Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: REFLUX,da li se neko susreo sa tim problemom?
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 2:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 5:33 pm
Postovi: 33
Nasa cerkica je rodjena sa prosirenim kanalicem koji spaja bubreg i besiku.Vec sa 4 mes. na ultra zvuku su potvrdili da se sve ispravilo i da nema razloga da brinemo.Ali je sa 10 mes.imala visoku temperaturu i urinarnu infekciju. Sada ima 1 godinu i doktor nam je preporucio da uradi zahvat kojim ce kroz mokracni kanal uci nekom kamericom i ubaciti pasta(DEFLUX)valjda,na mesto koje vraca mokracu.Da li je neko cuo za taj zahvat,ili je vec prosao kroz to.Jako smo zabrinuti,jer sve je sada u redu sa njom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 21, 2008 10:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:55 am
Postovi: 13
Lokacija: Beograd
Postovana,

Vracanje urina iz besike ka bubregu (kroz "kanalic" odnosno ureter) naziva se veziko-ureteralni refluks (skraceno VUR)
i predstavlja poremecaj koji svakako treba leciti bez obzira da li je pracen simptomima simptome ili ne!
Neleceni refluks neminovno dovodi do ostecenja i propadanja plemenitog bubreznog tkiva!!!
Postoji 5 stepeni refluksa, od najblazeg 1. do najtezeg 5. stepena.
Refluks se moze dijagnostikovati i kvantifikovati samo pomocu kontrasnog snimanja besike u toku mokrenja (tzv. mikciona cisto-ureterografija-MCUG).
Obavezno je sprovesti navedenu dijagnosticku proceduru UVEK kada dete ima:
- ponavljane urinarne infekcije (2 i vise),
- urinarne infekcije izazvane neuobicajenom bakterijom,
- urinarne infekcije pracene povisenom/visokom temperaturom.

Refluks moze da se leci:
1 - medikamentno (lekovima),
2 - endoskopskom injekcijom odredjene paste (Deflux) u besiku,
3 - operacijom.

Koji od ove tri metode ce se primeniti zavisi od stepena refluksa, stepena ostecenja urotrakta, udruzenih poremecaja i uzrasta pacijenta.
Vama je konkretno predlozen endoskopski tretman tj. instilacija Deflux paste.
Navedenim endoskopskim tretmanom postize se izlecenje ili znacajno poboljsanje u oko 70-80% slucajeva, sto je nesto nize od uspeha koji se postize klasicnom operacijom,
ali je endoskopska intervencija daleko jednostavnija i bezbolnija procedura.

U svakom slucaj neophodno je da ozbiljno shvatite problem refluksa i da pristupite njegovom lecenju bez obzira sto Vase dete mozda sada nema tegobe!!
Ostecenja koje refluks ostavlja na bubreznom tkivu su cesto vrlo ozbiljna i definitivna!

Stojim Vam na raspolaganju za dodatne konsultacije!

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 23, 2008 5:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 5:33 pm
Postovi: 33
puno vam hvala sto ste se javili.Mi smo vec uradili endoskopsku intervenciju DEFLUX pastom i zaista smo sada mirniji,bar do prve kontrole.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 24, 2008 9:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 29, 2007 1:18 pm
Postovi: 128
Treba li da se zabrinem ako moj sincic(10 mes.) kada mokri svaki put se strese?Ili je to normalna pojava kod beba?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 24, 2008 3:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 5:33 pm
Postovi: 33
Mojoj devojcici se takodje to desava,cini mi se sada manje ali mozda umisljam.Zanimljivo je da se i nasem malom rodjaku to dogadja a i on ima REflux ali oni ne zele da idu kod doktora dok im se ne dogodi nesto konkretno po savetu njihovog pedijatra.Stvarno neznam da li je to zbog toga ili ne ali treba se informisati.Mozda dr uro zna odgovor?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 24, 2008 5:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 8:05 pm
Postovi: 157
i mene zanima zato se ponekad "stresem"...

dr uro pomozite...

lep pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 31, 2009 6:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 02, 2007 1:12 am
Postovi: 1
Pozdrav.Kako imamo isti problem, zamolio bih vas da mi kazete gde ste uradeli intervenciju sa Defluks pastom i da li se placa, posto smo culi da se radi samo privatno i da puno kosta. Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 01, 2009 3:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 24, 2008 7:23 pm
Postovi: 39
Iz ličnog iskustva znam da se može raditi na institutu za majku i dete u BG, i pasta košta oko 500 eur. 1 mililitar. Naravno možete uraditi bez uputnice, odnosno o svom trošku.
Dr. Kojović vrši te zahvate, jako je ljubazan i naravno veliki stručnjak.
Pozdrav Nina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 01, 2009 3:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 24, 2008 7:23 pm
Postovi: 39
nina-nana je napisao:
Treba li da se zabrinem ako moj sincic(10 mes.) kada mokri svaki put se strese?Ili je to normalna pojava kod beba?

Moja beba ima reflux V stepena, često joj se dešava da se strese kad piški, tako da možda nebi bilo loše da posjetite nefrologa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 25, 2009 1:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 10, 2008 11:28 am
Postovi: 12
Moj sin je imao refluks drugog stepena. Lecio se Tirsovoj, sada je zdrav. Ne mogu sad da se setim imena leka koji je pio. NISAM DOKTOR ALI PORUCUJEM SVIM RODITELJIMA KOJI PRIMETE NESTO CUDNO KOD DETETA DA GA ODVEDU KOD NEFROLOGA U TIRSOVU ILI NA INSTITUT RADI ISPITIVANJA. Ne cekajte da vam to pedijatar predlozi, jer se cesto desava da oni o tome nemaju pojma, skinu temperaturu i misle da je gotovo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: REFLUX,da li se neko susreo sa tim problemom?
PostPoslato: Sre Jan 11, 2012 12:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 11, 2012 12:08 am
Postovi: 3
Moje dete ima 18 meseci, hidronefrozu 1 stepena sa suspektnim vur-om, nalaz je bio u poboljsanju dok pre 1 mesec nije imao dva jaka pijelonefritisa, jednom je lezao u bolnici 10 dana i primao longacef, imao je 100 000 proteus vulgaris, doktor je odlucio da ipak uradimo mcug, danas je to obavljeno, popio je dve doze cefalesina, cekamo rezultate ali je on dobio temperaturu 38.7, popio je paracetamol, sad mu je spala ali mene zanima da li je normalno da posle mikcione dobije povisenu telesnu temperaturu i negde sam procitala da kontrast koji se ubrizgava u toku mikcione sadrzi radioaktivni jod, da li je to tacno i da li postoji nesto sto mogu da mu dam da bi to sto pre izbacio iz organizma, ja mu dajem sto vise tecnosti da pije? Molim doktora ako je moguce da mi odgovori sto pre ili bilo ko na forumu ko je imao slicna iskustva. Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Pet Jan 20, 2012 4:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 11, 2012 12:08 am
Postovi: 3
Staša je napisao:
nina-nana je napisao:
Treba li da se zabrinem ako moj sincic(10 mes.) kada mokri svaki put se strese?Ili je to normalna pojava kod beba?

Moja beba ima reflux V stepena, često joj se dešava da se strese kad piški, tako da možda nebi bilo loše da posjetite nefrologa...



Postovana Stasa, da li mi mozete reci kako lecite refluks, moje dete ima obostrani, sa jedne strane IV na V a sa druge II. Doktor nam je predlozio otvaranje stome koju ce nositi 6 meseci a zatim zatvoriti i staviti stent koji ce stajati 2 nedelje i kada njega bude vadio sa druge strane gde je manji stepen vur/a da ubrizga defluks pastu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: REFLUX,da li se neko susreo sa tim problemom?
PostPoslato: Čet Feb 09, 2012 8:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 04, 2011 6:26 pm
Postovi: 4
Evo i ja da se pridruzim sa nasim iskustvom,mi smo vec bili i ugradili stomu,sad cekamo vrijeme pa da se djeluje sa deflux pastom,nadamo se izlecenju naseg sina na taj nacin.Neko gore rece cijenu paste po ml.a dali neko zna koliko ml.te paste uopste treba i koliko se naplacuje taj zahvat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: REFLUX,da li se neko susreo sa tim problemom?
PostPoslato: Sub Feb 11, 2012 11:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 11, 2012 12:08 am
Postovi: 3
Tina anit je napisao:
Evo i ja da se pridruzim sa nasim iskustvom,mi smo vec bili i ugradili stomu,sad cekamo vrijeme pa da se djeluje sa deflux pastom,nadamo se izlecenju naseg sina na taj nacin.Neko gore rece cijenu paste po ml.a dali neko zna koliko ml.te paste uopste treba i koliko se naplacuje taj zahvat




Uglavnom je potreban 1ml jer se pastom resavaju samo manji stepeni refluksa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: REFLUX,da li se neko susreo sa tim problemom?
PostPoslato: Čet Nov 29, 2012 5:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 26, 2012 11:04 pm
Postovi: 7
Evo i ja da se javim sa svojim iskustvom,moja beba ima hidronefrozu i bili smo kod naj doktora KRSTICA,odmah nam je zakazao operaciju,otkrili smo bolest obicnim UZ...ZNACI NE MALTRETIRAJTE DECU RAZNIM SNIMANJIMA,biotno je samo da odete kod dobrog doktora.Krstic nam je objasnio da sva ta snimanja sa radioaktivnim jodom idr.nisu preporucljiva i da je on protiv svega toga...Ne verujte pedijatrima,cim se javi neka ur.infekcija,a znate da odrzavate higijenu kako treba,problem postoji.Da sam slusala pediojatra moje dete bi ostalo bez bubrega,samoinicijativno sam otisla u privatnu kliniku.Hvala bogu sto postoje....beba nema nikakve smetnje,lepo spava,napreduje,jede...sve normalno...za 10 dana operacija...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 68 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: