Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: kamen u bubregu /ESWL tretman
PostPoslato: Ned Jan 11, 2009 9:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 30, 2008 10:38 pm
Postovi: 11
Da li neko ima iskustvo sa razbijanjem kamena u bubregu? Moze li kamen da raste? Urolog mi preporucuje razbijanje, a dr.ultrazvucni dijagnosticar kaze: ne treba razbijati kamen, on ne moze rasti!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 15, 2009 10:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Prvi put cujem da kamen NE MOZE RASTI,jer moze.
Ako je kamen veliki i moze da prouzrokuje ostecenje bubrezne funkcije,naravno da se treba razbiti.
Potrazite misljenje jos nekih urologa i radiologa.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 16, 2009 9:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 30, 2008 10:38 pm
Postovi: 11
Vragolasta Amfibija je napisao:
Prvi put cujem da kamen NE MOZE RASTI,jer moze.
Ako je kamen veliki i moze da prouzrokuje ostecenje bubrezne funkcije,naravno da se treba razbiti.
Potrazite misljenje jos nekih urologa i radiologa.


Draga Vragolasta Amfibijo! Hvala na preporuci, malo sam gledala po forumu i vidim da svima puno pomazes!!!
ja imam jos jedno pitanje (naravno svi imaju:)
da li je moguce da je sa razbijanjem kamena povezana sadasnja bol prilikom seksa? zadnji put ESWL radili su mi 25.dec, a imala sam seks 1-4 januara i bilo je bas bolno, sto mi se nije desilo nikada ranije. a u tom periodu radi bubrega pila sam antibiotike 23 dana, 13 dana zinnat i 10 dana bactrim. sad pijem lactogyn.
cak sam malo i krvarila prilikom tokg seksa, a i nikada se ni to nije desilo .
hvala puno !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 21, 2009 12:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Molim vas,ucesnici foruma,ucestvujte na ovom forumu tako sto cete odgovarati na pitanja ljudi a ne tako sto cete reklamirati druge sajtove gde takodje "moze sve da se sazna o ESWEL-u" i ostalim aktuelnim problemima.

@ja123

Ja zaista ne znam odgovor na tvoje pitanje.Sad mogla bih logicki da zakljucim da je moguce ako su komadici kamena sisli u besiku gde su mogli da prilikom seksualnog odnosa naprave neku eroziju na zidu besike,ili slicno...Ali sa sigurnoscu zaista ne mogu nista da kazem.

Nego,da li si radila ultrazvuk nakon razbijanja,sta se desilo sa komadima razbijenog kamena?

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 22, 2009 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 30, 2008 10:38 pm
Postovi: 11
Radila sam ultrazvuk i nativni snimak. Razbijeni kamen je izasao, cak sam ga i uhvatila, samo sto se to ne moze sad analizirati jer ne rade neke masine, inace kao moze.
Drugi kamen je jos u bubregu i to tek treba da razbijam!
Mislila sam da je bolan seks imao veze sa 23 dana sto sam pila antibiotike?! Ne znam....



Ja zaista ne znam odgovor na tvoje pitanje.Sad mogla bih logicki da zakljucim da je moguce ako su komadici kamena sisli u besiku gde su mogli da prilikom seksualnog odnosa naprave neku eroziju na zidu besike,ili slicno...Ali sa sigurnoscu zaista ne mogu nista da kazem.

Nego,da li si radila ultrazvuk nakon razbijanja,sta se desilo sa komadima razbijenog kamena?[/quote]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 22, 2009 2:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 30, 2008 10:38 pm
Postovi: 11
Vragolasta Amfibija je napisao:
Molim vas,ucesnici foruma,ucestvujte na ovom forumu tako sto cete odgovarati na pitanja ljudi a ne tako sto cete reklamirati druge sajtove gde takodje "moze sve da se sazna o ESWEL-u" i ostalim aktuelnim problemima.

@ja123

Ja zaista ne znam odgovor na tvoje pitanje.Sad mogla bih logicki da zakljucim da je moguce ako su komadici kamena sisli u besiku gde su mogli da prilikom seksualnog odnosa naprave neku eroziju na zidu besike,ili slicno...Ali sa sigurnoscu zaista ne mogu nista da kazem.

Nego,da li si radila ultrazvuk nakon razbijanja,sta se desilo sa komadima razbijenog kamena?


Radila sam snimak nativno, tog kamena nema, on je izasao, cak sam ga i uhvatila (mada stvarno ne znam za sta ce mi:))))
Sada treba da razbijam i drugi kamen koji je jos u bubregu...uzas...to bas boli..ž
a mislila sam da je bolan seks bio mozda od previse antibiotika..pitam se da li je to mozda moguce?..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 28, 2009 12:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Ne,od previse antibiotika sigurno ne.
Najverovatnije je na naki nacin zbog tog kamena.
Sta da ti kazem,stisni zube,pomoli se bogu i misli na nesto lepo prilikom razbijanja....i videces da pomaze.
Ja ti zelim sve najbolje i javi kako se odvija tvoja prica.
Pozdrav !!!

ps.

ja u jednoj kutijici cuvam kamencice iz zucne kese.naravno,ne moje :-D i sluze mi kao dekoracija :))))

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 13, 2009 5:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 30, 2008 10:38 pm
Postovi: 11
Vragolasta Amfibija je napisao:
Ne,od previse antibiotika sigurno ne.
Najverovatnije je na naki nacin zbog tog kamena.
Sta da ti kazem,stisni zube,pomoli se bogu i misli na nesto lepo prilikom razbijanja....i videces da pomaze.
Ja ti zelim sve najbolje i javi kako se odvija tvoja prica.
Pozdrav !!!

ps.

ja u jednoj kutijici cuvam kamencice iz zucne kese.naravno,ne moje :-D i sluze mi kao dekoracija :))))

Razbila sam i drugi kamen, u prosli cetvrtak i izasao je tako da sam sad potpuno sretna, mada jos pijem Lactogyn.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 13, 2009 7:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Drago mi je sto se osecas bolje...Lactogyn je dobar u kombinaciji sa ostalim preparatima iz te grupe (intimni samponi,vaginalete)

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 20, 2009 8:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 14, 2009 10:46 am
Postovi: 5
pre nedelju dana su mi na ultrazvuku otkrili kamen u desnom orificijumu velicine 6mm.
urolog mi je dao savet da pijem dosta tecnosti jer misli da ce sam ispasti,ali ako ne .......moracu na operaciju!
e ,sada mene zanima kakva je to operacija -razbijanje ili sta vec po sredi...kako se to radi!!!koliko je bolno,naravno neka vaasa iskustva sada licna ili iz prakse.
isto tako imam od ranije problema s amokrenjem ,na ultrazvuku je prostata volumena 25ccm,a prostaticna uretra 25mm.
dali je to uredu,ipak sam dobio lekove alfa blokatore...mada mi se cini da urolog rece da je sa prostatom sve uredu..
molim za objasnjenje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 21, 2009 9:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Ne znam sta je tvoj urolog planirao da radi,koju operaciju,ali ja mislim da uopste nije u pitanju operacija nego pokusaj vadjenja kamencica na drugi nacin,ali da ne objasnjavam sada.
To je mali kamen kog mozes da isteras vecom kolicinom tecnosti.
Prostata je dobre velicine,probaj Alphapres,obicno je od koristi.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 22, 2009 1:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 14, 2009 10:46 am
Postovi: 5
najverovatnije da nije klasicna operacija,vec to drobljenje ESWL-om il Litoklastom..ja se ovih dana ubijam od tecnosti,ali iskreno mislim da nece biti preterane vajde od toga.
sto se tice prostate ..jedan urolog mi je prepisao Flosin 1x ujutru,a drugi alphapres ......i sada nemam pojma koji lek da pijem...trenutno jos uvek pijem flosin!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 27, 2009 5:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 14, 2009 10:46 am
Postovi: 5
prijao bi mi savet člana foruma sa nikom"ja123"....njena iskustva u vezi sa razbijanjem kamena


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 96 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: