Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 1:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2007 4:16 pm
Postovi: 19
Lokacija: Novi Sad
Nisam ni ja mislio da idem u crkvu,pre ce mi pomoci pozitivan stav i optimizam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 2:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
E to!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 12:36 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 12, 2007 6:45 pm
Postovi: 74
I ja mucim muke sa herpesom, postoje periodi kada se on pojavljuje jako cesto, jedan za drugim, na razlicitim mestima i pored toga sto uvek pijem nesto da ojacam imunitet. I ne bih se slozila da se cesce pojavljuje jer se ne odmaras dovoljno, naprotiv ja se odmaram mozda i previse pa mi se opet pojavljuje.
Meni vitamin c nije pomagao. Mozes da uzimas protektin, ecomer, ologogal se, kapsule belog luka, revitu... Znaci nesto od toga.
Ja sada pijem ujutru kapsulu belog luka, popodne vitamin b i uvece ecomer. Uvek tako kombinujem nesto periodicno. Nekad ologogal se i ecomer, a sada ovako...
Meni je receno da uvek moram da pijem nesto od toga. Ali desava se i pored svega toga da imam te periode kada mi se cesto pojavljuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 2:41 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Neu3no: a sto bi se suzdrzavala? Ovo je slobodna zemlja, svako ima pravo da kaze sta misli. (Cak i mi, koji imamo cime da mislimo.)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Molim pomoc genitalni herpes
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 12:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 16, 2008 12:11 pm
Postovi: 12
Postovani,
pojavile su mi se ranice na genitalnoj regiji, javila sam se ginekologu koji je odmah posumnjao na herpes. Prepisao mi je aciklovir kremu i tablete koje sam pila 5x1 na 4 h. a to sam sve puderisala medicinskim puderom a prethodno ispirala bornom vodom od 3% i vaginalete Polyganax. Povuklo mi se 4-5 dana. Uz to uradio mi je bris i sve je ok samo ima Eserihije,pijem doksicinklin i vaginalete jos 12 dana. Ostalo je sve negativno.
Uradila sam i analizu krvi, Herpes Simplex virus 2 IgM, koji je nereaktivan i Herpes Simplex virus 2 IgG koji je 54 a ref.vrednost je 20.
Moze li mi ko pojasniti ove vrednosti tj. njihovo znacenje i sta mi je sad raditi.
Veliki pozdrav i nadam se da ce mi neko odgovoriti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 12:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Radite upravo ono sto VAm je lekar i savetovao i onako kako Vam je savetovao. Z aVAs takodje vazi sve ono sto je vec receno za herpes i postavljacu ove teme. Dakle, pozitivni ste na herpes virus, velika je verovatnoca da ce Vam se pojavljivati svaki put kad Vam opadne imunitet: sa jedne strane to je prava dosada i smor, ali sa druge i prava sreca jer VAs upozorava da Vam je imuni sistem pao i da su Vam odbrane niske i da Vam je telo ugrozeno - bilo iscrpljenoscu, nekom bolescu, prekomernim naprezanjem, nerviranjem, stresom, neispavanoscu. POkusajte da se zdravo i redovno hranite, da unosite dovoljno vitamina (voca i povrca) i dovoljno tecnosti, da dovoljno spavate, da ste umereno fizicki aktivni, dovoljno odmorni i da smanjite pusenje i kafu na minimum ili se ovih stvari resite u potpunosti. Praktikujte siguran seks, ne samo zbog herpesa vec i zbog nezeljene trudnoce i drugih SPB. POzdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 7:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 16, 2008 12:11 pm
Postovi: 12
Hvala na savjetu. Interesuje me postoji li neki sajt ili neka brosura sa malo vise pojasnjenja o herpesu npr. sta se smije sta ne, kako da se zivi dalje zivot sa herpesom koliko i kako je to moguce. Prihvatila sam bolest i shvatila da je u meni i da je to to, nema sumnje. Isprva sam se nervirala i plakala na samu pomisao da imam genit. herpes a kako vrijeme odmice jedini cilj mi je da mu nekako doskocim prirodnim putem, jacanjem organizma, nekim cajevima. Iskopacu ja vec nesto pa makar da ga suzbijem :)))
Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 323 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: