Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Impulsivnost
PostPoslato: Čet Dec 15, 2005 1:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 15, 2005 12:38 am
Postovi: 21
Oduvek sam bio impulsivan. Ne znam zasto. Da li je do karaktera ili uzrok lezi negde u detinjstvu, ali u svakom slucaju analizirao sam sebe zadnjih godina i dosao do zakljucka da osim povremene sexualne neefektivnosti koren mozda lezi u nekim nerazresenim emotivnim vezama sa izvesnim ljudima.

Posto sam pripadnik teorije zdravlja, manje psiholoskog (psihoterapeutskog) nacina lecenja (jer sam video da mi razgovor nista posebno nije pomogao osim sto me je duhovno smirio) da li postoje (a verovatno da) odredjeni uzroci nervoze u ishrani i jos necemu sto nesvesno radim?

Zasto i kako impulsivnost uopste leciti? Primetio sam da sam posle sexualnog odnosa dosta smireniji, ali sta raditi u onim ostalim trenutcima, a da bude zdravo po okolinu sa kojom zivim? Cesto pricam ono sto ne treba, cesto se ponasam da se sam sebe posle postidim. Dosta burno reagujem i svestan sam toga.

Sta je sve potrebno za zivot bez ikakve nervoze u ovom vremenu u kome trenutno zivimo?

Hvala puno,
DmR


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: vasa
PostPoslato: Čet Dec 15, 2005 10:47 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
mislim da si na dobrom putu-prva stvar je da pokusas upoznati samog sebe u podsvesti a druga da prihvatis sebe onakvog kakav si-to je velika stvar asvaki razgovor sa ljudima makar i onim sto u njih nemas poverenja ce ti otvarati samog sebe-bio sam kod psihologa koji mi je rekao da se sad setim neceg znacajnog sto mu nisam rekao-sto sam prikrio-i da tu trazim razlog svog nezadovoljstva.DA-to je to-treba citati i pricati i imati poverenja- da bi upoznao sebe moras upoznavati druge i rezultati ce se videti-neznam koliko imas godina-ima znacenja al ne iskljucivo.Pozdrav i srecno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 16, 2005 7:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Mozda si prosto i takvog temperamenta.
Mislim da bi ti sport bio od velike koristi da ublazis svoju narav - tako da bi to koristilo i tebi i kao onima koji zive sa tobom.

A sport sam izaberi - svakako onaj koji ti odgovara. Redovnost bavljenja sportom je veoma vazna.

Pored sporta, i ti sam se potrudi da nekako kontrolises ili ublazis svoju impulsivnost (sa godinama covek treba da postaje mudriji i veci diplomata u odnosu sa ljudima).

Mislim da si i samom ovom temom vec zapoceo neke promene u sebi.
Pozdrav
danka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 16, 2005 7:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
bilo bi korisno i da uzimas komplex vitamina B


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 17, 2005 1:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 15, 2005 12:38 am
Postovi: 21
Hvala svima!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 222 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: