucne kosti i rebra i jos nesto...
PostPoslato: Pon Feb 18, 2013 4:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 16, 2012 10:24 pm
Postovi: 6
Da dodam jos nesto. Imam osecaj kao da ce to levo plucno krilo da se zalepi. Bukvalno prednji deo sa zadnjim i to negde u predelu grudne kosti, ali pri sredini. Kao i da osecam pritisak sa leve strane grudne kosti. Pa moram neki put naglo da udahnem i da disem da stvorim "hladan vazduh", da bih to smirio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem izmedju kljucne kosti i rebra i jos nesto...
PostPoslato: Uto Feb 19, 2013 12:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Лева страна тела ти је била у "чудном стању" јер си највероватније доживео малецки шлог. Било би добро да поведеш рачуна о свом здрављу, нарочито о кардиоваскуларном систему. Имаш неких савета из те области на мом сајту, па да не пишем овде.

Могао би да одеш до доброг физиотерапеута да ти провери стање мишића раменог појаса и оних мишића уз кичму између лопатица. Ако су укочени или/и имају чворове, могу да праве разноврсне проблеме: севања, проблем са дисањем, вртоглавице, поремећај срчаног ритма итд.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: