Kako da resim problem gljivica kod deteta od 5 godina

Diskusije o razvoju dece, zdravlju i najčešćim dečijim bolestima, prevenciji i lečenju dečijih oboljenja. Sve na jednom mestu što Vam može zatrebati ukoliko imate pitanje o dečijoj anatomini, fiziologiji ili patologiji.

Moderatori: ModeratA, moderato, vlada99

Odgovori
gordana.dj
Novi član
Novi član
Postovi: 10
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 12:18 am

Kako da resim problem gljivica kod deteta od 5 godina

Post od gordana.dj »

Imamo problem, nase dete od 5 godina ima vaginalne gljivice , dobila je kremu od pedijatra. Interesuje me dal neko ima iskustva sa tim problemom i kako bi mogla to da resim.

Zabrinuta Majka
luka_0407
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 349
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5

Post od luka_0407 »

Intenzivni rad na jacanju imuniteta+propisana terapija+alternativne metode lecenja+intenzivna higijena(obavezno kuvanje i peglanje vesa i posteljine,moze pranje blagim rastvorom soda bikarbone-na 2 litra vode trecina kasicice kafene).Ima o tome poprilicno na forumu,prelistajte teme,idete na opciju trazi i ukucate kandida(pod pretpostavkom da se o toj gljivici radi)
isidora
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 778
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am

Post od isidora »

Mi smo se mesecima mucili sa bakterijom E.Colli a u pauzama antibiotske terapije, lecili smo se od gljivica. I sve tako u krug.

Vaginalna flora kod deteta je bila do te mere poremecena, da sam htela da se samoubijem. :)

Doktorka ginekolog na Institutu za majku i dete nam je savetovala da se prestane sa svim terapijama na mesec dana, da se detetu da fore da povrati mogucnost da se bori protiv infekcija samo, bez pomoci lekova. U medjuvremenu da koristimo samo Pantenol krem za mazanje sluzokoze vulve, jer je ta krema potpuno neutralna i samo bi hranila kozu.

Poslusali smo je i prvi put, od avgusta meseca dete vise nema svrab, peckanje, sekret.

Hvala Dr Ilijani Mazibradi do neba. :)
gordana.dj
Novi član
Novi član
Postovi: 10
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 12:18 am

Post od gordana.dj »

Hvala vam na savetima sto se tice teraoije dobili smo neku kremu Nustan mast i receno nam je da se isoiramo sa soda bikarbonom ka da probamo sa tim ako ne uspemo onda ce joj dati neke lekove mada smo mi traxili da je odvedemo za Beograd a nasi doktori nece da nam daju uput.Koja je vrsta bakterije nexnam posto na rezultatu pise VIb,a radili smo mokracu nema bakterij, rradili smo stolic i bris cmara sve je cisto neznam sta vise probacemo sa ovim ako ne videcemo da je nekako odvedemo kod ginekologa u Beograd puno vam hvala na savetima i pozdrav od zabrinute majke
gordana.dj
Novi član
Novi član
Postovi: 10
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 12:18 am

Post od gordana.dj »

Molim Administratora da obrise ovaj dupli odgovor
luka_0407
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 349
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5

Post od luka_0407 »

Nije u pitanju nikakva bekteruija vec gljivica candida koja se uglavnom leci Nistatinom a nastaje(da ponovim) poremecenom ravnotezom vaginalne flore i opstim slabljenjem imuniteta a cesto kao rezultat koriscenja antibiotika.
Nije nista alarmantno,ne treba da strahujete.
Vec sam pisala negde da sam puno citala o povoljnim efektima srebrne vode,ima je u apotekama pa pitajte,nija lose da probate izbeci lekove.
Nastavite sa koriscenjem Nistatina i ispiranjem blagim rastvorom soda bikarbone i sve ce biti u redu. :)
Odgovori