Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: KRPELJI
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 8:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 15, 2008 7:51 am
Postovi: 3
Lokacija: sabac
LJUDI; IMAM MALU BEBU STARU 3 NEDELJE, I DOKTORI SU PRIMETILI DA SU JE IZUJEDALI KRPELJI. VEROVALI ILI NE, NJIH 14. BEBA JE ZDRAVA, VESELA... U SAPCU SMO OBISLI PEDIJATRIJU,ZAVOD ZA ZASTITU ZDRAVLJA, INFEKTIVNO, PRIVATNE LEKARE... I NIKO NIJE SIGURAN 100% DA SU TO STVARNO KRPELJI. TO SU MALE CRNE TACKICE KOJE NE MENJAJU SVOJU VELICINU VREMENOM KAO STO TO RADE KRPELJI, A OPET SVI SE SLAZU DA NE MOZE BITI NISTA DRUGO. NIKO NIJE USPEO DA IZVADI NI JEDNOG CELOG DA BI MOGLI DA GA ISPITAMO, PA ZATO OVIM PUTEM MOLIM ZA POMOC JER SE NADAM DA NIJE BAS MOJA BEBA PRESEDAN. DA LI JE NEKO CUO NESTO SLICNO, I DA LI MISLI DA MOZE DA MI POMOGNE SAVETOM, ILI DA ME NEGDE UPUTI ILI... MISLIM DA BI MI NAJVISE OD KORISTI BIO NEKI BIOLOG ILI ZOOLOG SA SVOJIM MISLJENJEM, ALI PRIHVATICU SVACIJE MISLJENJE. HVALA

ps. ono sto standardno moze da se nadje na netu, vec sam procitao i zato me najvise zanimaju iskustva onih koji su imali/imaju slican problem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KRPELJI
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 11:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 11, 2007 2:46 pm
Postovi: 44
mene je ujeo krpelj i lezala sam na VMA desetak dana i mogu vam reci da je njihova infektologija super.tako da ako imate mogucnosti dovedite bebu.Dr Vesna Begovic se bavi problemom krpelja.Oni su jedini u zemlji koji ispituju temeljno krpelje.
pozz i sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 8:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Ja stvarno nisam čula da prvo u tolikom broju mogu krpelji da ''navale'' .Drugo krpelj je jako prepoznatljiv ,pa mi ni lekari isu jasni što se tiče nesigurne dijagnoze!A treće najsigurnije je dođite na infektivnu kliniku u Beograd pa tu će sigurno neko znati ,preko interneta niko ne mopže da Vam pomogne dok se ne vidi !
I još nešto (moj suprug je zadobio Lajmsku bolest od zaraženog krpelj) pa mi nije jasno da vas niko nije uputio da sa tolikim brojem krpelja na bebi ne izvadite krv ???

Potražite malo stručniju pomoć što pre !
Sve najbolje !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 9:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 8:05 pm
Postovi: 157
a da niste kojim slucajem u to vreme koristili hipermangan (pravili rastvor)???

desavalo se da se sitne opekotine od hipermangana zamene za ujed krpelja... pogotovo beba stara 3 nedelje sa krpeljima u tom broju!?!?!?

lep pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 10:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jan 12, 2008 5:36 pm
Postovi: 145
Ja preko vikenda radim u laboratoriji i cesto mi se dogodi da mi se prospe srebro nitrat po ruci pa nastanu privremena crne tacke, da se nije to dogodilo....

_________________
Salux ae grotti,prima lex esto!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 16, 2008 1:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Čekajte ljudi ,i meni je struka hemija - biohemija i radila sam sa supstancama ,ali se razlikuje krpelj koji se hrani krvlju on ne stoji u mestu ......a tačkice od'' hemije '' bi ipak lekari prepoznali !
Meni je prosto nemoguće da bebica ima 14 krpelja koji se ne menjaju ( ne rastu)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 16, 2008 6:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 15, 2008 7:51 am
Postovi: 3
Lokacija: sabac
Kao i svakog dana, i juce smo bili na kontroli. Doktori su imali konzilijum u vezi naseg slucaja, i bilo je dogovoreno da nas juce posalju za Beograd. Medjutim, i poslednja od tih tackica juce ujutro je nestala (kazem nestala, jer su ostale izvadjene i to na nacin koji se kosi sa svime sto sam znao i sto sam procitao- ali oni su valjda doktori...). Ostao je samo mali trag kao da je od uboda, ili kao da je iscupana krastica. Oko ranice je ostalo samo blago crvenilo. I da smo otisli, ne bi imali sta da ispituju.

Nalaz krvi je uredan i radili smo ga odmah drugog ili treceg dana, a za Lajmsku bolest moze da se uradi tek posle cetvrte ili seste nedelje od dana ujeda.

Hipermangan jesmo koristili, i ta teorija je bila aktuelna, ali smo je otpisali jer ga ne koristimo vec 4-5 dana.

Sa srebro nitratom nismo imali kontakata.

Ovako - mi i doktori slozili smo se da je krpelj najgora opcija, i dogovorili se da je tako i tretiramo. Beba je inace pre prvog primecivanja bilo cega bila vec 7 dana pod anti-biotikom zbog nekog osipa na kozi (pokusavali smo i to da da povezemo, ali su to lekari otpisali), tako da je prilicno zasticena.

Imamo i starijeg sina 5-god. Njemu je izvadjen jedan KRPELJ, ali bas krpelj sa glave, i to je sve. On ga je verovetno pokupio u vrticu jer tamo imaju veliki park sa travom i drvecem.
-Mene zanima; da li je moguce da je na telo bebe dospela zenka koja je tu polozila jaja, i koja su se na njoj i razvila, pa ih zato ima u tolikom broju? Ako je moja teorija tacna, da li je moguce da oni ostanu na kozi i pored svakodnevnog kupanja i mazanja kojekakvim kremicama? Da li se oni izlezu kao larve, ili kao vec formirani krpelji? Nisam napomenuo da je najveca od tih tackica imala 1.5-2 mm u precniku.

HVALA NA DOSADASNJIM SAVETIMA I PREDLOZIMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 16, 2008 10:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 1:49 am
Postovi: 120
Vasa teorija je zaista moguca. Iz jaja se izlegu larve, jedva vidljive golim okom, koje se "zakace"par dana na kozu, piju krv, zatim se same otkace da bi prevarile, i "sazrele". Posle toga ove iste, odrasle, ponovo traze "gostoprimca", na kom ostaju.
Evo i jedan sajt, koji opsirno opisuje i vrste krpelja, i eventualne bolesti koje mogu da prouzrokuju:

http://www.maladies-a-tiques.com/Les-tiques.htm

Sajt je na francuskom, ali ima dosta slika i sema, u vezi prevoda, ostajem na raspolaganju, ako zatreba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 175 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: