Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: SESTRA IZLEČILA ŠTITNU ŽLEZDU: JESTI KUPUS, PUNO KUPUSA!
PostPoslato: Čet Apr 13, 2006 8:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 13, 2006 4:26 pm
Postovi: 45
Lokacija: Beograd
Moja sestra je imala problema od svoje devetnaeste godine sa štitnom žlezdom, nekoliko godina je pila FAVISTAN, međutim, od nekoga je dobila preporuku, da u svoju terapiju uključi KUPUS: da jede kupus i stavlja obloge od njega. Ona je tako i radila: nekoliko meseci je jela kupus salatu od zelenog kupusa, nekoliko puta na dan, stavljala je obloge od kupusa na vrat i uvila bi krpu (listove kupusa), takođe nekoliko meseci. Uporedo s tim, vrednost hormona T4 je vremenom opadala, uz savet lekara smanjivala je FAVISTAN, i evo već oko pet godina T4 je stabilan, više ništa ne pije. Kupus je čudesan lek. I Vladika Nikolaj je pisao o njegovoj čudotvornoj moći. Sigurno će pomoći, ako se ne bude lenj.
Pre kupusa :) išla je više godina na Zlatibor itd. ali se tek sa kupusom oslobodila lekova. Salata se pravi uobičajeno: malo soli, sirća, ulja (bolje maslinovo). Važno je da kupus salata bude uvek apsolutno sveže narendana, ono što ostane baciti. Jesti je minimum 5-6 puta na dan, kolko se može, i na silu.

Pošto sam u naslovu stavila da je moja sestra IZLEČILA štitnu žlezdu, slobodno ko hoće može umesto toga upotrebiti i termini ZALEČILA, nije bitno. Bitno je to da već oko pet godina ne pije lekove! Hvala Bogu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 21, 2006 4:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 04, 2005 12:36 am
Postovi: 25
U slucaju tvoje sestre izlecenje je bilo moguce jer koliko sam shvatila ona je imala povisene vrednosti tireoidnih hormona(hipertireoza). Izlecenje se objasnjava vezivanjem tiocijanatnih jona(kojim kupus obiluje)u stitnoj zlezdi umesto joda, pa samim tim se smanjila koncentracija tireoidnih hormona u ciji sastav ulazi jod. U obrnutom slucaju, u slucaju hipotireoze, lecenje kupusom nije moguce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 12, 2006 2:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 20, 2006 3:30 am
Postovi: 14
Nina, da li mi mozes reci koliko je to kolicinski kupusa na dan i koliko meseci je tvoja sestra bila na terapiji? Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: