Informacija za Nikolin spas

Diskusije o razvoju dece, zdravlju i najčešćim dečijim bolestima, prevenciji i lečenju dečijih oboljenja. Sve na jednom mestu što Vam može zatrebati ukoliko imate pitanje o dečijoj anatomini, fiziologiji ili patologiji.

Moderatori: ModeratA, moderato, vlada99

Odgovori
vesnaisrdjan
Novi član
Novi član
Postovi: 2
Pridružio se: Sre Jun 02, 2010 4:27 pm

Informacija za Nikolin spas

Post od vesnaisrdjan »

Slika
Nikola Rancic

Ovo je priča o jednom dečaku kome detinjstvo nije počelo baš najlepše. Sa nepunih 17 meseci na magnetnoj rezonanci otkriven mu je akutni hidrocefalus i tumor koji ispunjava najveći deo zadnje lobanjske jame. (Meduloblastom)
Od tada započinje borba za život ovog dečaka. Nikoli je najpre 8. maja 2009. godine ugrađen sistem za derivaciju likvora sa desne strane koji ide do stomaka i spušta se u mokraćni kanal, a nakon deset dana usledila je i druga operacija u kojoj je tumor odstranjen u celosti.
Potom Nikola dolazi na Institut za onkologiju KC Srbije, gde je imao 8 ciklusa hemoterapije i sve ih je junački izdržao do kraja. Zračenje se nije moglo primeniti radi Nikolinog uzrasta.
Kada smo mislili da je ovoj opakoj bolesti došao kraj i da smo sve loše ostavili iza nas na rutinskoj kontroli ponovo je otkriven tumor. Kao da nam se ceo svet srušio; pa zašto ponovo, šta je ovo dete krivo?
Ubrzo je urađena operacija i tumor je odstranjen, i sada sve iz početka, ponovo ista borba, ali sada nije samo očaj u pitanju već i strah za život ovog deteta.

Molimo sve ljude koji imaju bilo kakva saznanja ili slična iskustva, a imaju želju da pomognu u izlečenju Nikole da nam se jave na [email protected]. Svaka korisna informacija nam je neophodna i dobrodošla.

Unapred zahvalni Nikolini roditelji
Vesna i Srđan

Molim sve forumase koji su u mogucnosti da se ukljuce u ovu akciju. Samo prosledite o cemu se radi svojim prijateljima, rodjacima i sl. Otvorio sam i grupu na facebooku, valjda ce se javiti neko ko moze da pomogne.

Napomena: Ne radi se ni o kakvom skupljanju materijalne pomoci, vec samo informacija.

Hvala
vesnaisrdjan
Novi član
Novi član
Postovi: 2
Pridružio se: Sre Jun 02, 2010 4:27 pm

Re: Informacija za Nikolin spas

Post od vesnaisrdjan »

Korisnikov avatar
dolce-vita
Stalni član
Stalni član
Postovi: 1074
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 8:32 pm

Re: Informacija za Nikolin spas

Post od dolce-vita »

Pozdrav VesnaiSrdjan,

Samo da vas podrzim i pozelim Vasem detetu brzo ozdravljenje, divim se hrabrosti svih vas roditelja koji se stoicki borite sa teskim bremenom koji vam je zivot naneo.Borite se,i budite istrajni sto naravno jeste u svom putu ka ozdravljenju vaseg andjela, sve najbolje vam zelim.Koa roditelj i kao covek uvek sam dirnuta ovakvim saznanjem da jedna malena dusa pati i da se za zivot bori.Ima Boga i nadajmo se da ce sve biti u redu, i da ce malena dusa biti dobro, i da ce i dalje stoicki izdrzati u svojoj borbi da bude bolje i da ozdravi da se igra i bude srecan kao i sva nasa deca,Veliki pozdrav i sve najboljem javljajte nam kakko je malena dusa


Sve najbolje

Milena
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika
Odgovori