Ah,ta nocna pelena!

Diskusije o razvoju dece, zdravlju i najčešćim dečijim bolestima, prevenciji i lečenju dečijih oboljenja. Sve na jednom mestu što Vam može zatrebati ukoliko imate pitanje o dečijoj anatomini, fiziologiji ili patologiji.

Moderatori: ModeratA, moderato, vlada99

Odgovori
Korisnikov avatar
Gaga79
Stalni član
Stalni  član
Postovi: 58
Pridružio se: Ned Jul 02, 2006 11:27 am
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: Nürnberg

Ah,ta nocna pelena!

Post od Gaga79 »

Sin mi ima 3 god i 2 mj. Po danu ne nosimo vise odavno. Nocna pelena je uvjek puna. Ja sam mislila da ga ispocetka budim nekad u sred noci i pred zoru pa valjda da ce se to prorjediti ili on svatiti kada mu se piski. Ja njega probudim tj. dignem a on toliko cvrsto spava da ne moze da glavu drzi na ramenima. Sinoc ga dignem ,ja se znojim ,a on na meni se ljulja. Ajde piskiiii,ajdee .. vidim nema od te tehnike nista. To nisam probala samo sinoc,nego ima vec. Ali to budjenje kod nas nikako neide. Koliko on cvrsto spava mislim da nikad nece skontat gdje piski. Jel imao ko slicno iskustvo ili ima li ko dobar savjet za nas?
jeca21
Novi član
Novi član
Postovi: 6
Pridružio se: Pet Jun 13, 2008 11:14 pm

Re: Ah,ta nocna pelena!

Post od jeca21 »

Moj sin ima 3 godine i (skoro) 4 meseca i u septembru prosle godine smo ukinuli nocne pelene. Ja sam takodje primenjivala tvoju taktiku i kod mene je upalila. Sada ga podignem da piski oko pola jedanaest i uspe da izdrzi do ujutur. Ja ga obavezno nosim u kupatilo (jer je to mesto gde to obavljamo) i imam utisak da zna gde se nalazi, ali nastavlja da spava. Moram da priznam da se desi i da se upiski (sto zavisi od kolicine tecnosti koju je uneo u toku dana, a sada je vise unosi zbog topolog vremena), ali tada se obavezno probudi i zove me da ga presvucem. Juce sam razgovarala sa prijateljicom (koja je apotekar) i koja kaze da postoje podloge za krevetac za jednokratnu upotrebu koje obezbedjuju da sadrzaj ne procuri na krevet, a sa druge strane ne stvaraju neugodnu vrucinu kao u slucaju musema. U svakom slucaju i ona pokusava istu taktiku nocnog budjenja, ali ona kaze da je to kod nje veliki problem jer se njen decak negoduje.
Korisnikov avatar
Gaga79
Stalni član
Stalni  član
Postovi: 58
Pridružio se: Ned Jul 02, 2006 11:27 am
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: Nürnberg

Post od Gaga79 »

Evo sinoc krene na spavanje u 8 i tada je piskio. Kontam probudicu ga u 11 da piski (fol da stvara naviku),kad on se vec upiskio i spava k'o top. Ranije mu nisam htjela dati da pije 2 sata pred spavanje,a on je bio zedan i moooli me da mu dam vode. Pa gdje necu dati :) Ne znam sta cemo i kako. A da pustim da nauci sam,nevjerujem jer ne moze ni da stoji kada ga probudim.
jeca21
Novi član
Novi član
Postovi: 6
Pridružio se: Pet Jun 13, 2008 11:14 pm

Post od jeca21 »

Gaga79 napisao:Evo sinoc krene na spavanje u 8 i tada je piskio. Kontam probudicu ga u 11 da piski (fol da stvara naviku),kad on se vec upiskio i spava k'o top.
:D Uh, to se i meni desavalo ... racunam nece krace od 3 sata, kad ono on mokar do grla :D Onda sam pocela da skracujem vreme i da ga cesce odvodim da piski. Primetila sam da je dovoljno bilo da to uradim najkasnije u pola jedan i da sam nakon toga do ujutru miran. Ne znam, sva deca su drugacije, moguce je da postoji i neki drugi nacin :D
Odgovori