Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Jos jedno pitanje o fimozi
PostPoslato: Čet Mar 02, 2006 1:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 02, 2006 1:32 am
Postovi: 32
Pozdrav,
tek sada sam saznao za ovaj forum i imam mnogo pitanja, ali za sada - samo u vezi jedne teme:
Vidim da su cesto postavljana pitanja u vezi fimoze i korekcije iste.
Ja imam nesto sto bi se verovatno moglo nazvati laksim oblikom fimoze. Kada penis nije u erekciji, tj. u opustenom stanju, kozica se bez ikakvih problema moze prevuci preko glansa, u potpunosti do kraja...ali...pri erekciji, kada povucem kozicu do kraja i kada se ona "zaustavi" iza glavica, osecaj nije nimalo prijatan, oseca se stezanje i laksi bol. Naravno, u ovoj varijanti je jako neprijatno imati polni odnos.

Moja pitanja su
1. Da li moze da se u ovakvom slucaju uradi neka vrsta polu-cirkumizacije, da se odstrani samo "prsten" koji pravi problem, ili se obavezno radi kompletno odstranjivanje kozice koja prekriva glans ?
2. Da li je uvek obavezna hirurska intervencija, da li za "lakse slucajeve" postoje (sad cu verovatno da lupim glupost) neke kreme ili slicni medikamenti ?

Molim vas da odgovorite, posto bih hteo uskoro da konacno resim ovaj problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 04, 2006 12:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Da,tvoj problem moze da se resi na jedan ili na drugi nacin.Potrebno je da odes kod urologa koji ce te pregledati i pokusati janpre sa kremom a ako to ne uspe onda i sa tom vrstom cirkumcizije gde se odstranjuje samo stenoticni prsten.
Bitno je sledece : nakon odnosa obavezno moras da vratis kozu preko glansa da ne bi doslo do pojave parafimoze koja je urgentno stanje u urologiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 04, 2006 2:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 02, 2006 1:32 am
Postovi: 32
Hvala na odgovoru :)
Ja sam mislio da se sve resava kod hirurga...znaci, ipak se prvo ide kod urologa.

Vragolasta Amfibija je napisao:
Bitno je sledece : nakon odnosa obavezno moras da vratis kozu preko glansa da ne bi doslo do pojave parafimoze koja je urgentno stanje u urologiji.

Naravno, uvek vratim kozicu "na mesto". Inace "prsten" na kozici nije bas toliko suzen...da je obim prstena samo za nekoliko milimetara siri, verovatno bi sve bilo normalno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 04, 2006 6:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Urologija je hirurska grana...problem fimoze resava urolog ne hirurg.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 142 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: