Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 25, 2009 9:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 02, 2008 9:43 pm
Postovi: 14
Mikki je napisao:
Da li je moguce da od hlamidije oslabi imuni sistem? Moja devojka u poslednje vreme cesto je prehladjena, zali se na bolove u dnu stomaka i ima povremeno probleme sa mokrenjem. A i ja povremeno imam slicne probleme sa mokrenjem.



Sigurno da imunitet opadne, ali nelecena hlamidija prouzrukuje jaku iritaciju pri mokrenju, mozda uvin caj ili caj od brusnice (da se te neprijatnosti eliminisu) pored antibiotika . ovaj drugi predlazem jer je mnogo ukusniji, a i po nekim istrazivanjima cak je i delotvorniji kod problema izazvanih hlamidijom. preko 2l tecnosti dnevno, svakako . srecno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 25, 2009 9:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 02, 2008 9:43 pm
Postovi: 14
Mikki je napisao:
Da li je moguce da od hlamidije oslabi imuni sistem? Moja devojka u poslednje vreme cesto je prehladjena, zali se na bolove u dnu stomaka i ima povremeno probleme sa mokrenjem. A i ja povremeno imam slicne probleme sa mokrenjem.



Sigurno da imunitet opadne, ali nelecena hlamidija prouzrukuje jaku iritaciju pri mokrenju, mozda uvin caj ili caj od brusnice (da se te neprijatnosti eliminisu) pored antibiotika . ovaj drugi predlazem jer je mnogo ukusniji, a i po nekim istrazivanjima cak je i delotvorniji kod problema izazvanih hlamidijom.srecno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 25, 2009 10:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 06, 2005 8:26 pm
Postovi: 11
Nema ona jos terapiju nego sumnjam da nema probleme sa tim, posto i ja imam slicne. Da li su to simptomi hlamidije? I ja osecam bol podno stomaka i nekad otezano i cesce mokrim. A problemi nam poceli u isto vreme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 26, 2009 7:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 02, 2008 9:43 pm
Postovi: 14
Onda je vrlo moguce, prvo na testiranje i zatim na terapiju. Bez testiranja je nemoguce reci sta je sigurno, jer simptomi mogu biti i subjektivni. Sto pre uradite test pa ste mirni! good luck


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 27, 2009 10:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 06, 2005 8:26 pm
Postovi: 11
Ja sam vec dao bris uretre u drzavnom Higijenskom zavodu. Tako sto mi je dat stapic za vatom na vrhu, u ujutru sam sam preko vrha penisa, kako mi je i receno, prevukao vise puta vatom. Rezultat je bio negativan, ali koliko vidim ovde, to ne mora nista da znaci? Sta da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 02, 2009 10:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 02, 2008 9:43 pm
Postovi: 14
Pa onda nije hlamidija, vec neki drugi problem. Uzmi taj nalaz(da je negativno na hlamidiju) i idi kod urologa. On ce najbolje znati odakle da pocne ispitivanje. Ne cekaj dugo, jer svaka infekcija se bolje da izleciti na pocetku. Sta jos mozes uraditi sam je da odneses urin na analizu (urinokulturu) u bilo koju biohemijsku lab. To ti je moj savet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 02, 2009 11:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 02, 2008 9:43 pm
Postovi: 14
To nije procedura za hlamidiju. Procitaj, pisali su mnogi o nacinima dijagnostikovanja hlamidije, najpouzdanija metoda(koja ne boli) je PCR metoda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 04, 2009 1:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 04, 2009 12:19 am
Postovi: 5
Evo...registrovah se ovde iz ocaja, u nadi da ce neko moci da mi odgovori na problem koji me muci od 10 decembra 2008. Zapravo tada sam poslednji put imao odnos sa curom sa kojom sam se povremeno vidjao tokom cele 2008. Posle 5, 6 dana su mi se javili svi simptomi koji korespondiraju hlamidiji (mada ja tada nisam znao da ta bolest uopste i postoji i da mi je doticna to lepo i uredno "poklonila").

Dakle, svrab duboko u unutrasnjosti penisa (kao i neke mikro fisure -kao da sam se lezerno ogrebao, crvenilo, otok sa jedne i druge strane, tik uz rupicu gde piskim) bistri iscedak pri jutarnjem mokrenju, peckanje i kad kad kao da mi armija mrava projuri kroz seksualni organ i par puta ga izdrma.

Cekao sam mesec dana u nadi da ce proci, rekao sam to svom doktoru opste prakse koji mi je prepisao neke kremice za gljivice ali od boljitka nista. Onda sam odlucio da zakazem kod urologa koji me je pregledao i poslao kod specijaliste za seksualno infektivne bolesti. Tamo sam uradio sve moguce testove, sve moguce infektivne bolesti (i putem krvi i putem mokrace) i pronasli su mi hlamidiju.

Shodno tome prvi tretman ZITHROMAX 250 mg (Azithromycine), 4 tablete koje sam popio istovremeno (single shot). Posle 4-5 dana nestao je svrab, iscedak i pecjkanje pri mokrenju ali otok, crvenilo i mikro fisure su ostale. Posle 15 dana sam ponovo uradio test na hlamidiju i bio je pozitivan. Drugi tretman DOXYCYCLINE 100 mg (Vibramycine) 21 dan (trenutno 9 dana kako ga pijem). Receno mi je da kada ispijem ovaj antibiotik, sacekam mesec dana i ponovo odem na testiranje hlamidije.

Ono sto me zabrinjava je otok i crvenilo (2 crtice kao ogrebotine) koje i dalje imam na penisu (samo oko rupice), prosto kao da su mi usnice natekle i spustile se. Znaci ne vidim nikakav boljitak. Ponekad mi se cini da osecam i neku nenormalnu toplotu i nekakav pritisak...ustvari citava ta prica oko proklete hlamidije me izludjuje skroz na skroz. Da li ovaj preostali simptom znaci da je bakterija jos uvek tu ? Da li cu uspeti nekako da se otkacim od ove napasti ? Da li ce mi se penis vratiti u normalnom stanju (kao sto je bio) i koliko vremena je potrebno za to ? Toliko sam istraumiran da vise ne mogu ni da spavam ni da klopam. Svaki odgovor mi je dobrodosao i unapred vam se zahvaljujem do neba...:-(

PS. Mesto desavanja je EU...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Gde moze da se polaze diplomski za hlamidiu?
PostPoslato: Sre Mar 04, 2009 3:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 04, 2009 2:57 pm
Postovi: 1
Lokacija: Novi Sad
Pozdrav svima,

Prvo sto hocu da kazem - HVALA SVIMA na svim ovim informacijama.
Mada i pored svega ja i dalje nista ne kontam. Mislim o hlamidiji toliko vec (mislim da) znam, mogao bih komotno da se specijalizujem za nju :D
LM, moram i ja da kazem svoje, cim sam ovde, imam problema sa njom.

Citao sam ko sta pise, i nikako se ne uklapam ovde i opet sam izvan sveta. :( Ja sam igrom slucaja isao da se testiram na HIV, cisto radi reda, i kada sam dobio rezultate bio sam negativan na HIV. Ali, na nalazima je pisalo da sam pozitivan na hlamidiju. Rezultate sam dobio negde sredinom decembra, i od tada samo iscitavam o hlamidiji. Nisam hteo da zapocinjem nikakve terapije zbog alkohola, nove godine i sl... Simptome nemam nikakve, sve normalno funkcionise... osim toga sto pise na papiru. Doktorica koja mi je saopstila rezultate, napomenula mi je da sam od skoro zarazen. :(

Na raznoraznim forumima citam o testovima, brisevima... meni su radili ELIZA test, koji je standardan za HIV, i preko toga (krvi - valjda) su mi nasli i hlamidiu. IgM nalaz mi je pozitivan i "ukazuje na mogucu sasvim svezu infekciju hlamidiom" - kako pise na nalazu. Naravno, taj test je free, tako da apsolutno ne znam o cemu se radi. Raspitivao sam se i moze li taj test da pogresi, navodno - ne moze. Zaradio sam jednu veliku depresiju, ali se sada ne cimam puno (nadam se ne zbog lekova). Na sopstvenu ruku sam poceo da uzimam Dovicin 2x1, 20 dana, tek sam na 15tom. Sacekacu jos jedan mesec nakon terapije i odoh da ponovim taj test. Kontam da sam sa ovom kolicinom antibiotika poubijao sve sto sam imao u sebi, i da ce test biti ok, i ako je prvi put mozda pogresio.

Znam da nisam trebao na svoju ruku nista, ali ne volim da se cimam po doktorima, pogotovo sto mi ovo ne deluje nista toliko hitno. Mahom ste svi poceli lecenje kod prvih simptoma. Ako mi test pokaze da sam i dalje pozitivan na hlamidiju, ne gine mi cimanje sa lekarima, testiranja, "kokteli" antibiotika i (nastavak) suzdrzavanja od seksualnih odnosa.

Ako neko ima komentar, na ovo moje, pls... Zaista se osecam kao izvan sveta. Nikako ne mogu da povezem moj i slucaj svih vas. A dijagnoza je ista - Hlamidia.

E da ako nekome znaci Chlamydia trachomatis IgM vrednosti (isti je i za IgG):
Negativan <0.8
Granican > ili = 0,8 < 1,1
Pozitivan > ili = 1,1

(sto je meni 2,31) i samim tim sam pozitivan :(

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Gde moze da se polaze diplomski za hlamidiu?
PostPoslato: Sre Mar 04, 2009 3:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 04, 2009 2:57 pm
Postovi: 1
Lokacija: Novi Sad
Pozdrav svima,

Prvo sto hocu da kazem - HVALA SVIMA na svim ovim informacijama.
Mada i pored svega ja i dalje nista ne kontam. Mislim o hlamidiji toliko vec (mislim da) znam, mogao bih komotno da se specijalizujem za nju :D
LM, moram i ja da kazem svoje, cim sam ovde, imam problema sa njom.

Citao sam ko sta pise, i nikako se ne uklapam ovde i opet sam izvan sveta. :( Ja sam igrom slucaja isao da se testiram na HIV, cisto radi reda, i kada sam dobio rezultate bio sam negativan na HIV. Ali, na nalazima je pisalo da sam pozitivan na hlamidiju. Rezultate sam dobio negde sredinom decembra, i od tada samo iscitavam o hlamidiji. Nisam hteo da zapocinjem nikakve terapije zbog alkohola, nove godine i sl... Simptome nemam nikakve, sve normalno funkcionise... osim toga sto pise na papiru. Doktorica koja mi je saopstila rezultate, napomenula mi je da sam od skoro zarazen. :(

Na raznoraznim forumima citam o testovima, brisevima... meni su radili ELIZA test, koji je standardan za HIV, i preko toga (krvi - valjda) su mi nasli i hlamidiu. IgM nalaz mi je pozitivan i "ukazuje na mogucu sasvim svezu infekciju hlamidiom" - kako pise na nalazu. Naravno, taj test je free, tako da apsolutno ne znam o cemu se radi. Raspitivao sam se i moze li taj test da pogresi, navodno - ne moze. Zaradio sam jednu veliku depresiju, ali se sada ne cimam puno (nadam se ne zbog lekova). Na sopstvenu ruku sam poceo da uzimam Dovicin 2x1, 20 dana, tek sam na 15tom. Sacekacu jos jedan mesec nakon terapije i odoh da ponovim taj test. Kontam da sam sa ovom kolicinom antibiotika poubijao sve sto sam imao u sebi, i da ce test biti ok, i ako je prvi put mozda pogresio.

Znam da nisam trebao na svoju ruku nista, ali ne volim da se cimam po doktorima, pogotovo sto mi ovo ne deluje nista toliko hitno. Mahom ste svi poceli lecenje kod prvih simptoma. Ako mi test pokaze da sam i dalje pozitivan na hlamidiju, ne gine mi cimanje sa lekarima, testiranja, "kokteli" antibiotika i (nastavak) suzdrzavanja od seksualnih odnosa.

Ako neko ima komentar, na ovo moje, pls... Zaista se osecam kao izvan sveta. Nikako ne mogu da povezem moj i slucaj svih vas. A dijagnoza je ista - Hlamidia.

E da ako nekome znaci Chlamydia trachomatis IgM vrednosti (isti je i za IgG):
Negativan <0.8
Granican > ili = 0,8 < 1,1
Pozitivan > ili = 1,1

(sto je meni 2,31) i samim tim sam pozitivan :(

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 07, 2009 12:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 01, 2009 8:31 pm
Postovi: 11
Hteo bi samo da dam podršku svima i da poručim da ne očajavate. Hlamidija jeste izlečiva, ali je problem što smo mi neozbiljni, pa tom problemu prilazimo neozbiljno.

Ja sam uzimao nekoliko terapija i do sad nikad nisam uspeo da je izlečim, dok nisam rešio da se stvarno posvetim tom problemu. Uz terapiju, sam počeo da koristim i razne suplemente, stroga dijeta, dosta čajeva t.j. tečnosti i rezultat nije izostao.

Konačno sam negativan na hlamidiju.

Slika

Pozdrav svima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 07, 2009 12:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 01, 2009 8:31 pm
Postovi: 11
Mikki je napisao:
Ja sam vec dao bris uretre u drzavnom Higijenskom zavodu. Tako sto mi je dat stapic za vatom na vrhu, u ujutru sam sam preko vrha penisa, kako mi je i receno, prevukao vise puta vatom. Rezultat je bio negativan, ali koliko vidim ovde, to ne mora nista da znaci? Sta da radim?


Ovo što si ti opisao, nema veze sa onim što sam ja imao kao davanje brisa...

Naime, meni su bris uzeli tako što mi je doktor ili med. tehničar zavuko metalnu iglicu (debljine spajalice) sa vatom na vrhu, u moraćni kanal, pri ćemu je non stop vrteo u krug, grbajući površinu kanala. Došao je skoro do korena (do kraja) penisa. Osećaj nije ni malo prijatan, ali u opšte nije strašno... Najsličnije je pretpostavljam, kao kad te peče prilikom mokrenja pri nekoj laganoj upali... Traje možda minut...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 07, 2009 6:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 07, 2009 6:44 pm
Postovi: 2
da li je mogucje da neko bude lazno pozitivan?

decko i ja smo radili test na hlamidiju ureaplazmu u mikroplazmu, na poslednja dva smo oboje negativni, on je poz. na hlamidiju a ja sam negativna. Radili smo u dve razlicite laboratorije.

Mislite da je najbolje reshenje da odemo oboje na pcr?

Ili da posaljem samo njega :), posto je on pre nashe veze imao priliku da pokupi od nekog a ja nisam, tako da je on jedini prenosilac :))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 08, 2009 2:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 01, 2009 8:31 pm
Postovi: 11
frrida je napisao:
da li je mogucje da neko bude lazno pozitivan?

decko i ja smo radili test na hlamidiju ureaplazmu u mikroplazmu, na poslednja dva smo oboje negativni, on je poz. na hlamidiju a ja sam negativna. Radili smo u dve razlicite laboratorije.

Mislite da je najbolje reshenje da odemo oboje na pcr?

Ili da posaljem samo njega :), posto je on pre nashe veze imao priliku da pokupi od nekog a ja nisam, tako da je on jedini prenosilac :))


Teško... pre bi se moglo govoriti da je neko lažno negativan... mada je i tu mala verovatnoća, ali se dešava...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 12, 2009 10:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 04, 2009 12:19 am
Postovi: 5
Vidim da ovde vise niko ne zalazi, svoj slucaj sam objasnio gore ali ni "o" od ogovora. Mislim da cu se zveknuti koliko sam ocajan. Hteo bih da vas pitam. Koji lek bi mogao biti efikasniji protiv ove napasti od hlamidije. Sumamed 500 ili Klaritromicin ? Da li se mogu kupiti u nekoj Beogradskoj apoteci ? Kojoj ? Adresa, broj telefona ? Hvala...:-((


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 95 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: