Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149 ... 156  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Jan 11, 2010 1:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 19, 2009 12:41 pm
Postovi: 18
Za 1981

Biohemijska laboratorija "Analiza" Bulevar Mihaila Pupina 125, Novi Beograd, +381 11 301 76 51, http://www.analiza.co.rs . Cena 3000 RSD.

Za goste iz inostranstva ne treba zakazivanje.

Po meni je "Analiza" zgodnija zato što daje više namirnica, moguće varijacije (zabranjeno, smanjiti, dozvoljeno, poželjno) i uvek ih možeš pozvati i dobiti savet, bez zakazivanja i čekanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Jan 11, 2010 1:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 19, 2009 12:41 pm
Postovi: 18
Izvinjavam se, htela sam da kažem ZA DACA 1981


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Jan 11, 2010 4:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 08, 2010 3:04 pm
Postovi: 8
Mima hvala - i Analiza mi je blizu Bg ureda - u tom dijelu grada se snalazim ko da sam doma :D !
jeee


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Čet Jan 14, 2010 11:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 14, 2010 10:53 am
Postovi: 2
Cao svima, ja sam ovde nova, i mogu reci da sam se zbog vas ovde registrovala, iako odavno pratim ovaj forum.
I ja sam radila test intolerancije, i od juce sam pocela da se pridrzavam ishrane, nadam se da ce biti rezultata. Nisam imala bas neke probleme sa zdravljem, naravno sem kilograma :-? . Nekih 10-ak vise :roll: . Radila sam test na 230 namirnica i sad pokusavam da skupim sto vise recepata, da mi ne bude mnogo dosadno sa ovom hranom. Interesuje me, da li ste se vi pridrzavali preporucenog dnevnog unosa kalorija i odnosa UH, proteina i masti, naravno ako su vam uradili to na testu? I koliko sam primetila moze da se jede kad god se pozeli i sta zelimo, bilo da su UH ili proteini, tako?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Uto Jan 19, 2010 11:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 19, 2009 12:41 pm
Postovi: 18
Zašto svi ćutimo? Izgleda da nas grize savest zbog minulih praznika i bogatih trpeza... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pet Jan 22, 2010 3:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 26, 2009 11:02 am
Postovi: 10
Javljam se poslije dužeg vremena. Tri mjeseca sam bila na ovom režimu, omršavila 6 kg. Od 20.12.09. sam se vratila na normalnu ishranu, vratila 3,5 kg već, jedem više, jer sam se svega poželjela. Vrlo je važno poslije svega paziti, ali ja jednostavno ne mogu. Radila sam test u Holitimedu.
Sad htijela da radim u Analizi, tamo ima veći izbor namirnica, čini mi se da je lakše ako je nešto od mliječnih proizvoda dozvoljeno, nego ovako nema ništa i to je to.
Nazvala, sekretarica u analizi mi rekli da mi ne treba da vadim krv kod njih, niti da ga šeljem na pločicu,već da će mi poslati upitnik (poslali su) koji mogu popuniti i njima poslati. U upitniku mi traže krvnu grupu, obim ručnog zgloba, da izvadim krv -u svom mjestu i treba da odgovorim sa da ili ne :da li imam povišen nivo holesterola,triglicerida i glukoze i povišen krvni pritisak , neke zdravstvene smetnje.Kada im pošaljem upitnik onda ćemi poslati rezultate od 230 namirnica. Kad sam pitala kako da platim, nemaju pojma. Da li se neko od vas ovako testirao u Analizi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pet Jan 22, 2010 8:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 31, 2009 7:51 pm
Postovi: 63
Lokacija: Novi Sad
ja sam im slala brzom postom krv, novac sam uplatila na njihov ziro-racun koji su mi izdiktirali a upitnik sam im vratila faksom, kako su mi i poslali, mada mozes i zajedno sa plocicom krvi.
sad ne znam kako su tebi rekli, meni su rekli da na plocicu stavim 0.5 ml krvnog seruma, ne krvi, tako da neka ti ne bude tesko pa ih pozovi ponovo i lepo pitaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sub Jan 23, 2010 1:55 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jun 09, 2009 1:50 am
Postovi: 58
Evo i mene posle duze vremena...
Ja se osmi mesec hranim po prvom testu. Zasto da radim drugi(kontrolni) kada nisam postigla zeljenu tezinu! U prvih mesec i po dana skinula sam nekih 6 kg i onda je sve stajalo mesecima i u poslednjih mesec dana se ponovo pokrenulo tako da mojoj sreci nema kraja. Skinula sam jos neka otprilike 2 i po kilograma! :-) Idemo dalje... POZZZZZ!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sub Jan 23, 2010 8:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 26, 2009 11:02 am
Postovi: 10
Svaka čast, osam mjeseci. Ja sam jedva čekala da prođu tri mjeseca.
Na sajtu analize sam pročitala dosta dobrih savjeta kao npr. za rotaciju u ishrani.TO vjerovatno daje isto dobre trezultate.
Ja ću danas opet krenuti, mjesec dana, probaću sa rotacijom u ciklusima od po 4 dana. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Uto Jan 26, 2010 9:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 08, 2010 3:04 pm
Postovi: 8
Bok svima!

Samo da vam javim da sam bila prosli tjedan u Analizi i vec sam dobila rezultate!
Porazavajuce!!

Ako se budem pridrzavala dozvoljenih namirnica morati cu postati vegetarijanac koji ne jede nikakav sir (niti ista mlijecno), ne pije nikakav alkohol, pa ni vino - a bome ni kavu; te ne jede najdrazu hranu - cokoladu i ananas.

naravno, da jos kazem da nesmijem nikakvu psenicu, raz, jecam, ovas...

jedino sto volim a nije mi zabranjeno je maslinovo ulje, bijeli luk, karfiol i brokula - no, s cime su jesti maslinovo?! s prstom?! (ako nemogu bar kruh tankati unutra?!)

evo, samo da se pojadam - neznam, nekako mi se cini da vegetarijanski zivot jos i bez sira, tjestenine i bijelog vina i nije neki zivot....

tuzna sam :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Jan 27, 2010 11:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 19, 2009 12:41 pm
Postovi: 18
Daco 1981,
ne sekiraj se, u početku svima izgleda strašno. Treba ti malo vremena da izučiš listu i, veruj mi, pronaći ćeš dosta namirnica koje će ti odgovarati, a na koje ranije nisi obraćala pažnju. Osim toga, tri meseca brzo proleti. Ako budeš disciplinovana, kontrolni test će ti dati proširenu listu. Nemoj da patiš, ne lišavaš se hrane, samo je malo "pregrupišeš".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Jan 27, 2010 7:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 8:57 am
Postovi: 37
Lokacija: beograd
POZZ SVIMA...
JA SAM VEC U SESTOM MESECU TOLERANCIJE, NE TRUDNOCE! :lol: ..MADA SAM TAKO IZGLEDALA PRE TESTA :( ...SALDO,UKUPNO 9KG MANJE I TOOOOLIKOOOO VARANJA U POSLEDNJIH DVA MESECA DA MI NIJE JASNO KAKO SAM UOPSTE I ODRZALA OVU KILAZU :roll: ...SADA OPET VODIM RACUNA I NADAM SE DA CE SE I OSTATAK OD 10KG OTOPITI DO LETA :wink: ...ODMORILA SAM SE OD GLAVOBOLJA I MIGRENA, TO MI JE I BIO PRIORITET!!
ZADOVOLJNA SAM REZULTATIMA, DEFINITIVNO JE OVO JEEDDIINNII RECEPT KOJI MENI POMAZE, DANI MI PROLECU I NISAM VISE U PANICI DA CU BITI GLADNA..I MOJA LISTA JE SUZENA ALI IPAK IMA DOVOLJNO NAMERNICA KOJE SE MOGU SUPER KOMBINOVATI...HLEB SAM DOKTORIRALA, TAKO DA SVAKOM NOVOM SAPATNIKU MESIM DA SE NE MUCE KAO JA NA POCETKU /BILE SU TO GROZNE VARIJACIJE NA TEMU SPER PLOCA OD HLEBA,HOROR!!!/...
IMAM AMBICIJU I SNAGU ZA KOLIKO GOD JE POTREBNO, SAMO DA SE PREOSTALO SALO OTOPI A CIM PRODJE ZIMA KONACNO UVODIM I VEZBICE I DOSTA SETNJE....
IZDRZITE,MOZETE VI TO,ZNAM!!!!!
IDEMO DALJE!!!
P.S. ZA POCETNIKE SAVET, PRAVITE PUDING OD DOZVOLJENOG MLEKA, IMAJTE UVEK ZALIHU U FRIZIDERU I SVE CE BITI LAKSE :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Čet Jan 28, 2010 12:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 28, 2010 12:05 am
Postovi: 6
Lokacija: srbija
Hej, zdravo!

ja sam prvi put na ovom forumu i moram da se zahvalim u startu svima na podrobnom objasnjenju u ovoj temi i deljenja svojih iskustava! HVALA VELIKO!

Ja bih trebala smrsati 7-10 kg.
Pokusavala sam neke dijete, ali nisam narocito istrajna bila, ipak je za ovu cifru potreban duzi period. A to sve uglavnom zato sto sam cesto malaksala i muka mi je, i u regularnim stanjima, a tek kad sam na tim posebnim rezimima... Posto pretposavljam da imam i jos neki problem. za pocetak sasvim sigurno los i spor metabolizam, htela bih da uradim ovaj test na intoleranciju.

Malocas sam zvala Biomedicu.. kod nih ne treba zakazivanje. A sutra cu nazvati ANalizu, i nadam se istog dana otici do njih.
KOd njih je inace jeftinije za 900 din. a i kako mi se cini na dobrom su glasu plus daju siru listu namernica?

eto... ja samo da se pohvalim da sam na putu da se menjam. Valjda je vazno menjati se onda kad nam se ne svidjamo?

ocekijem povremenu podrsku od vas i bodrenje :) jer ponekad mi to fali u okruzenju :( a i ko nas bolje razume do onih koji imaju isti problem .


pozdrav veleki za hrabre zene!

_________________
Hrabri mogu sve!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Čet Jan 28, 2010 2:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 27, 2009 11:15 am
Postovi: 13
Pozdrav za sve.
Evo ušla sam u treći mesec ove ishrane, do pre nedelju dana sam bila ok, sada imam krizu ali rešila sam da od sutra opet striktno pazim.Valjda ću uspeti.Izdržala sam slave, novu godinu i sl. ali sad mi je baš teško.Hvala svima na ohrabrenju, kad čujem kako ide drugima imam jaču volju da nastavim,Moram

Palma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Ned Jan 31, 2010 12:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 31, 2010 12:31 pm
Postovi: 6
Pre svega pozdrav za sve! :wink:

Već skoro mesec dana sam na promenjenom režimu ishrane, a testirala sam se u Holitimedu. Kad sam dobila rezultate neke od namirnica su mi očekivano bile zabranjene, ali mi je najteže palo to što ne smem jogurt da pijem. Na sve ostalo sam se (iznenađujuće) brzo navikla, valjda zato što volim da eksperimentišem! :D

U svakom slučaju, 02. februara mi sledi merenje (posle prvih mesec dana), pa ću se pohvaliti sa rezultatima. A nadam se da će biti pohvalni, jer se strogo pridržavam svega (barem se trudim da tako bude), drugi primećuju promene, a i ušla sam u broj manje farmerke. :D

Javljam se za par dana! :wink:

_________________
Ko hoće nađe način, ko neće nađe izgovor!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149 ... 156  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 68 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: