Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zabrinut Otac
PostPoslato: Pet Dec 08, 2023 1:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 08, 2023 1:18 am
Postovi: 1
Postovanje.
Zelio bi iskren savjet, i pomoc od nekoga ko je strucan i ko ima iskustvo.
Ja i supruga smo se rastali i razveli kada je nasem sinu bilo nepune 2 godine. Otisla je, ostavila ga kod mene, dobio sam puno starateljstvo, borio sam se, uz malu pomoc mojih najblizih sam ga podigao,odgajao, brinuo o njemu, zrtvovao svoju mladost, i nije mi zao.

Moja bivsa supruga nikad nije poukusala ostvariti kontakt sa nama, imala je druge ciljeve u zivotu, a i zivimo u dvije razlicite drzave tako da nju nas sin nikada nije sreo, niti ju je zapamtio, sta vise nije ni imao neku povezanost sa njom, brzo je prestao kao beba da pita za nju. Te potpuno zaboravio njen lik i postojanje.

Kad su nasem sinu bile 3 godine, sreo sam moju sadasnju suprugu, koja ga je zavolila i prihvatila kao svog, tako da njegova prva sjecanja o majci se vezu samo o mojoj sadasnjoj supruzi, koja je mog sina odgoila i voljela kao svog rodjenog, a za njega je ona jedna i jedina mama.

On je sada djecak od punih 10 godina, veoma je razuman, i zreo za svoje godine. Zivimo u jednoj porodicnoj idili, kao potpuna sretna porodica, nikada mu nisam imao potrebu pricati o proslosti, i njegovoj bioloskoj majci jer ni nju nije on zanimao nikako, sve do sada...

Odjednom je sada moja bivsa supruga dosla na ideju da zeli da upozna naseg sina, te da bude dio njegovog zivota, nakon 8 godina lutanja, i trazenja sebe, po mnogim drugim vanbracnim zajednicama,
Ipak to ne mogu i ne zelim da zabranim,
iako mi licno to nimalo ne godi.

Moje pitanje je;
Kako da kazem jednom djecaku od 10 godina, koji uziva u kompletnoj porodici, bez sjecanja na traume da ga njegova bioloska majka hladno ostavila sa njegove nepune 2 godine, da nikada nije pitala za njega, nikada mu nije pokusala poslati cokoladu,, te da je osoba koju on cijelo vrijeme zove mama, osobu koju on jedinu dozivljava kao mamu, koja mu je stvarno pruzila svu ljubav, odgoj i podrsku ustvari nije njegova bioloska majka...

Kako da to uradim a da njemu ne slomim srce?
Molim za iskren komentar strucnih osoba.
Unaprijed zahvalan...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 63 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: