Pucanje fiksacionih šrafova

Deo Foruma za sva pitanja iz oblasti oboljenja, traumatskih stanja, tumorskih procesa na koštanom sistemu. Diskusije o ortopedskim hirurškim stanjima, degenerativnom reumatizmu, akutnim i hroničnim oboljenjima koštanog ili zglobnog dela lokomotornog aparata. Saveti o primeni fizikalnih procedura i kineziterapije.

Moderatori: ModeratA, moderato, vlada99

Odgovori
nesastoja
Novi član
Novi član
Postovi: 2
Pridružio se: Uto Maj 11, 2010 8:16 pm

Pucanje fiksacionih šrafova

Post od nesastoja »

Moja supruga je imala prelom potkolenice u Januaru 2008. i prilikom operacije joj je ugrađena fiksaciona ploča sa sedam srafova. Pre dve nedelje je prilikom kontrolnog snimanja potkolenice, da bi se zakazala operacija za vađenje ploča i srafova je uočeno pucanje tri srafa koji su ostali u potkolenici a ploča je malo odvojena i drži se na ostala četiri srafa.
Moje pitanje se odnosi na metodu vađenja srafova iz kosti, jer su oni poravnati sa površinom kostiju, kao i da li srafovi smeju da se ostave u kostima bez vađenja i da ne izazovu kasnije komplikacije?
Molim za odgovor jer bi u Ponedeljak 17.05.2010. supruga trebala da se javi Ortopedu radi operacije, a načuli smo da je spomenuo kako će polomljene srafove ostaviti u potkolenici.
nesastoja
Novi član
Novi član
Postovi: 2
Pridružio se: Uto Maj 11, 2010 8:16 pm

Re: Pucanje fiksacionih šrafova

Post od nesastoja »

Ostavljena su tri šrafa u nozi i valjda joj neće kasnije stvarati smetnju.
Odgovori