Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 32  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 30, 2009 6:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2009 4:26 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
I kakve su to priche: put kojim se redje ide ?

Pa ja sam ga dobila od bivsheg dechka, koji mi je ujedino bio i prvi dechko sa kojim sam bila 4 godine.


Jel on meni u tom sluchaju bio "put kojim se redje ide" ?
Mislish li da sam ishta birala ?
Ljubav ne bira.
A neljubav - bira.
E tako ni tvoj bivshi suprug nije odabrao tebe.

I na kraju: Ajde da ne patetishemo, jer shto manje budemo to radili, redje ce nam izlaziti herpes :)

_________________
Forward ever.
Backward never.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 30, 2009 2:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 30, 2009 1:57 pm
Postovi: 5
Dobar dan svima,
Skoro sam sigurna da imam genitalni herpes. Negde u decembru sam osetila peckanje i svrab i pojavilo se crvenilo, no, to se sve ubrzo povuklo pa nisam ni stigla da odem kod lekara. U aprilu sam zatrudnela i ubrzo se na istom mestu opet pojavila ista prica kao u decembru. Tek sto se povuklo, nije proslo ni desetak dana, a na drugom mestu sam osetila zarenje i nakon nekoliko sati pojavila se neka grozdasta izraslina koja pece, ne vidim plikove, ali, sto posto sam sigurna da je herpes.
Citala sam svasta po netu, ima raznih prica, uglavnom kazu da je prva infekcija najgora, i da je rizicno ako se pojavi u trudnoci. Ja sam sad malo zbunjena, i plasim se mnogo za plod. Nije mi jasno, da li je i ono u decembru bio herpes ili se sad prvi put javio.
Otici cu svakako kod svoje doktorke u ponedeljak.
Ali, bas se brinem posto sam trudna.
Interesuje me koliko je herpes tip 2 opasan u trudnoci i da li, ako su recidivi u pitanju postoji opasnost za plod?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 30, 2009 10:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:15 pm
Postovi: 91
Opasnost za plod postoji ukoliko je vasa primoinfekcija nastala u toku trudnoce. Ako ste herpes imali ranije,nije strasno,samo insistirajte na porodjaju carskim rezom,radi bebine sigurnosti,jer postoji opasnot od neonatalnog herpesa,ako se ebba zaarzi prolaskom kroz porodjajni kanal,zato -carski rez.

Uradite serolosku analizu krvi na antitela za herpes,pa cete vise znati.
Sretno!


@twister-ja ne znam jesam li dobila od bivseg decka iz veze od skoro 2 godine,jer on nije nikada imao nikave simptome,a ja sam shvatila d a je herpes kada vec nismo bili zajedno.
Druga mogucnost je da sam prenela sama sebi jer se patim godinama od vrlo obimnog herpesa na usnama i nosu... Nikoga ne mogu da krivim ni za sta,niti bih,ali zato mrzim one koji nas osudjuju bez razloga,svima se moglo desiti i najpazljivijima.

A ljubav,hm,pa kod mog dilbera je ocito da nije bila ljubav u pitanju zasto je bio sa mnom, jer da jeste ne bih se imala sta zaliti.

Jesi li ti twister nasla novog partnera koji zna za herpes,jesi li ga mozda prenela kome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 31, 2009 10:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 30, 2009 1:57 pm
Postovi: 5
Hvala Kleopatrin.
Sad sam sigurna da sam prvu infekciju imala u decembru, dok jos nisam bila trudna, samo mi je cudno sto je ta primarna infekcija bila slabija od ove sada, a citala sam na raznim mestima da je prva infekcija uvek najjaca. Da li je to pravilo?
Svakako cu se posavetovatoi oko svega sa svojom doktorkom sutra kad odem na pregled.
Hvala puno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 31, 2009 8:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2009 4:26 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Nisam nikome prenela, ne da ja znam.....
A i svejedno mi je.
Nije da sam u fazonu sad vracam milo za drago onima koji dolaze, ali za mene je sex sa kondomom jedna obichna svetska prevara, da nas sistem natera da placamo porez i pri vodjenju ljubavi i ne pada mi na pamte da do kraja zivota spavam sa kondomom.
Drugi razlog zashto ne koristim kondom je taj shto sam kao shto sam vec napomenula sve bolesti dobila od prvog dechka, ili shto bi ti rekla sama sebe zarazila ili Bog ce ga znati, jednostavno shto chovek vishe paznje posveti tome, stres je sve veci....

Ovaj doktor rekao ovo, ovaj ono, promenila sam ih ukupno sedam, otkada znam za sebe patim se po operacionim stolovima i sada sam ubedjena da priroda sam pravi svoj balans, a da smo mi ludaci koji su opesivni svojim strahovima.

Sada, kada sam opushtenija i kada ne jurcam po doktorima ko muva bez glave, herpes mi izlazi jednom u 3 meseca( ranije je to bilo mnogo cheshce). a kondilome nisam imala malo vishe od godinu dana ( pre toga sam ih operisala 7 puta !)

A prestala sam da jurcam, tako shto sam na kraju svoje paranoje zavrshila kod nekog doktora Antica- ludaka prokletog koji mi je rekao da moram da skinem komad grlica materice, jer kao imam neko zarishte koje pushta infekciju ?!?!??!?
Posle njega sam bila kod josh tri doktorke (On je verovatno mislio da necu proveriti to shto mi je rekao), i sve tri su mi rekle da je chovek lud i da imam atlaski primer grlica materice i matericu ........

Eto, lepo kazem sve ludjaci !

_________________
Forward ever.
Backward never.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 31, 2009 10:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:15 pm
Postovi: 91
twister-

Izvinjavam se na onome sto cu pitati tj na indiskreciji-jesi li udata(cini mi se ne), tj ,jesi li u vezi,planiras li udaju i decu jednog dana,koliko ti je godina?

Nije paranoja briga za sopstveno zdravlje i ako te neko ubedjuje da si hipohondar ako si nesrecom, zaista bolesna, tj. nosilac HSV i HPV i nije bitno od cega god bolovala,imala cesto obicnu glavobolju,niko nema prava d ate tako klasifikuje ,pa da na kraju sama pomisljas da si paranoicna!

Mogu da razumem tvoje razmisljanje nekim delom,ali bilo bi pametno da koristis kondom.Ja sam prenela muzu koji me prezire do neba,a spava s drugom,tj vara me sve vreme ( duplog li standarda i morala),ali to je taj surovi zivot bez ljubavi.
I put kojim se redje ide bi bio onaj da nekog zaista volis zbog njegovih osobina i da m une okrenes ledja pri problemi kakv mi imamo.

Sutra ti se moze desiti danekom preneses slucajno,ne znauci i da imas problema, a veruj mi taj stres,te uvrede ti nisu potrebne.ja sve to prolazim,tj okoncavam,ali to ti ne treba.

Ako si oogrcena i ne planiras se vezivati i to razumem.
Ja licno sumnjam da cu naici na nekog koji ce ici"putem koji s e redje ide" jer kao sto vec rekoh,lakse mu je biti sa zdravom,nego da strahuje da ce mozda dobiti herpes od mene i da jos brine i o mom detetu.Vrlo je jasna logika.

Bilo bi lepo kad bi ljubavi bilo vise,ako mi se desi,podelicu sa vama,ali mislim da ce proci decenije da se tako nesto desi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 01, 2009 12:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 03, 2007 2:46 pm
Postovi: 11
Nisam pisao neko vreme, tj. od vremena kad sam dobio herpes, gluposcu i neznanjem.

Malo sad citam i vidim da ima stalno novih slucajeva i istih dilema.

Veoma je tesko odrediti se prema tome kako cete ziveti dalje sa herpesom, jer ova bolest ima vise dimenzija, a mislim da je mnogo starsnije od svraba i bola to sto morate promeniti socijalni zivot.

Ja licno nikom jos nisam rekao da imam herpes jer me je zivot naucio da neki od onih koji su mi sada prjatelji mogu to kasnije iskoristiti protiv mene. Problem je sto ne mogu ziveti kao ranije, znam da ne mogu zasnivati nove veze iako sam imao ponuda koje ranije ne bih odbio ni lud. Zeleo bih i da imam decu ali zaista ne znam koja bi zdrava zena pristala na takav odnos pogotovo sto su veze i odnosi toliko kratkotrajni a herpes je za ceo zivot. Zaista ne zelim da me neko prokljinje posle niti da me ucenjeuje zbog toga.

Jedno od resenja za taj problem socijalizacije je mozda nesto tipa www.positivesingles.com (problem je sto se i to placa,nije jeftino a i nesto nece iz Srbije) gde se mogu upoznati ljudi koji imaju herpes ili Hpv. Na mnogim sajtovima u inostranstvu se moze dobiti i savet i pomoc (doduse ima i onih koji to sve rade samo da bi vam nesto prodali)
Mislim da tako nesto nedostaje i nama, svaka cast kleopatri i stalim forumasima na iscrpin odgovorima ali mi se cini da treba sistematizovati tu pomoc i savete, a i omoguciti kontakt izmedju osoba sa istim problemom.

Iskreno ne znam sta bi me vise obradovalo nego izlazak sa osobom koja ima isti problem a zivi u svojoj cauri jer ne sme da prizna nikome da ima taj problem jer se plasi osude drustva i odbacivanja.
Ne mislim iskljucivo na sex ali sto da ne, na kraju krajeva lakse mi je da zamislim zivot u dvoje sa osobom koja ima isti problem i iste potrebe, od ishrane preko ne-nerviranja

To su moja razmisljanja, neka mi niko ne zameri....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 01, 2009 1:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 11:28 am
Postovi: 13
zdravo :D ja iskreno mislim da je strah od osude drustva preteran kod vecine... ok kada su novi partneri u pitanju, strah je potpuno opravdan, i ja da nisam u srecnoj vezi verovatno bi me mucili isti problemi i dileme, ali kada su prijatelji i okruzenje u pitanju mislim da mnogi imaju preveliki strah.
ni ja naravno ne pricam svima da imam virus, jer je to licna stvar, ali moji prijatelji i porodica znaju i iskreno niko to nije doziveo tako tragicno kao ja niti me osudjivao. vecina ljudi nije ni znala sta je genitalni herpes, najcesce objasnim da je to slicno kao herpes na usni samo da izlazi na drugom mestu :roll: a kako znamo da skoro svaka druga osoba ima herpes tipa A, svi eventualno prokomentarisu kako mora da bas boli, da li mi se cesto vraca i to je to... ja iskreno ni jedno negativno iskustvo nisam imala... ljudi mislim da sto se toga tice definitivno previse brinemo :-?
istina je doduse, da se ljudi iz meni nejasnog razloga, stide ako imaju herpes, jer ja nikad ni od koga nisam cula da ima herpes (a jasno je da je i herpes izuzetno zastupljena polna bolest). dok na primer znam bar 20, a mozda i vise ljudi za koje znam da su imali kondilome. pa u cemu je razlika! isto je polna bolest, isto je virus koji se ima ceo zivot, isto moze da se prenese dalje, isto se vraca.... meni cak deluje da ume da bude i gore, kad vidim kako su se neke moje drugarice patile sa operacijama, ranama, stalnim vracanjem...
ali iz nekog razloga, herpes zvuci strasnije... verovatno je delom na nama da razbijemo tu predrasudu. ako mi nastavimo da ga tako strasno dozivljavamo, i drugima kojima eventualno priznajemo sta imamo predstavljamo herpes kao uzasnu i strasnu bolest, kako ocekujemo da oni steknu drugaciju sliku?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 01, 2009 1:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 11:28 am
Postovi: 13
zdravo :D ja iskreno mislim da je strah od osude drustva preteran kod vecine... ok kada su novi partneri u pitanju, strah je potpuno opravdan, i ja da nisam u srecnoj vezi verovatno bi me mucili isti problemi i dileme, ali kada su prijatelji i okruzenje u pitanju mislim da mnogi imaju preveliki strah.
ni ja naravno ne pricam svima da imam virus, jer je to licna stvar, ali moji prijatelji i porodica znaju i iskreno niko to nije doziveo tako tragicno kao ja niti me osudjivao. vecina ljudi nije ni znala sta je genitalni herpes, najcesce objasnim da je to slicno kao herpes na usni samo da izlazi na drugom mestu :roll: a kako znamo da skoro svaka druga osoba ima herpes tipa A, svi eventualno prokomentarisu kako mora da bas boli, da li mi se cesto vraca i to je to... ja iskreno ni jedno negativno iskustvo nisam imala... ljudi mislim da sto se toga tice definitivno previse brinemo :-?
istina je doduse, da se ljudi iz meni nejasnog razloga, stide ako imaju herpes, jer ja nikad ni od koga nisam cula da ima herpes (a jasno je da je i herpes izuzetno zastupljena polna bolest). dok na primer znam bar 20, a mozda i vise ljudi za koje znam da su imali kondilome. pa u cemu je razlika! isto je polna bolest, isto je virus koji se ima ceo zivot, isto moze da se prenese dalje, isto se vraca.... meni cak deluje da ume da bude i gore, kad vidim kako su se neke moje drugarice patile sa operacijama, ranama, stalnim vracanjem...
ali iz nekog razloga, herpes zvuci strasnije... verovatno je delom na nama da razbijemo tu predrasudu. ako mi nastavimo da ga tako strasno dozivljavamo, i drugima kojima eventualno priznajemo sta imamo predstavljamo herpes kao uzasnu i strasnu bolest, kako ocekujemo da oni steknu drugaciju sliku?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 01, 2009 5:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:15 pm
Postovi: 91
shonke je napisao:
Nisam pisao neko vreme, tj. od vremena kad sam dobio herpes, gluposcu i neznanjem.

Malo sad citam i vidim da ima stalno novih slucajeva i istih dilema.

Veoma je tesko odrediti se prema tome kako cete ziveti dalje sa herpesom, jer ova bolest ima vise dimenzija, a mislim da je mnogo starsnije od svraba i bola to sto morate promeniti socijalni zivot.

Ja licno nikom jos nisam rekao da imam herpes jer me je zivot naucio da neki od onih koji su mi sada prjatelji mogu to kasnije iskoristiti protiv mene. Problem je sto ne mogu ziveti kao ranije, znam da ne mogu zasnivati nove veze iako sam imao ponuda koje ranije ne bih odbio ni lud. Zeleo bih i da imam decu ali zaista ne znam koja bi zdrava zena pristala na takav odnos pogotovo sto su veze i odnosi toliko kratkotrajni a herpes je za ceo zivot. Zaista ne zelim da me neko prokljinje posle niti da me ucenjeuje zbog toga.

Jedno od resenja za taj problem socijalizacije je mozda nesto tipa www.positivesingles.com (problem je sto se i to placa,nije jeftino a i nesto nece iz Srbije) gde se mogu upoznati ljudi koji imaju herpes ili Hpv. Na mnogim sajtovima u inostranstvu se moze dobiti i savet i pomoc (doduse ima i onih koji to sve rade samo da bi vam nesto prodali)
Mislim da tako nesto nedostaje i nama, svaka cast kleopatri i stalim forumasima na iscrpin odgovorima ali mi se cini da treba sistematizovati tu pomoc i savete, a i omoguciti kontakt izmedju osoba sa istim problemom.

Iskreno ne znam sta bi me vise obradovalo nego izlazak sa osobom koja ima isti problem a zivi u svojoj cauri jer ne sme da prizna nikome da ima taj problem jer se plasi osude drustva i odbacivanja.
Ne mislim iskljucivo na sex ali sto da ne, na kraju krajeva lakse mi je da zamislim zivot u dvoje sa osobom koja ima isti problem i iste potrebe, od ishrane preko ne-nerviranja

To su moja razmisljanja, neka mi niko ne zameri....
Upravo tako , i mene bi ista stvar obradovala,
A mislim da ovaj forum moze omoguciti upoznavanje,ukoliko mi to sami zelimo.
Svaka cast, i zavidim onima koji su u sretnoj vezi,a pri tom su preneli partneru herpes a on je ostao uz nju (njega),jer se VOLE...
E meni jos samo to fali u zivotu
Tuzno,zaista tuzno.
ovaj herpes je za mene nesto najtuznijeu mom zivotu zbog cega zalim sto postojim ,zalim,jer nisam srela na onog koji ce krenuti linijom veceg otpora,vec upravo suprotno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 01, 2009 7:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2009 4:26 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
afrika121 je napisao:
zdravo :D ja iskreno mislim da je strah od osude drustva preteran kod vecine... ok kada su novi partneri u pitanju, strah je potpuno opravdan, i ja da nisam u srecnoj vezi verovatno bi me mucili isti problemi i dileme, ali kada su prijatelji i okruzenje u pitanju mislim da mnogi imaju preveliki strah.
ni ja naravno ne pricam svima da imam virus, jer je to licna stvar, ali moji prijatelji i porodica znaju i iskreno niko to nije doziveo tako tragicno kao ja niti me osudjivao. vecina ljudi nije ni znala sta je genitalni herpes, najcesce objasnim da je to slicno kao herpes na usni samo da izlazi na drugom mestu :roll: a kako znamo da skoro svaka druga osoba ima herpes tipa A, svi eventualno prokomentarisu kako mora da bas boli, da li mi se cesto vraca i to je to... ja iskreno ni jedno negativno iskustvo nisam imala... ljudi mislim da sto se toga tice definitivno previse brinemo :-?
istina je doduse, da se ljudi iz meni nejasnog razloga, stide ako imaju herpes, jer ja nikad ni od koga nisam cula da ima herpes (a jasno je da je i herpes izuzetno zastupljena polna bolest). dok na primer znam bar 20, a mozda i vise ljudi za koje znam da su imali kondilome. pa u cemu je razlika! isto je polna bolest, isto je virus koji se ima ceo zivot, isto moze da se prenese dalje, isto se vraca.... meni cak deluje da ume da bude i gore, kad vidim kako su se neke moje drugarice patile sa operacijama, ranama, stalnim vracanjem...
ali iz nekog razloga, herpes zvuci strasnije... verovatno je delom na nama da razbijemo tu predrasudu. ako mi nastavimo da ga tako strasno dozivljavamo, i drugima kojima eventualno priznajemo sta imamo predstavljamo herpes kao uzasnu i strasnu bolest, kako ocekujemo da oni steknu drugaciju sliku?




BRAVO !


Takodje sam mishljenja da vama (bez uvrede) nedostaje zivotno samopouzdanje i da je ovo samo izgovor za vashu nesigurnost.

Ja ne zelim nikakav forum na kojem bih zelela da upoznajem i da izlazim sa ljudima koji imaju herpes.
Pa nisam uboga !
Razmislite malo shta vas vodi u zivot.

Ne zelim da upoznajem partnera iz samilosti, i tako i budem sa njim, vec zelim da neko bude samnom zbog mojih kvaliteta, koji su (bicu neskromna ) ogromni !

Ko ne zeli, kome je to "neshto strashno" ( ...ja iskreno ne znam shta je toliko strashno u tome da te ukupno 20 dana u godini neshto pecka ), a taj slobodno neka produzi dalje, nemam nishta protiv,...Takva pizda ( da prostite) mi ne treba sada da se zabavljam sa njim, a kamo li da mu jednoga dana radjam decu. A KAMO LI DA MI TAKAV VASPITAVA DECU.


Ako mislite da je herpes strashan i dozivljavate ga kao "ZIVOTNU KAZNU", posavetovala bih vas da se raspitate malo i saznate shta zapravo znachi termin "OBOLEO".

Ja sam imala 3 godine zapaljenje srednjeg uha i izrastao mi je maligni tumor 3 mm od mozdane kore i operisala sam se 3 puta u zadnjih godinu dana i to svaki put glavu i na sve to popila 1000 vrsta lekova i primila 30 vrsta inekcija.
E to je tortura, kada nemate zivot vec se vucarate od doktora do doktora, od bolnice do urgentnog i sve u krug.

_________________
Forward ever.
Backward never.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 01, 2009 10:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:15 pm
Postovi: 91
Draga moja twister,to sto ti mislis da neko nema samopouzdanje,je greska.Nije strav utome sta m i mislimo o sebi,a verujem da asvi mislimo najbolje.Ja bar o sebi mislim najbolje i takodje sam puna kvaliteta,ali herpes koji imas cesto,koji ti recidivira, je preprel\ka za normalam zivot,za opustenost,za uzivanje .


Nikad ne znas kad ace ti recidiv izbiti i u tom neznaju on se moze preneti tvom partner ali ti to znas,ali vidim da te ne zabrinjava takva mogucnost.Mozda si do sad imala srece da nikome ne preneses,ali desice ti se kad tad,ako nista tvom buducem muzu s kojim ces nadam se provesti citav zivot.
sansa prenosa ,pogotoov bez zastite je ogromna,a nije strav unecijem nedostatku samopouzdanja, vec u volji.zelji i sposobnosti onog kome se herpes prenese da zivi sa tim, da vas ne osudjuje,ne pljuje,da razume i da bude i dalje podrska.
veruj da je za muskarce herpes nesto uzasno,dok mi zene budale,naravno uvek za sve imamo toleranciju,a slabo takvu dozu tolerancije dozivljavamo od muskaraca,jer Boze moj-mi smo kurve ako imamo herpes i ako smo prenela drugome,a muskarac koji ga ima,kad tarzi novu zensku,on je jadnik koga je "neka zenskanamerno zeznula",pa ce se neko jos i sazaliti .
Ma hajde molim te

Uvek je lakse ici linijom manjeg otpora i to svi znamo,ne treba se zavaravati i glumiti ovde jake licnosti. Dzaba nama snaga i sve,ako tokom zivota ne naidjemo na osobu koja ans prihvata sa ansim problemom.
jedna je strav oboleti od bolesti od koje se moze umreti,koja ostavlja strasne posledice,po bilo koji organski sistem, bolest npr. koja naruci reproduktivnu moc.... herpes to ne cini,ali unistava mentalno zdravlje vise od onoga sto su mu sami simptomi,koji doju i prodju nekom cesce,nekom redje.
Kada bolujete od necega teskog,za avs ej to kraj sveta,ali vas u to j bolesti ne nazivaju kurvom i zarazenom,ne vredjau,vec saosecaju sa vama. E,to je ogromna razlika twister.


ne vidim nista lose u tome da oni koji imaju ovakve probleme sklope prijateljstvo,jer se najbolje mogu razumeti u ovoj situaciji.

Zanima me jako twister,koliko ti je godina!
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 01, 2009 10:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:15 pm
Postovi: 91
Draga moja twister,to sto ti mislis da neko nema samopouzdanje,je greska.Nije strav utome sta m i mislimo o sebi,a verujem da asvi mislimo najbolje.Ja bar o sebi mislim najbolje i takodje sam puna kvaliteta,ali herpes koji imas cesto,koji ti recidivira, je preprel\ka za normalam zivot,za opustenost,za uzivanje .


Nikad ne znas kad ace ti recidiv izbiti i u tom neznaju on se moze preneti tvom partner ali ti to znas,ali vidim da te ne zabrinjava takva mogucnost.Mozda si do sad imala srece da nikome ne preneses,ali desice ti se kad tad,ako nista tvom buducem muzu s kojim ces nadam se provesti citav zivot.
sansa prenosa ,pogotoov bez zastite je ogromna,a nije strav unecijem nedostatku samopouzdanja, vec u volji.zelji i sposobnosti onog kome se herpes prenese da zivi sa tim, da vas ne osudjuje,ne pljuje,da razume i da bude i dalje podrska.
veruj da je za muskarce herpes nesto uzasno,dok mi zene budale,naravno uvek za sve imamo toleranciju,a slabo takvu dozu tolerancije dozivljavamo od muskaraca,jer Boze moj-mi smo kurve ako imamo herpes i ako smo prenela drugome,a muskarac koji ga ima,kad tarzi novu zensku,on je jadnik koga je "neka zenskanamerno zeznula",pa ce se neko jos i sazaliti .
Ma hajde molim te

Uvek je lakse ici linijom manjeg otpora i to svi znamo,ne treba se zavaravati i glumiti ovde jake licnosti. Dzaba nama snaga i sve,ako tokom zivota ne naidjemo na osobu koja ans prihvata sa ansim problemom.
jedna je strav oboleti od bolesti od koje se moze umreti,koja ostavlja strasne posledice,po bilo koji organski sistem, bolest npr. koja naruci reproduktivnu moc.... herpes to ne cini,ali unistava mentalno zdravlje vise od onoga sto su mu sami simptomi,koji doju i prodju nekom cesce,nekom redje.
Kada bolujete od necega teskog,za avs ej to kraj sveta,ali vas u to j bolesti ne nazivaju kurvom i zarazenom,ne vredjau,vec saosecaju sa vama. E,to je ogromna razlika twister.


ne vidim nista lose u tome da oni koji imaju ovakve probleme sklope prijateljstvo,jer se najbolje mogu razumeti u ovoj situaciji.

Zanima me jako twister,koliko ti je godina!
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 02, 2009 12:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2009 4:26 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Ne znam zashto, ali uopshte nemam nikakve mentalne smetnje zbog herpesa, ... Ne strepim kad ce da se pojavi, niti sam uzrujana kad se pojavi.


Imam 25 godina,....i ne znam kakvu to razliku pravi. Ljudi iskustvom rastu, a ne godinama.

_________________
Forward ever.
Backward never.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 02, 2009 12:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 03, 2007 2:46 pm
Postovi: 11
Mislim da se iz prethodnih par postova najbolje vidi koliko je psihologija bitna kod herpesa i koliko svi razlicito reagujemo....

Afrika, tvoja pozitivnost bi mogla da otopi ledeni breg, mislim da imas najzdraviji pristup nasem virusu "podstanaru", suzivot je neizbezan samo je pitanje ko ce koga da "jase". Mislim da je tvoja sreca sto imas vezu u kojoj si srecna ali razmisli kako je kad si sam a realno nemas ideju kako to da promenis a da ne budes bezobziran i da se pravis lud i da siris zarazu okolo.

Twister u pravu si problem je samopouzdanje, i strah od odbacivanja osim ako ne ides sa filozofijom "sta me briga, hteo je sex pa sad eto mu" sto mislim da nije fer

Kleopatrin, kod tebe se zaista oseca gnev i razocarenje u muski rod, ali sto pre shvatis da nisu svi isti i da treba da budes sama sebi bitna i zdravlje tebe i tvog deteta, bice ti lakse. Zivot je i pored svega lep, bar na trenutke , a ako sami sebe jos zakopavamo nigde necemo stici. Divno je sto si se nasla drugima kad su kao i ja zalutali na forum sokirani i tek registrovani, ali moras i sebi da pomognes da ne zivis u proslosti

I dalje misli da treba napraviti neki sajt ili neku grupu gde bi bile sve informacije na jednom mestu, u svetu imaju i savetnike sto nije slucajno, ocigledno da svako od nas ima svoj nacin borbe sa herpesom ili jos trazi svoj put. Ja licno znam da nisam ima vezu preko godinu dana i ne znam kako bih je i zapoceo. Ranije mozda nisam ni zeleo da se puno vezujem a sada sa 31god imam potrebu ali.....
Opet kazem, samo moje misljenje i neke moje emocije


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: