Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Streptococcus pneumoniae
PostPoslato: Uto Avg 05, 2008 1:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 1:29 pm
Postovi: 3
mislim da mi je upravo ova bakterija nadjena u brisu pupka prije 3 godine..Pupak curi nekih (bez pretjerivanja) 10-ak godina..
Prvim brisom izolovana je ova bakterija, data mi je terapija, a nakon ponovljenog brisa je nije bilo - nalaz je bio chist, ali pupak i dalje curi..Bris nijesam vadila dvije godine, a pupak i dalje curi..Pila sam srebrnu vodu, eirtromicin, stavljala klindamicin, borovu vodu na gazu pa na pupak..sve se to zamiri dok pijem, zimi chak i ne curi toliko koliko ljeti, posebno kad se krecem, trchim, vozim biciklo..
shta da radim?..znam da nikome nije milo ici kod doktora, ali ja se stvarno plashim otici kod hirurga (jer pretpostavljam da je ovo posao za hirurga)..prag tolerantnosti kad je bol u pitanju mi je enormno nizak.. :cry:
Igram li se ja sa zdravljem, ili... :-?
Da li nalaz zaista mozhe da bude chist (bez ikakvih bakterija) iako pupak curi?..Moj brat takodje ima tih problema s vremena na vrijeme, on je fudbaler, posebno kad ima jache treninge ..a i majka dok je bila mladja krpu je stavljala na stomak koliko joj je pupak curio, a ona tvrdi da je prestao da curi sam od sebe..
shta da radim?Da li da opet uradim bris ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: greshka
PostPoslato: Uto Avg 05, 2008 9:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 1:29 pm
Postovi: 3
sad sam vidjela nalaz..u pitanju je Streptococcus Beta haemolyticus gr "F"..znachi, nije ona koju sam stavila u naslovu..moja greshka...
Je li opasna?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 06, 2008 7:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
A sto ne odes do doktora? Sta cekas? Ovako niko, ama bas niko ne moze da ti pomogne!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 224 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: