Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: zabrinuta supruga
PostPoslato: Sub Feb 21, 2009 4:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jul 25, 2008 4:00 pm
Postovi: 91
molim nekog od lekara da mi da neko bilo kakvo objasnjenje.radi se o mom suprugu ima 49godina,i do sada smo imali dobar seksualni zivot .malo mi je nezgodno da pisem o ovpome ali moracu evo o cemu se radi .u braku smo 20g i do sad smo ponavljam imali redovan i dobar seks medjutim pre 8 meseci su mom muzu dijagnostikovali leikemiju i o tad sve krece naopaku u nasim zivotima pa pretpostsavljam i u ovom segmentu naseg zivota/ kako da kazem nije meni probkem sto se to desava toliko koliko je njemu problem a nece o tome da razgovara rradi se o tome da u toku odnosa vise puta dodje do spustanja i odnosi sad traju jako dugo misdlim produzeni su za razliku od pre potrebno mu je jako dugo da svrsi i u medjuvremenu se vise puta spusta i dize.ja sam citala dosta o tome i znam da bolest koja mu je dijagnostikovana mozeda izazove psihicke probleme koji mogu da se odraze ovako ali neznam da li je tro od toga i kako da mu pomognem ako ga izbegavam ljuti se a u toku odnosa ljuti se na sebe i govori mi ksako to nema veze sa mnom vec nezna sta mu je neznam kako da mu pridjem na ovu temu a da ga nepovredim.pa vas molim da mi kazete da li je moguce da iako ima zelju prema meni ipak taj odnos traje tako dugo i uz put da ima uspone i padove da li to moze biti povcezano sa njegovim inace hronicnim umorom od kad se razboleo ili da pomislim da ga vise neuzbudjujem.sad ste se verovatno nasmejali i nacudili glupostima koje sam napisala ali sam ocajna vidim da mu bas neide a hoce pa neznam sta da radim dali da ga izbegavam ili da insistiram na razgovoru?>on kaze da nema sta da razgovaramo da je njemu sve ok i da je to zato sto mu kaze bude toliko lepo pa se zato umesto da zavrsi on opusti da bi produzio odnos pa sad neznam strucno koliko je tyo istina ja mislim da je to zbog straha od neizvesnosti zbog bolesti ili nedovoljne zelje prema meni.pa vas molim neko strucno misljenje da li je mogfuce da muskarac zbog toga sto mu je lepo zeli da produzava odnos tako sto se spusta i... ili ... inace pre bolesti nismo imali taj ni nikakav problem vezan za ovo hval INADAM SE DA ME NECETE POGRESNO PROTUMACITI


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 21, 2009 9:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Ako je problem potencije nastao u vreme kada mu je postavljena dijagnoza leukemija,ja ne vidim razlog da sumnjate u njegovu vernost ili uopste u vasu privlacnost.
Zamislite sebe na njegovom mestu i sve ce vam biti jasno s tom razlikom sto biste vi uvek mogli da lazirate seksualno uzbudjenje a muskarci ne mogu jer od toga zavisi potencija.
Ja licno ne znam koje bi resenje za vas problem moglo da bude ali pretpostavljam da je podrska u vezi osnovne bolesti na prvom mestu u smislu da je potrebno da mu naglasavate da se on kao muskarac u vasim ocima nije promenio od kako se razboleo,da vas jos uvek privlaci i da ga zelite istim intenzitetom.TO ce mu dati samopouzdanja ne samo u sexu nego generalno u zivotu jer se muskarac koji oboli u tim godinama verovatno suocava sa mogucom istinom da postaje beskorisan,na teretu i manje vredan.Ja znam da vi tako ne mislite,ali ono mozda misli da mislite.
U tim godinama inace potencija opada,jos kad dodatno postoji neki razlog,nije za cudjenje ako se to desi.
Nadam se da sam malo pomogla.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 21, 2009 11:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 1:37 am
Postovi: 199
Divim se tvom suprugu sto mu je uopste do sexa nakon takve dijagnoze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 27, 2009 6:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 27, 2009 4:13 pm
Postovi: 2
Samo na kratko, posto sam ja imao slican problem kad sam operisao
karcinom kolona.Sada mi je 38 a tada mi je bilo 33 godine!!!!!!!
Ja nisam imao dobru erekciju skoro vise od dvije godine!Djaba zelja,
nece pa nece.Osetim svo uzbudjenje ali potencija nikakva!!!Malo po malo
popravljala se i sada je skoro sve ok.
To je stravican stres za njega jer znam po sebi.Covek osjeti da mu je zivot
ugrozen i to nije bas mala stvar. Jedan moj prijatelj je u isto vrijeme kad asm ja operisan imao leukemiju i to bas zakuvao da nemoze biti zesce.
Nesto je mladji od vaseg supruga 5-6 godina i u pocetku je bilo tako nesto ali kad je poceo da shvata da je polako njegovo lijecenje pocelo da ide u dobrom smeru sve se pocelo mijenjati.Insistiraj na pozitivnim rezultatima lijecenja sto ce njega psihicki skroz poceti da oporavlja od strasnog soka i stresa jos ako je uopste sposoban sa sex sada kad je najvise psihicki opterecen svaka mu cast, drzim vam palceve da krene terapija pozitivno i sama ces da vidis kako ce sve poceti da se drugacije odvija.
Puno srece!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 54 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: