Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Sta mi je?!?
PostPoslato: Pet Jan 06, 2012 3:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 06, 2012 3:17 pm
Postovi: 1
pozz za sve na forumu!evo vec 6 meseci se razvlacim od ordinacije do ordinacije,fizikalne terapije ali napretka nema.htedoh da me posavetujete,date predlog sta i kako dalje.imam 37 god,fizicki aktivan,tj instruktor fizickog a kicma mi se nalazi u sledecem stanju posle magn rezonance. MR PREGLED CERVIKALNOG SEGMENTA KICM STUBA pregled je ucinjen presecima u sagitalnoj ravni u T1FSE sekvenci a sagitalno i aksialno u visini i.v.prostora od c4 do c6 u T2FRFSE sekvenci.Pocetno ispravljena fizioloska lordoza cervikalnog segmenta kic stuba uz ocuvan visinski promer prikazanih korpusa i intezitet signala kostane srzi u njima.Incpijentne spondiloticne promene se uocavaju u nivou c5 nesto naglasenije sa desne strane,postoje znaci spondilartroze.umerene su degenerativno izmenjeni prikazani i.v. diskusi.u nivou c6 baldzing i.v. diskusa koji uocavaju i u nivou c4 bez znacajnih reperkusija na duralnu vrecu i spinalne korenove.u nivou c5 centralna protruzija i.v.disklusa sa kompresijom duralne vrece suzenjem prednjeg likvorskog prostora,AP dijametar duralne vrece u ovom nivou iznosi 10 mm.Ne vidim sigurne znake MR foraminostenoza. Ne vide se MR znaci izmene inteziteta signala u cervikalnom segmentu medule spinalis. Evo ovo je nalaz sa magnetne imam i nalaz l/s egmenta kicmenog stuba koji isto tako nije zlatan.STA RADITI?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 231 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: