Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: fimoza
PostPoslato: Pon Dec 06, 2010 8:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 06, 2010 8:03 pm
Postovi: 16
Imam oblik fimoze imam 24 god i konacno sam se odlucio da uradim zahvat seks sa ovakvim penisom nije pravi seks nadam se da je to rutinska operacija ,zanima me koliko kosta kod privatnika jel nisam bas financijski mocan ali bih voleo izbegnuti drzavnu ako je to ipak rutinska operacija onda je svejedno gde cu zar ne?
Zanima me dali odmah izlazim posle operacije jer bih da ostane mala tajna i koliko traje oporavak

PS nemam nikakve bolove osim kada dotaknem vrh neki cudan osecaj nadam se da ce i to prestati posle svega

Dr koji je vas savet?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fimoza
PostPoslato: Pon Dec 06, 2010 9:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
evo ovde mozes sve da pitas i procitas dosta toga:
urologija/suzena-udna-navlaka-fimoza-t17412.html

rutinska je operacija, po intervenciji odlezis npr. sat i ides kuci, mozes da hodas odmah, samo izbegavas prvih dana vece fizicke aktivnosti...oporavak je realtivno brz...i ne bi trebalo da bude problem da ostane tajna, na tebi se nece nista primecivati ako neko ne pogleda bas sta ima ispod odece :wink: ako se opredeljujes za privatnika, za cene vec vidi po sajtovima klinika gde se to obavlja...dobro je sto si odlucio da resis problme, a ne da ga trpis i da se mucis dalje time...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fimoza
PostPoslato: Pon Dec 06, 2010 10:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 06, 2010 8:03 pm
Postovi: 16
Dr011 je napisao:
evo ovde mozes sve da pitas i procitas dosta toga:
urologija/suzena-udna-navlaka-fimoza-t17412.html

rutinska je operacija, po intervenciji odlezis npr. sat i ides kuci, mozes da hodas odmah, samo izbegavas prvih dana vece fizicke aktivnosti...oporavak je realtivno brz...i ne bi trebalo da bude problem da ostane tajna, na tebi se nece nista primecivati ako neko ne pogleda bas sta ima ispod odece :wink: ako se opredeljujes za privatnika, za cene vec vidi po sajtovima klinika gde se to obavlja...dobro je sto si odlucio da resis problme, a ne da ga trpis i da se mucis dalje time...



Pa znas otprilike koliko je privatnik bez lasera i sta mislis sta je bolje totalno skidanje ili polu skidanje fora je sto bih ja to prilikom oporavka hteo sakriti a sa posla nemogu da izostajem bas puno i kakav je osecaj posle uriniranja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fimoza
PostPoslato: Pon Dec 06, 2010 10:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 06, 2010 8:03 pm
Postovi: 16
I jos nesto ako mozes da mi kazes koji je najbolji i najbrzi nacin oporavka planiram da odem sutra i malo me frka ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fimoza
PostPoslato: Pon Dec 06, 2010 10:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
pa nema tu nekog posebnog nacina da se ubrza oporavak, to ide prirodnim tokom, ne bi trebalo da bude nekih vecih problema...po operaciji bice previjanja, moze da se desi recimo da odes jedanput a nakon toga da sam menjas gazu, bitno je da uvek gaza bude suva, cista...izbegavas bespotrebne fizicke aktivnosti, dok lepo ne zaraste ne trcis, ne skaces, ne igras fudbal itd...prvih par dana bice verovatno neprijatan osecaj, boluckace, pogotovo kad se javi erekcija, ako je glavic preosetljiv i to ce praviti muku tih prvih dana, ali jako brzo sve to dolazi u normalu...konci se mogu izvaditi posle 8-10 dana, ili se ceka da ispadnu sami, zavisi kako se dogovori...mozda je bolje skinuti ih kod doktora nego cekati da ispadnu, jer se ovako pre resis konaca...
sve u svemu kratka muka a resis ogroman problem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fimoza
PostPoslato: Pon Dec 06, 2010 10:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 06, 2010 8:03 pm
Postovi: 16
Slazem se ako sve uspem i zavrsim kako treba nece bit isrecnijeg od mene hvala ti idem sutra kod moje doktorice i samo trazim uput za urologa jel da ako pita zasto ne moram tacno da joj kazem zar ne?Valjda cu u kuci uspeti da sakrijem i jel ta fora moze da pali sa kamilicom ili ima neka kvalitetnija krema?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fimoza
PostPoslato: Pon Dec 06, 2010 10:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
doktorki ces verovatno morati da kazes o cemu se radi, jer u uputu mora da napise neku uputnu dijagnozu zasto te salje, samo joj spomenes da bi otisao kod urologa na pregled zbog tesnije kozice i trebalo bi da bude dovoljno...kreme ti ne trebaju, neki preporucuju ispiranje kamilicom...pitaj slobodno onog ko ti bude radio cirkumciziju za savet sta i kako nakon operacije...sto se tice skrivanja, tvoji bi recimo mogli da primete ako se strecnes pri nekom nezgodnom pokretu pa zaboli, hehe, sta ces da im kazes, moraces da imas i gazice kod kuce, a i ves moze da se zaprlja...u principu ne treba kriti od svojih ukucana bilo sta vezano za zdravlje, ali ako vec zelis i potrudis se verovatno ces i uspeti... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fimoza
PostPoslato: Pon Dec 06, 2010 11:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 06, 2010 8:03 pm
Postovi: 16
Mnogo pomazes......koliko cu dugo morati nositi gazice i ovo mi je najvaznije kako najbolje odrzavati higijenu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fimoza
PostPoslato: Pon Dec 06, 2010 11:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
kada ti posle dan-dva skinu onu prvu gazu mozes sam da penis umotavas u cistu gazu da ga zastitis od vesa, smanjis preosetljivost, u tom periodu ga lagano ispiras, a posle par dana mozes slobodno da se tusiras, samo da stedis penis od pretople vode i trljanja, dakle sto manje povredjivanja, sve nezno...gazom briskaj i posle mokrenja da osusis...znaci da je uvek suvo i cisto, to je najbitnije...gazice mozes da nosis otprilike desetak dana, dok rana ne bude potpuno suva, da se ne lepi za ves...sve je to individualno, videces kako ide...vec postoji velika tema o fimozi gde smo pricali o svemu tome, ima dosta iskustava pacijenata, sigurno ce biti korisno da to prelistas...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fimoza
PostPoslato: Sre Dec 08, 2010 9:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
i jos jedna sugrestija, u vreme dok postoji rana i konci nemoj da nosis bokserice vec obicne gatjice kako ga ne bi povredio

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fimoza
PostPoslato: Čet Dec 09, 2010 9:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 06, 2010 8:03 pm
Postovi: 16
zanima me jos nisam bas u mogucnosti zbog fimoze da perem taj deo dugo vremena nadam se da nije nista strasno jer nisam imao nikakve upale ni probleme pa verujem da je sve ok naravno samo je trenutno malo ili bolje receno verovatno malo prljavo ispod nadam se da ce sve biti ok :( jel me jos malo vata panika ali bio sam kod doktorice i dobio uput i idem u ponedeljak zdravlja na pregled


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fimoza
PostPoslato: Čet Dec 09, 2010 9:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
potrudi se da operes maksimalno koliko je moguce, ali bez primene neke sile da ne bi doslo do povrede...do sad nije bilo upala, ali vremenom je moguce da bi doslo do raznih komplikacija...ali eto ubrzo ces resiti taj problem, jos malo strpljenja! :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: