Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 32  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 10, 2009 10:22 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:15 pm
Postovi: 91
Sad kad imas herpes obrezivanje ti nece pomoci, a i da si obrezan, slaba bi pomoc bila.
A ako vec imas ljubav uzrvacenu i pored herpesa, cemu onda frka?
Ti si srecan covek! i ne panici!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 13, 2009 5:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 13, 2009 5:25 pm
Postovi: 8
Kleopatrin,

Lako je savetovati da se partneru kaže za herpes kada ga nemaš. Postoje ljudi koji su sa partnerima imali veoma loše iskustvo.
Ono što još želim da dodam jeste da lekari o herpesu (pogotovo genitalnom) znaju veoma, veoma malo. Sve što sam o tome saznala, bilo je na internetu. sa druge strane, čast izuzecima i ljudima koji su angažovani ovde.
Ne želim da pijem Aciklovir, pila sam ga 6 meseci bez prekida i kada sam prestala nije bilo boljitaka. Sticajem okolnosti imam tu sreću da uvek osetim i znam kada mi izlazi herpes i tada nemam odnose. Inače ih imam samo sa prezervativom, nemam stalnu vezu već povremenog partnera. Bila sam u dugoj vezi gde partner nikada nije dobio herpes od mene, a u početku i nismo pazili jer nisam znala da ga imam.
Probala sam dosta stvari, postoje i inostrani lekovi (alternativna medicina) kao što su, npr. Choraphor i DMSO, gde samo DMSO ima nekih efekata ali ne trajnih. Složiću sa lekarima da su jedini mogući lekovi oni na bazi Aciklovira.
Oduševila me je devojka koja je lekar i koja je napisala da se pati sa tim, puna je entuzijazma.
Nisam moralista u pogledu polnih bolesti ali zato većina ljudi jeste pa o njima ne pričam. Lično mislim da herpes ne predstavlja veliki problem u životu.
Prvih nekoliko godina nisam ni znala da imam herpes jer mi je lekarka, inače spec. dermatolog, rekla da to nije ništa. I bilo mi je bolje dok nisam znala. Izlazio je jedanput mesečno, nakon menstruacije.
Sada je prošlo već dosta godina.
Ne izlazi ređe ali umem da ga osetim pre nego što će izaći i da ga suzbijem. Prođe za 2-3 dana na taj način i plikovi ne uspeju da izbiju.
Napomenuću da vam je mnogo dobra Bioptron lampa, često i kao preventiva.
Najbolje od svega što sam probala jeste recept koji je Todor Jovanović dao u svojoj knjizi "Srbiji na zdravlje". Odmah ću vam reći da na preparat Todoxin ne bacate novac jer vam apsolutno neće pomoći. Kupite eventualno samo melem koji se savetuje u tretmanu, a koji košta 200,00 din.
I još nešto - znam da većina vas ne može i ne voli, ali beli luk vam je odličan za herpes. Često uspe i da ga suzbije. Naravno, ne u obliku tableta niti ikako drugačije nego samo i jedino u svežem obliku.
Bilo bi mi drago ako bi ova moja pisanija bila bar od minimalnog značaja. Od velikog ne može biti, prosto zato jer se herpes ne može izlečiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 1:34 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:15 pm
Postovi: 91
@Pa sta,

upravo sam ja ta dr koja ima herpes i koja pokusava naci snage da zivi sa njim,jer je zbog njega ostavljena i odbacena ni manje ni vise ,nego sa bebom u najlepsim godinama i najveca sreca ce mi biti sresti osobu koja istinski moze da me voli. A prosto mi se to cini kao nemoguca misija.

Aciklovir i nista drugo,mada ni on ako imate ogroman stres ,ne moze dati rezultate u suzbijanju,ali treba pokusati,jer svaki dan bez herpesa je divan dan,a svaki tren sa njim je nocna mora,jer se tada osecas kao najbezvrednija osoba na svetu.

Prijatelji znaju za moj problem i uz mene su,ali njihova tesenja meni ne mogu pomoci.
Pomoci ce mi samo muskarac koji stane uz mene i kaze uz tebe sam i u dobru i u zlu ,zauvek.Pateticno,zar ne,ali tako je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 11:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 1:43 pm
Postovi: 233
@kleopatrin

koliko vi to cesto imate recidiv herpesa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 3:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:15 pm
Postovi: 91
Imala sam par puta,dok nisam shvatila od cega bolujem, ginekolozima niej padalo na pamet da je to herpes, vec sam ih ja morala ubedjivati da jetse,sto se ispostavilo kao tacno.
Imam ga nesto manje od 5 godina. Mislial sam u pocetku da su simptomi od strane Candide,ali m ije bil omalo cudno.
U pocetku je mozda bilo par puta godisnje,skro uvek vezano za menstruacju,nekad i pri svakom ciklusu,po par dana da traje,onda se malo smirilo.
u trudnoci 3-4 recidiva, recidiv odmah nakon porodjaja.nakon toga godinu dana sam drzaal pod kontrolom sa Aciklovirom svakodnevno,medjutim, imam prevelikih stresova i dobro sam i izdrzala tih godinu dana,ali mi se skoro pojavio mali recidiv, bukvaalno par sati nakon velikog stresa. Sada sam dobro,u remisiji sam.
I dalje sam na Acikloviru i picu ga koliko god je potrebno.

partnera nemam,muz je ostavio mene i bebu zbog te pojave i ako me je onaj koji je " tvrdio da me voli i ozenio" mogao tako hladno da me ostavi zbog toga,onda vise apsolutno nista ne ocekujem od drugih i ne nadam se nicemu.
Posveticu se sebi,detetu i karijeri,jer samo m i je to preostalo, a ljubav- sta je to?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 26, 2009 11:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 11:28 am
Postovi: 13
evo da se i ja prikljucim... imam herpes (genitalni) od pre nekih godinu dana... posle svih postova koji postoje, nema potrebe pricati o svim mukama koje sam prosla. kada sam saznala dijagnozu bila sam bukvalno u depresiji, nocima sam plakala i kopala po internetu u nadi da cu naci neku spasonosnu informaciju, ali naravno bezuspesno... jedno je sigurno, za sada leka za potpuno izlecenje nema. recidivi su relativno cesti, skoro svakog meseca, i nije strasno kao prvi napad ali najvise me muci ideja da dalje mogu prenositi virus...
no, htela sam da se prikljucim da bih naglasila samo jednu stvar svima koji se osecaju lose sto imaju virus, i da kazem da su danas polne bolesti u tolikoj meri zastupljene da to sto neko ima ili nema virus nije nikakvo merilo promiskuiteta. ja licno sam bila samo u vezama, a na pocetku veze u kojoj sam i sada, sam naravno zahtevala od momka da se testira na sve zivo. testirao se i na hiv, i na hepatitis b i c, i bio na pregledima, i radio briseve i sta sve nije... ali eto, nije mi palo na pamet da ga testiram na herpes. niti sam ikada u zivotu ranije cula od nekog da ga ima, niti mi je doktor spomenuo... i dobih herpes. pomalo ironija, kada razmislite o tome kako sam se ponasala prethodno... svi kazu budite odgovorni, odgovorni, ali nekad i kad ste odgovorni, stvari krenu kako niste planirali :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Sta sa herpesom kroz ceo zivot
PostPoslato: Čet Maj 28, 2009 11:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 27, 2009 7:13 pm
Postovi: 1
Lokacija: beograd
Sve je to lepo sto pricate, jos samo da mogu da nadjem normalnog doktora,
koji ce da mi posveti deset minuta,da mi postavi dijagnozu i prepise lekove.
Bio sam kod jednog doktora u centru grada i jedino sto ga je interesovalo u mojoj prici je kako sam nasao bas njega!! Prepisao mi je-Sol.3% AC Borici i
Nistatin-Gentamycin ung. Pa me interesuje da li mozete da mi preporucite nekog dobrog doktora koji ce da mi posveti bar pola sata vremena i zna li neko cemu sluze ovi lekovi. Puno, puno pozdrava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 29, 2009 2:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2009 4:26 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Napomenuću da vam je mnogo dobra Bioptron lampa, često i kao preventiva.




?

Otkud bash ona, jel si mozda uotrebljavala ?

_________________
Forward ever.
Backward never.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 29, 2009 2:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2009 4:26 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
kleopatrin je napisao:
Imala sam par puta,dok nisam shvatila od cega bolujem, ginekolozima niej padalo na pamet da je to herpes, vec sam ih ja morala ubedjivati da jetse,sto se ispostavilo kao tacno.
Imam ga nesto manje od 5 godina. Mislial sam u pocetku da su simptomi od strane Candide,ali m ije bil omalo cudno.
U pocetku je mozda bilo par puta godisnje,skro uvek vezano za menstruacju,nekad i pri svakom ciklusu,po par dana da traje,onda se malo smirilo.
u trudnoci 3-4 recidiva, recidiv odmah nakon porodjaja.nakon toga godinu dana sam drzaal pod kontrolom sa Aciklovirom svakodnevno,medjutim, imam prevelikih stresova i dobro sam i izdrzala tih godinu dana,ali mi se skoro pojavio mali recidiv, bukvaalno par sati nakon velikog stresa. Sada sam dobro,u remisiji sam.
I dalje sam na Acikloviru i picu ga koliko god je potrebno.

partnera nemam,muz je ostavio mene i bebu zbog te pojave i ako me je onaj koji je " tvrdio da me voli i ozenio" mogao tako hladno da me ostavi zbog toga,onda vise apsolutno nista ne ocekujem od drugih i ne nadam se nicemu.
Posveticu se sebi,detetu i karijeri,jer samo m i je to preostalo, a ljubav- sta je to?



Ja zaista ne znam oko chega tolika panika?
Ko nece sa Vama, nece.
Ko ga jebe.
ored celog kosmosa koji mozemo jedni drugima da damo, sad ce herpes da nas razdvoji ?
Takav mushkarac ti nikada nije ni trebao.
Ogranichen.

_________________
Forward ever.
Backward never.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 29, 2009 2:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2009 4:26 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
kleopatrin je napisao:
Imala sam par puta,dok nisam shvatila od cega bolujem, ginekolozima niej padalo na pamet da je to herpes, vec sam ih ja morala ubedjivati da jetse,sto se ispostavilo kao tacno.
Imam ga nesto manje od 5 godina. Mislial sam u pocetku da su simptomi od strane Candide,ali m ije bil omalo cudno.
U pocetku je mozda bilo par puta godisnje,skro uvek vezano za menstruacju,nekad i pri svakom ciklusu,po par dana da traje,onda se malo smirilo.
u trudnoci 3-4 recidiva, recidiv odmah nakon porodjaja.nakon toga godinu dana sam drzaal pod kontrolom sa Aciklovirom svakodnevno,medjutim, imam prevelikih stresova i dobro sam i izdrzala tih godinu dana,ali mi se skoro pojavio mali recidiv, bukvaalno par sati nakon velikog stresa. Sada sam dobro,u remisiji sam.
I dalje sam na Acikloviru i picu ga koliko god je potrebno.

partnera nemam,muz je ostavio mene i bebu zbog te pojave i ako me je onaj koji je " tvrdio da me voli i ozenio" mogao tako hladno da me ostavi zbog toga,onda vise apsolutno nista ne ocekujem od drugih i ne nadam se nicemu.
Posveticu se sebi,detetu i karijeri,jer samo m i je to preostalo, a ljubav- sta je to?



Ja zaista ne znam oko chega tolika panika?
Ko nece sa Vama, nece.
Ko ga jebe.
ored celog kosmosa koji mozemo jedni drugima da damo, sad ce herpes da nas razdvoji ?
Takav mushkarac ti nikada nije ni trebao.
Ogranichen.

_________________
Forward ever.
Backward never.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 29, 2009 12:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 11:28 am
Postovi: 13
da , i mene zanima da li neko ima iskustva sa Bioptron lampom, i da li pomaze?

a sto se "dobrog" lekara tice, ja promenih 3 i nisam se usrecila, krajnje su nezainteresovani i neupuceni, veruj mi da ljudi na ovom forumu imaju vise informacija o alternativnim metodama i tudjim iskustvima nego lekari.

moja doktorka mi je rekla da virus ne moze da se prenese dok je u neaktivnom stanju. kad sam joj rekla da sam po internetu videla da moze i kad nije u aktivnom stanju (u krajnjem slucaju i ja sam ga dobila od decka koji nikad nije imao nikakve vidljive simptome i izbijanja), i da cak i na uputstvu za aciklovir pise da moze da se prenese i kad virus nije aktivan, ona mi je rekla "mi smo na fakultetu ucili da se virus prenosi preko krvi a ako nema plikova nema ni krvi pa virus ne moze da se prenese".... a ona je bila na fakultetu pre verovatno nekih 20 godina...

druga doktorka mi je rekla "eto, to ti je zivot, sta drugo doktorka da ti kaze" - mislim sta reci na ovakav komentar :roll:

a sto se trece tice - ta je ona kod koje sam bila prvi put, i ona nije ni ukapirala da je herpes u pitanju dok se posle 2 dana nisam vratila sa bukvalno 100 plikova :o

eto..... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 30, 2009 12:00 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:15 pm
Postovi: 91
twistersister1 je napisao:

Ja zaista ne znam oko chega tolika panika?
Ko nece sa Vama, nece.
Ko ga jebe.
ored celog kosmosa koji mozemo jedni drugima da damo, sad ce herpes da nas razdvoji ?
Takav mushkarac ti nikada nije ni trebao.
Ogranichen.


panika ili ne,ali ako nemate herpes ne mozete ni razumeti.

za svakog muskarca zena sa herpesom je panika,jer im je mnogo lakse biti sa onom koja tu "paniku" ne poseduje...a izabrati onu sa problemom, e to je vec "put kojim se redje ide".

to sto nas prijatelji tese,ne znaci da cemo naci nekog za sebe u tom kosmosu na ovom nasem primitivnom balkanu.



Sto se tice lecenja- ja sam u prethodnim postovima pokusala detaljno da objasnim
Nikakva alternativa nece pomoci,samo cemo bacati pare
aciklovir,ko nije rezistentan na njega,antioksidansi,i sto manje nerviranja...za neek su potrebni antidepresivi,da bi eliminisali faktor emotivnog stresa kod njih a koji je u svoj ovoj prici najpogubniji i najveci okidac novom recidivu.

Virus se moze asimptomatski siriti i nije mu potrena KrV kako kaze pomenuta dr,vec sekretni genitalnih organa,kao i tecnost iz vezikula herpesa

I dobro je Afrika,rekla da imati ovaj virus ,ne znaci biti promiskuitetan...razni su nacini zaraze,jer znate da nije samo HSV 2 uzrocnik genitalnog herpesa, vec i tip HSV 1...
pa eto,masturbacija..slucajno dodirivanje prilikom higijene tela....ma sve je moguce..oralni sex sa nekim ko ima labijalni herpes tip 1 a nema promene.vec je asimptomatski nosilac....


takav nam je zivot..ne dajmo se!nismo gori od drugih!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 30, 2009 5:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2009 4:26 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
..................

_________________
Forward ever.
Backward never.


Poslednji put menjao twistersister1 dana Sub Maj 30, 2009 5:56 am, izmenjena 5 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 30, 2009 5:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2009 4:26 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
kleopatrin je napisao:
twistersister1 je napisao:

Ja zaista ne znam oko chega tolika panika?
Ko nece sa Vama, nece.
Ko ga jebe.
Pored celog kosmosa koji mozemo jedni drugima da damo, sad ce herpes da nas razdvoji ?
Takav mushkarac ti nikada nije ni trebao.
Ogranichen.


panika ili ne,ali ako nemate herpes ne mozete ni razumeti.

za svakog muskarca zena sa herpesom je panika,jer im je mnogo lakse biti sa onom koja tu "paniku" ne poseduje...a izabrati onu sa problemom, e to je vec "put kojim se redje ide".

to sto nas prijatelji tese,ne znaci da cemo naci nekog za sebe u tom kosmosu na ovom nasem primitivnom balkanu.



Sto se tice lecenja- ja sam u prethodnim postovima pokusala detaljno da objasnim
Nikakva alternativa nece pomoci,samo cemo bacati pare
aciklovir,ko nije rezistentan na njega,antioksidansi,i sto manje nerviranja...za neek su potrebni antidepresivi,da bi eliminisali faktor emotivnog stresa kod njih a koji je u svoj ovoj prici najpogubniji i najveci okidac novom recidivu.

Virus se moze asimptomatski siriti i nije mu potrena KrV kako kaze pomenuta dr,vec sekretni genitalnih organa,kao i tecnost iz vezikula herpesa

I dobro je Afrika,rekla da imati ovaj virus ,ne znaci biti promiskuitetan...razni su nacini zaraze,jer znate da nije samo HSV 2 uzrocnik genitalnog herpesa, vec i tip HSV 1...
pa eto,masturbacija..slucajno dodirivanje prilikom higijene tela....ma sve je moguce..oralni sex sa nekim ko ima labijalni herpes tip 1 a nema promene.vec je asimptomatski nosilac....


takav nam je zivot..ne dajmo se!nismo gori od drugih!



Za svakog mushkarca, zena sa herpesom je ...shta ?

Ja sam osoba koja ima hepes i drzi do jednog mishljenja koje vazi za mushkarce, a i za ceo svet oko nas.
Svet je onakvim kakvim ga mi stvorimo.
Trazi sebi slichnog, trazi flexibilnog, trazi kakvog-god i naci cesh !
A ne - mushkarci ostavljjaju....
DA !, Mi smo balkan, ali prekrshi pravila. Nadji svoga mushkarca koji ce da te privati i da prihvati bash tako kako si malo-pre napisala. To kako si prostim ljudima probala da objasnish shta je herpes.




I kakvi bre anti-depresivi ?

_________________
Forward ever.
Backward never.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 30, 2009 6:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2009 4:26 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
I kakve su to priche: put kojim se redje ide ?

Pa ja sam ga dobila od bivsheg dechka, koji mi je ujedino bio i prvi dechko sa kojim sam bila 4 godine.


Jel on meni u tom sluchaju bio "put kojim se redje ide" ?
Mislish li da sam ishta birala ?
Ljubav ne bira.
A neljubav - bira.
E tako ni tvoj bivshi suprug nije odabrao tebe.

I na kraju: Ajde da ne patetishemo, jer shto manje budemo to radili, redje ce nam izlaziti herpes :)

_________________
Forward ever.
Backward never.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: