Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povreda
PostPoslato: Čet Dec 09, 2010 7:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 04, 2009 10:14 pm
Postovi: 9
Pre nekoliko dana mi se napravila ranica po sredini penisana kozici, precnika oko 1 cm. Ne znam da li je od masturbacije ili cega vec, pece me i koliko vidim ne zarasta jos uvek. Da li da pustim da se sve sredi prirodnim putem, ili je potreban neki tretman ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda
PostPoslato: Čet Dec 09, 2010 7:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
da li si imao nezasticen seksualno odnos ili to povezujes samo sa masturbacijom? ako je ovo drugo onda se potrudi da pauziras sa tim aktivnostima par dana, da posebno vodis racuna o higijeni penisa, narocito kozice i da odrzavas penis suvim i trebalo bi to brzo da prodje...da li je to mozda u predelu frenuluma, mozda si povredio frenulum?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda
PostPoslato: Čet Dec 09, 2010 8:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 04, 2009 10:14 pm
Postovi: 9
Prethodnih dana uopste nisam imao seksualne odnose, pa sam zbog toga povezao...

Povreda se nalazi tacno po sredini, izmedju glansa i korena penisa, ali ne znam tacno sta spada u frenulum, da bih tacno odgovorio na pitanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda
PostPoslato: Čet Dec 09, 2010 8:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
frenulum je ona zilica sa donje strane glavica kojom je kozica zakacena za glavic...ako je kraca cesto moze da se povredi...ako je to na drugom mestu dok se ne vidi kako to izgleda ne moze se znati da li se zaista radi samo o povredi, da nije rec o nekoj infekciji (herpes npr ili nesto dr.)...ako je samo povreda, ogrebotina, to ce proci, bez brige...ali bitno je da se ne previdi nesto drugo...prati kako se to odvija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda
PostPoslato: Čet Dec 09, 2010 10:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 04, 2009 10:14 pm
Postovi: 9
Ok, hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda
PostPoslato: Pet Dec 10, 2010 6:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 04, 2009 10:14 pm
Postovi: 9
Ipak sam odlucio da posetim urologa i to sam danas ucinio, za svaki slucaj. Njegov nalaz kaze sledece:

Dijagnoza: infectio cutis penis p.dorsalis

Nalaz i misljenje: St. Localis: na kozi penisa na polovini, ventralno defekt koze koji secernira zuckasti sadrzaj

Terapija : Lokalno Povidon jod rastvor, 2-3 puta dnevno
Tablete Cefzil 1x1, 5 dana


Inace, treniram vaterpolo pa pretpostavljam da sam navukao infekciju na bazenu. Pored ranice, danas mi se javila jos jedna tegoba, a to je lagani bol s leve strane donjeg stomaka, kod prepona, koji se pojacava na dodir. Pretpostavka lekara je da je to zlezda reagovala zbog infekcije.

Bio sam u privatnoj klinici, ovo je prvi put da se suocavam sa slicnim problemom, pa bih voleo da cujem vase misljenje, savet, itd ako nije problem. Hvala puno unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda
PostPoslato: Pet Dec 10, 2010 9:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
E nasi doktori bi dupe svoje pojeli da ne prepisu antibiotik.
Leci se takako kako ti je rekao, naravno da ce da ti pomogne i da nece da ti skodi, mada sam ja licno protiv antibiotika.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda
PostPoslato: Pet Dec 10, 2010 11:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 04, 2009 10:14 pm
Postovi: 9
Pritom je veoma skup, 1500 dinara je kutija sa 10 tableta, a u prvih nekoliko apoteka u koje sam usao su me vrlo cudno gledali kao da nisu culi za taj lek.

Ono sto mene jedino brine je ta zlezda, koja je bolna danas ceo dan. Bol nije preterano jak kada je ne pipam, ali imam osecaj nelagode sve vreme. E sad moje pitanje je da li takva neka kozna infekcija, koju je lekar dijagnostifikovao, moze da izazove takvu reakciju zlezde, da li je to uobicajeno ?

Prvi put se srecem s problemom ove vrste, imam 20 godina, pa zbog toga imam neka mozda i suvisna pitanja, ali bolje spreciti nego leciti u svakom slucaju, a uzgred i mali stres me prati ovih dana, jer uvek imam u podsvesti "sta ako nije samo infekcija, nego nesto gore" i slicno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda
PostPoslato: Ned Dec 12, 2010 1:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Uvek kada postoji infekcija jedno od mesta odbrane tj gde se organizam uhvati u kostac sa infekcijom je limfni cvor. Zato on otekne i boli. Ali ako su ti odbrambene snage organizma dobre, organizam je sam sposoban da se takvom infekcijom nosi.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda
PostPoslato: Ned Dec 12, 2010 1:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 04, 2009 10:14 pm
Postovi: 9
Hvala na pomoci.

Posto sam nakon prvog pregleda bio skeptican po pitanju dijagnoze, otisao sam na jednu ozbilju kliniku i posle detaljnog pregleda su ustanovili da sam zaradio herpes. Sada se borim sa ranicom i bolom u preponama, mazem i pijem aciklovir, i vitamin B :-? Nadam se da ce se u narednih par dana smiriti, da mogu da se vratim svakodnevnim aktivnostima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: