Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 19, 2008 7:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Svi oni koji iz slicnih ili istih razloga dodju na dijalizu se zovu pacijenti a ne "pretpostavke". I oni su se "sami snalazili" :wink:

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 20, 2008 4:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 06, 2008 7:49 pm
Postovi: 11
Citiraj:
Zaista ne vidim ni jedan razuman razlog da ovoliki, kako nas prozva neko od prethodnih "kvazi lekari", gube dragoceno vreme, polemisuci sa decom tipa "Uros_1982" a na osnovu nekakvih sportskih magazina, sa tipovima tipa "nebitno" ili "fudbaler" ......Nonsens!


Nonsens je da ovde prosipaju pamet osobe koje nikada suplement u zivotu nisu probale. Decko koji se zali na aritmiju a koristi kreatin od 15. godine prvo je morao da pogleda pakovanje na kome jasno pise da se kreatin ne preporucuje osobama mladjim od 18 godina, pa tek onda da ulazi dublje u pricu o stetnosti kreatina. I kako si ti znao da si zdrav kao dren? Radio si ekg srca, proveravao bubrege i jetru?
Evo na prijemu prosle godine na Vojnoj akademiji, njih 50% je otpalo zbog srca bas zbog te aritmije, pa nisu svi majku mu jebem valjda koristili kreatin?
Drugo, kreatin ne mozes 'isoras' kako si ti naveo jer da 'isoras' mozes samo kreatinin a tako i treba. I trece, kod monohidrata i novijih generacija kreatina iskljucena je suvisna retencija vode pa su tih par kg izgubljenih prevashodno zbog nepravilne ishrane ja bih rekao...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 20, 2008 11:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 2:47 am
Postovi: 14
draganvma je napisao:
Svi oni koji iz slicnih ili istih razloga dodju na dijalizu se zovu pacijenti a ne "pretpostavke". I oni su se "sami snalazili" :wink:


pa dobro kako ja onda ne znam nijednu osobu koja je zavrshila na dijalizi od kreatina ??? ne znate ni vi .. samo najlakshe je reci ma to je kreatin a ne naci pravi problem ... da li je i stav doktora sa zapada prema suplementima tipa kreatin isti takav kao i vash ... nije .. ali vidim ja shta je problem vec sam napisao .. to je relativno novo kod nas .. pa se svi boje umesto da se upoznaju sa materijom ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 23, 2008 8:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Nebitno :wink:

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 23, 2008 9:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 1:28 pm
Postovi: 226
Lokacija: Tamo daleko..
Nisu aritmije vec tahikardije, to su dve razlicite stvari.. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 23, 2008 9:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Uros90 je napisao:
Nisu aritmije vec tahikardije, to su dve razlicite stvari.. :wink:

Nije tacno tahikardija je podvrsta aritmija,a dal je sinusna ,nodalna,paroksizmalna,supraventrikularna,ventrikularnu su vrlo vazne nijanse.Javljaju se u zavisnosti od stanja miokarda ali i stanja homeostatskih varijabli organizma(Na,K,Ca,telesna temperatura,hidriranost).I vrlo je vazno koja je u pitanju jer neke mogu preci u ventrikularnu fibrilaciju(citaj :srce je stalo).I opet prica o strucno nadziranom treningu osim ako teretana nije u urgentnom centru pa su u mogucnosti da vas prebace sa lat masine u salu za reanimaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 24, 2008 7:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 24, 2008 2:13 pm
Postovi: 11
Jedino shto mogu da kazem iz svog iskustva shto se kreatina tiche je da mi je jednom skochio pritisak posle uzimanja malo vece doze.Imao sam jedno vreme problema sa pritiskom skakao mi je od nerviranja,ali to se smirilo pre par godina,a kreatin sam pocheo da uzimam posle svega toga..Tachno je da zadrzava vodu u mishicima i to moze direktno da utiche na pritisak u mom sluchaju se jednom desilo.Nisam siguran da li je samo zbog kreatina ali mislim da je to bio okidach,jer sam malo previshe sipao :lol:

Za bubrege ne znam necu da lupam,ako dechko kaze da je imao problema moguce da je kreatin uzrok,kako sam kaze 3 godine kreatina od 15-18. godine :-? :-? malo li je?



Shto se tiche intenzivnih treninga i svega toga pozeljno je da chovek uzima neshto od suplementacije u zavisnosti od tezine i visine i konstitucije.Mislim da je mnogo bolje uzimati whey (protein surutke) nego kreatin,jeste da je cena na 2kg 50-60 eur ali nema nuspojava ako se ne preteruje.Pritom dobija se chista mishicna masa i mishici su i lepshi i kvalitetniji nego oni koji se dobiju kreatinom,a duze i traju :lol:

Mislim da se je suplementacija sasvim normalna stvar za nekoga ko se intenzivno bavi sportom i ima odredjeni broj godina tj organizam mu se vec razvio.
Ja treniram plivanje 9 godina,idem u teretanu tri puta nedeljno imam 190cm i 93kg i mislim da bez dodatane ishrane ne bih mogao da zadovoljim potrebe organizma samo kroz obroke.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 148 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: