Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: plac pred spavanje,strah ili ...?
PostPoslato: Uto Feb 16, 2010 4:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 03, 2007 10:40 pm
Postovi: 24
Po ovom naslovu, logicno bi bilo pomisliti da je u pitanju dete od godinu-dve, ali je problem tim veci sto se radi o detetu od 6 godina. Moj sin je jedan vrlo pametan i "normalan" decak, koji ima tu srecu da zivi u harmonicnoj porodici sa oboje roditelja i mladjom sestrom. Mi nikuda ne odlazimo bez dece, radimo u suprotnim smenama, tako da ih uglavnom mi cuvamo. Ne idemo u pozoriste, bioskop... grad (ne bismo imali kome da ih ostavimo na cuvanje). Svako vece provodimo u porodicnom okruzenju uz neki vid zabave. Ipak, svake veceri moj sin postavlja isto pitanje: hoce li moci da zaspi, mora da ga uspava tata (a ja mladju devojcicu), ako slucajno ovaj sidje da npr zalozi kotao, Aleksandar pocinje da place... I to traje vec skoro godinu dana. Ja sam prvo pomisljala na skrivenu ljubomoru prema sestri sa kojom se inace odlicno slaze, ali se ipak bojim da tu postoji nesto dublje. Ima li nekoga sa slicnim problemom, ili makar koga ko bi mi ponudio neko resenje, savet... Unapred zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: plac pred spavanje,strah ili ...?
PostPoslato: Uto Feb 16, 2010 5:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Dete od 6 godina, je jos uvek samo malo dete. Ne pise u postu da li decak ima svoju sobu i da li spava sam u sobi. Ako je sam u sobi, postoji mogucnost da se plasi. S obzirom da ste slozna porodica koja puno vremena provodi zajedno, postoji mogucnost da dete cin spavanja shvata kao odvajanje od vas, a pogotovo ako je sam u sobi, i da strahuje. Pokusajte da razgovarate sa njim, iznenadice vas cinjenica koliko su mali sestogodisnjaci mudri i spremni na saradnju. Znaci prvo razgovarajte sa detetom, pitajte ga zasto place, sta je po sredi, nikako ga nemojte grditi. Probajte da legnete pored njega i citate neku knjigu dok mu se ne prispava, zatim se jos malo mazite, a onda mu lepo objasnite da ste vi tu ali je sada vreme da spava pa cete se videti ujutro. I tako svasta nesto probajte.....samo treba strpljenja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: plac pred spavanje,strah ili ...?
PostPoslato: Uto Feb 16, 2010 7:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 03, 2007 10:40 pm
Postovi: 24
Spava sa nekim od nas dvoje,jer smo pokusali da ga odvojimo, ali bi posle prvih par "dobrih" dana nastupio period kada trazi da predje kod nas. Mi se onda menjamo, nekad je sa mnom i bebom u sobi, a nekad sa tatom. U svakom slucaju,hvala na ideji, pokusacemo nesto...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 57 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: