Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problem sa kozicom
PostPoslato: Ned Nov 14, 2010 6:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 13, 2010 2:15 pm
Postovi: 1
Prije nekoliko dana mi je izvšen operativni zahvat odstranjivanja frenuluma, rana je zarasla, krvarenje prestalo konci otpali i sve je u redu no muči me jedna stvar.
O čemu se radi , kada mi se penis ukruti ispod glavica mi se kao nabora odredjena količina kožice i ne mogu da je povučem do kraja? Da li je to normalno ili šta?

Izgleda slično ovome( slika nije moja preuzeo sam je sa www.google.com) http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... C01067.JPG
s tim da mi se taj ,, naborani,, dio nalazi još malo niže.Molim vas pomozite ; hvala unaprijed...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa kozicom
PostPoslato: Ned Nov 14, 2010 11:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
jos je rano da procenjujes krajnji ishod, ipak je to sveze...
nabor kozice je inace normalan cak i kada je frenulum uredu, jer kad je zavrnes one ne moze da nestane vec se sakupi u taj nabor...na slici sve izgleda ok...kod normalnog frenuluma taj nabor moze rucno da se ispravi duz tela penisa, ali kad se pusti, kozica se opet vraca u nabor (naravno izgled i velicina nabora zavisi od kolicine kozice koju penis ima)...nakon frenulotomije bi trebalo da kozica isto moze rucno da se izravna duz tela penisa...moze da se desi da je nabor "zarobljen" frenulumom cak i nakon frenulotomije, jer se frenulum otkaci samo od glavica ali i dalje drzi slepljeno kozicu sa donje strane ispod glavica...to zavisi od samog frenuluma ili je redje posledica neadekvatne frenulotomije...ako je frenulum takav da ne pomaze frenulotomija, moze se razmotriti cirkumcizija...ali ako nemas nikakvih tegoba, ako tokom odnosa sve funkcionise, ako nabor ne pravi nikakve probleme, onda bez brige, uzivaj...a ako bio sta smeta onda je potrebno jos nesto preduzeti...ali naravno, sacekaj da to lepo zazdravi pa ces videti kako stvari stoje...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 84 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: