Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Helicobacter pylori
PostPoslato: Sre Apr 09, 2008 2:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 06, 2008 10:13 pm
Postovi: 42
Da li je moguće da helicobacter izaziva povećano lučenje kiseline ali da je oštećenje u toj fazi da se oštećenje ne vidi?

Moja mlađa sestra ima veliki problem sa kiselinom, muči se već neko vreme i uspela je da prebrodi gastroskopiju. Gastroskopija je trajala neobično kratko i nije uzet uzorak na analizu.

Da li postoji šansa da ona ima helikobakter a da to doktor nije mogao da vidi? Inače, ona ima pojačanu kiselinu već 15tak dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 09, 2008 2:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
moguce je naravno, ako je tek skoro osetila tegobe!
mada moze da se ispostavi da je smao u pitanju gastritis!

krvne analize ce pokazati ima li helikobaktera!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 6:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 06, 2008 10:13 pm
Postovi: 42
ne verujemo da je gastritis jer je njoj svakog dana sve gore i gore.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 11:24 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Pa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 11:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 06, 2008 10:13 pm
Postovi: 42
pa da je gastritis, on te muči isto uvek. A ona sad ima i blagu temperaturu, podriguje, boli je želudac iako uzima controloc.

Vodićemo je da radi test na helikobakterpilori, čuli smo da 50% populacije Srbije ima tu bakteriju, ali kod mnogih još nije počela da pravi probleme. Doktorka neće da joj da terapiju protiv helikobaktera dok se ne uradi test, a čuli smo da inače po klinikama kod ljudi koji imaju gastritis ta terapija se daje i pre testa, kako bi što pre delovala i smanjila oštećenje u slučaju da je helikobakter.

Na znam da li ima veze, ali dok je pila amoksiklav kiselina joj je bila manja, mada on nije za kiselinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 12:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 08, 2008 5:31 pm
Postovi: 38
Moguće da joj je pomogao malo amoksiklav, jer sam čuo da je Helicobacter pylori osetljiv na amoksicilin, koji je sastavni deo terapije protiv helikobaktera.

Ja sam se testirao u četvrtak, danas dobio rezultate i imam i hronični i akutni oblik bakterije.

Cena testiranja košta od 1700 do 2400, zavisi kako gde, i onda znate na čemu ste!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 12:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Biljanica je napisao:
pa da je gastritis, on te muči isto uvek. A ona sad ima i blagu temperaturu, podriguje, boli je želudac iako uzima controloc.

Vodićemo je da radi test na helikobakterpilori, čuli smo da 50% populacije Srbije ima tu bakteriju, ali kod mnogih još nije počela da pravi probleme. Doktorka neće da joj da terapiju protiv helikobaktera dok se ne uradi test, a čuli smo da inače po klinikama kod ljudi koji imaju gastritis ta terapija se daje i pre testa, kako bi što pre delovala i smanjila oštećenje u slučaju da je helikobakter.

Na znam da li ima veze, ali dok je pila amoksiklav kiselina joj je bila manja, mada on nije za kiselinu.


a sve te lekove na svoju tuku uzima????? :o :o :o :o :o

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 12:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Prvo nije tacno da gastritis muci "uvek isto". A drugo, lekari koji daju terapiju bez utvrdjenog uzroka (tamo gde se urok moze utvrditi i to jednostavno) su krajnje NEODGOVORNI. NEMA opravdanja za davanja terapije za helikobakter (koja je vrlo agresivna usput budi receno, d abi se ova bakterija unistila) bez prethodne potvrde da se radi o h. bacteru. Test se radi jednostavno i za dva dana je gotov rezultat, neopsnovano je tvrditi da se terapijom "na slepo" smanjuje mogucnost ostecenja dok se ceka rezultat, osim toga testiranja na bakterije NIKAD se ne rade za vreme uzimanja antibiotika jer to najcesce daje lazno negativan rezultat i to svaki lekar zna. Sestrin lekar gastrolog je potpuno profesionalno ucinila sto je odbila da joj da terapiju za nesto sto jos ne zna d ali ima, bar dok se ne uradi otrebna dijagnostika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 12:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Direktor je napisao:
Moguće da joj je pomogao malo amoksiklav, jer sam čuo da je Helicobacter pylori osetljiv na amoksicilin, koji je sastavni deo terapije protiv helikobaktera.

Ja sam se testirao u četvrtak, danas dobio rezultate i imam i hronični i akutni oblik bakterije.

Cena testiranja košta od 1700 do 2400, zavisi kako gde, i onda znate na čemu ste!


Ne mozeze imati i hronicni i akutni oblik neke infekcije. Test se radi na imunoglobuline M i G, odnosno pokazuje da li je infekcija postojala nekada ranije i da li je infekcija trenutno u toku. Bili ste izlozeni h. bacteru i sada imate aktivnu infekciju,m to jhe sve, dobicete lekove za tretiranje ovog stanja. Infekcija se ne tretira amoksicilinom. Pozdrav i srecno, ne prekidajte NExium, dobicete uz njega i antibiotike, javite se gastrologu sa rezultatom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 12:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Apr 29, 2007 9:44 pm
Postovi: 84
Direktor je napisao:
Moguće da joj je pomogao malo amoksiklav, jer sam čuo da je Helicobacter pylori osetljiv na amoksicilin, koji je sastavni deo terapije protiv helikobaktera.

Ja sam se testirao u četvrtak, danas dobio rezultate i imam i hronični i akutni oblik bakterije.

Cena testiranja košta od 1700 do 2400, zavisi kako gde, i onda znate na čemu ste!



Sta uopste znaci hronicni i akutni oblik helikobaktera? Da li ova bakterija moze da se eliminise terapijom sa fromilidom i amoksicilinom za sedam dana? Ja sam zavrsila sa ovom terapijom i vec se osecam bolje. Da li je moguce ja vise nemam? Inace, utvrdjena mi je putem testa krvi, a kontrolu na VMA imam tek za 3 nedelje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 2:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 08, 2008 5:31 pm
Postovi: 38
Garfield je napisao:
Direktor je napisao:
Moguće da joj je pomogao malo amoksiklav, jer sam čuo da je Helicobacter pylori osetljiv na amoksicilin, koji je sastavni deo terapije protiv helikobaktera.

Ja sam se testirao u četvrtak, danas dobio rezultate i imam i hronični i akutni oblik bakterije.

Cena testiranja košta od 1700 do 2400, zavisi kako gde, i onda znate na čemu ste!


Ne mozeze imati i hronicni i akutni oblik neke infekcije. Test se radi na imunoglobuline M i G, odnosno pokazuje da li je infekcija postojala nekada ranije i da li je infekcija trenutno u toku. Bili ste izlozeni h. bacteru i sada imate aktivnu infekciju,m to jhe sve, dobicete lekove za tretiranje ovog stanja. Infekcija se ne tretira amoksicilinom. Pozdrav i srecno, ne prekidajte NExium, dobicete uz njega i antibiotike, javite se gastrologu sa rezultatom


Hvala na odgovoru. Kod gastroenterologa idem u ponedeljak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 10:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 04, 2005 2:40 pm
Postovi: 7
Biljanice, dobronameran savet - ako niste do sada, odradite i koprokulturu!
Ovo iz svog iskustva kazem... (zbog kandide... ja imam problem bas sa zelucem, a sve druge analize su mi dobre)
A helicobacter moze da se otkrije i putem krvne analize i testom izdisaja, ali to verovatno vec znate...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 2:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 06, 2008 10:13 pm
Postovi: 42
Uradili smo test, pozitivna je na helicobacter. 44 od graničnih 30.

Ima bolove u želudcu, podriguje i loše spava.

Doktorka kaže da sve to može da bude od helicobactera.

Dg. Dyspepsia Gastritis chr (H. pylori poz.) - Šta mu dođe ovo "Dyspepsia"?

Th. Nexium 2x40mg + Amoxicillin 2x1000mg + Clathorcyn 2x500mg + Bicit HP (ili Lesux) 2x2 tokom 7 dana, neprekidno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 3:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
znachi sa ima hronichan gastritis izazvan helokobakterom pilori!

neka posle sega toga ode kod ginekologa, amoksicilin je gadan za gljivice! :(

neka ode nutricionisti da joj prepishe ishranu dok se lechi a i zaubuduce!

bez vrucih i ledenih napitaka, zachinjene hrane, masne hrane....

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 5:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 06, 2008 10:13 pm
Postovi: 42
Ok. Hvala na savetu za ginekologa, nikad se toga ne bih setila, a veoma je logično.

Što se tiče dijete, koristi ovu dijetu već najmanje dva meseca: Dijeta za hroniči gastritis.

A koliko traje lečenje hroničnog gastritisa i da li treba da pije antiacidante posle ove terapije od nedelju dana?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 171 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: