Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Imam veliki problem sa znojenjem?!?!
PostPoslato: Sre Mar 27, 2013 1:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 12:40 pm
Postovi: 9
Ovako:
Bilo da je zima,leto,prolece ili jesen,imam problem sa znojenjem dlanova,stopala i pazuha...pod pazuhom se konstantno znojim,koristio sam bukvalno sve proizvode za ispod pazuha,ali ne pomaze..uvek mi se napravi ogroman krug znoja na odeci....isto tako,dok nosim carape,ne znoje mi se ni dlanovi ni stopala,ali kad ih skinem,momentalno mi se oznoje....leti ne mogu da nosim papuce,jer mi spadaju s nogu od kolicine vlaznosti....u cemu je problem?!?MOLIM VAS ZA ODGOVOR!UNAPRED ZAHVALAN!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam veliki problem sa znojenjem?!?!
PostPoslato: Sre Mar 27, 2013 1:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
institut u sremskoj kamenici se bavi ovim problemom, radi se jedna operacija, kojom se presecaju nervi koji inervisu znojne zlezde

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam veliki problem sa znojenjem?!?!
PostPoslato: Sre Mar 27, 2013 1:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 12:40 pm
Postovi: 9
Cuo sam za to,pricao sa deckom koji je operisao to i rekao mi da je sve bilo ok godinu dana,da bi posle toga poceo obilno da se znoji u predelu stomaka i prepona...kaze da su mu gace bile mokre kao da se upisao :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam veliki problem sa znojenjem?!?!
PostPoslato: Sre Mar 27, 2013 1:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Nikola...
пусти ти сецкање нерава. Мени се исто стопала много више зноје када немам чарапе него када их имам обувене. Зноје ми се и дланови али сада много мање него раније.

Један узрок је нервоза и напетост која се код нас двојице тако манифестује.

Други узрок може да буде рецимо овај. Када си бос стопалима је хладно, што повлачи додатно загревање организма, а то за последицу има знојење.

Испод пазуха немој да спречаваш знојење јер тако отпадне материје остају испод коже. Изведи закључак о последицама спречавања знојења. Ко највише користи антиперспиранте - жене. Колико је у порасту тумор дојки код жена - много.

Није паметно спречавати природне процесе у организму, а и шире.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam veliki problem sa znojenjem?!?!
PostPoslato: Sre Mar 27, 2013 2:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 12:40 pm
Postovi: 9
Nit sam nervozan,nit napet...leti je bilo 40 stepeni,noge vrele,pa se opet znoje...jedino da odsecem stopala i dlanove pa da resim problem,a da ispod pazuha koristim uloske da upijaju znoj :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam veliki problem sa znojenjem?!?!
PostPoslato: Sre Mar 27, 2013 2:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Па нарочито је нормално да се знојиш када је вруће. Тако се тело хлади. :D

А за напетост - ни ја нисам мислио да сам напет и нервозан. :roll: Знојење дланова и стопала је типично за нервну напетост.

Смеш ли да урадиш експеримент? Да неколико дана за редом попијеш по једно пиво дневно и да видиш ефекте? Или уместо пива по једну чашицу ракије? Обрати пажњу - само једну дневно. :D Обрати пажњу и на то да сам напоменуо да се ради о експерименту - дакле привремено. А не после да се навучеш на алкохол па да ја будем крив. :lol:

Још неко на форуму је имао проблем са знојењем и ја сам рекао да ћу погледати за неки чај, али нисам стигао то да урадим, а овај ме није подсетио. :( Погледај ти у Институту "Јосиф Панчић" да ли имају какав чај који ублажава знојење.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam veliki problem sa znojenjem?!?!
PostPoslato: Sre Mar 27, 2013 3:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 12:40 pm
Postovi: 9
ahaaaaaam,znaci ti se tako lecis?!? :) Svidja mi se experiment,probacu,ako ne ide onda pravac 25.maj po caj ;) hvala ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam veliki problem sa znojenjem?!?!
PostPoslato: Sre Mar 27, 2013 4:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Nikola... je napisao:
ahaaaaaam,znaci ti se tako lecis?!? :) Svidja mi se experiment,probacu,ako ne ide onda pravac 25.maj po caj ;) hvala ;)

:lol: :lol: :lol: Па и не баш. Алкохол код мене појачава знојење. Ако случајно ујутру са колегама попијем ракијицу да се загрејемо (када не ради грејање) презнојавам се следећа два сата. Ужас.

Можда можеш да их контактираш телефоном или емаилом. Мада, Дорћол је идеалан за шетњу, поготово ако се спустиш до Дунава. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam veliki problem sa znojenjem?!?!
PostPoslato: Sre Mar 27, 2013 5:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 12:40 pm
Postovi: 9
Dosta zajebancije....ZELIM RESENJE OVOG PROBLEMA!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam veliki problem sa znojenjem?!?!
PostPoslato: Sre Mar 27, 2013 9:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
ovo u kamenici je jedina opcija

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam veliki problem sa znojenjem?!?!
PostPoslato: Čet Mar 28, 2013 2:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 4:41 pm
Postovi: 198
Ja sam na TLC gledao operaciju tako sto neke zlezde operisu kako bi nestalo znojenje dlanova i slicno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam veliki problem sa znojenjem?!?!
PostPoslato: Čet Mar 28, 2013 9:24 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Пре него што те исецкају због својих доктората, консултуј се са онима из гореспоменутог Института који се бави биљем.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam veliki problem sa znojenjem?!?!
PostPoslato: Čet Mar 28, 2013 9:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 22, 2013 4:51 pm
Postovi: 4
Mislim da je korisnik koji je napisao da je reč o psihičkim razlozima u pravu i da je najverovatnije to u pitanju. Tačno je da se povećano znojenje (pre svega dlanova) znak neke nelagodnosti (ne mora uvek biti napetost ili nervoza). Razmisli da li je u pitanju neka situacija koja ti nije baš prijatna.
Činjenica je da povećano znojenje može biti posledica i nedostatka nekih minerala (gvožđa, kalcijuma i kalijuma) kao i viška litijuma u organizmu (pogledaj sajt: http://www.mineravita.com/poremecaji.html)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam veliki problem sa znojenjem?!?!
PostPoslato: Čet Mar 28, 2013 1:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
mineravita je u pravu,
ne mora to biti neka konstantna nervoza ili slicno ali postoji sigurno neka reakcija nervnog sistema na neke situacije--analiziraj malo pa ces primetiti sigurno da ti se to desava kad ti je nesto neprijatno--slicno onom kad neko pocrveni ili kad treba da uradis neki posao koji ti se cini nezgodnim.
I jos jedno-nista nisi rekao o negativnom mirisu znoja-mislis li da drugi ne osecaju ili da tvoj znoj nema negativan miris--zanimljivo?
Ja imam isti slucaj u preduzecu-i niko nece da mu kaze da SMRDI da se ne bi naljutio i da nebi bilo neprijatno--sto ja ne odobravam i na kraju cu mu sigurno to reci-mislim da je bolje reci i pretrpeti tu neprijatnost nego trpeti negativan miris a jos bitnije da cu pomoci tom kolegi (ja sam se vec obracao na ovom sajtu po ovom pitanju).
I JOS JEDNO-MOJ KOLEGA TVRDI DA SE KUPA SVAKO JUTRO--nema to efekta-tu pomaze samo soda bikarbona, da unistava gljivice koje su se stvorile i nikako ne mogu da se operu--i neprijatan miris ce barem nestati ako vec znojenje nece.
SRECNO NIDŽO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam veliki problem sa znojenjem?!?!
PostPoslato: Čet Mar 28, 2013 7:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Ili si prosto od onih kod kojih lojne zlezde luce znoj u veeelikoj kolicni nezavisno od situacije u kojoj se nadjes, tj. bila ona nelagodna ili ne .. Tako da se ja slazem sa komentarom clana "drbg" .. Ali i da dodam, ako si neko ko ima problem i sa viskom kilograma, onda je i razlog pojacanog znojenja jasan, pa bih ti onda pre savetovala da pokusas da smrsas .


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 310 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: