Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Imam izraslinu na vratu
PostPoslato: Ned Dec 23, 2012 8:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 23, 2012 8:28 am
Postovi: 7
dobar dan molio bih vas za odgovor imam od prekljuce izraslinu na vratu i citao sam dosta o urasloj rani i zlezdama i ostalim kojekakvim bolestima pa sam hteo da pitam da ne panicim. 1) kako da znam razliku da li je zlezda upaljena ili je urasla dlaka ? posto ja mislim ako dlaka uraste onda bi trebalo da vidim dan za danom a ne odjednom da mi iskoci ovoliko (oko 1cm) ali ja nisam doktor pa mozda lupetam samo. Ne mogu da odem kod doktora sad nikako posto radim a u amrici zivim da samo odem na pregled kostalo bi me 2000$ bez testova i intervencija a sa da ne pricam .. nemam nikakvo crvenilo, posto sam citao tumor obicno je tvrd i naglo raste nije tvrdo i ja sam pokusao da ga stiskam i mislio sam da probusim ali mi je na vratu i reko ako je zlezda da stvorim komplikacije pa vas molim za odgovor hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam izraslinu na vratu
PostPoslato: Ned Dec 23, 2012 3:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Jesi imao nekih problema sa grlom ili zubima o zadnje vreme?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam izraslinu na vratu
PostPoslato: Ned Dec 23, 2012 6:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Како бре само преглед 2.000 долара?!?!?! :-?

И да, не петљај са израслином - лепо су ти рекли.

И буди мало прецизнији: где на врату?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam izraslinu na vratu
PostPoslato: Ned Dec 23, 2012 9:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 23, 2012 8:28 am
Postovi: 7
nemam nikakvih problema sa grlom ali sa zubima definitvno imam neki kvar sto jos iz Srbije nosim to je pre dve godine mislim sad vise ni ne boli a kontam da imam jos takvih sada .. sad sam mucio to 2 dana stiskao i sad je pocrvenelo normalno malo kad sam kreten jos sam i dlaku iscupao ubedjen da je urasla dlaka i samo pogorsao mislim juce je poraslo zbog tog mog izivljavanja danas kad sam se probudio opet se vratilo na staro ne raste ja mislim da je vrlo verovatno zlezda ali ne znam koliko vremena treba da prodje da se to povuce ? keva mi je poslala propolis kapi a i belog luka sam sad poceo malo da ojacam imunitet posto ovo govno od hrane nista vitamina nema jedem ja i jabuke i voce ali nista ovo nije pravo sve vestacko .. Lepo brate amerika jebena eto tako vidi da ti kazem gde sam radio u baru jednom bila neka tuca i mene pogodi neki klosar sa casom srecom sam stavio lakat i ja tu 7 kopci dobijem pazi 4800$$ za 7 kopci i to jos cekao sam 2 sata da bi na kraju ja sam sebi izvadio staklo iz ruke.. i oni su uradili snimke i sve i kao ok.. i to jos nije sve bolelo me jedno 3 nedelje i ja kazem ovima da cu otici na pregled da mislim da imam jos stakla u ruci kako pomeram kao da mi nesto reze kozu unutra otisao sam doktor sto je uradio kao pogledao je snimke jos one ranije i uhvatio me za ruku i reko mi da mu gurnem ruku i on kao da dobro je to 5 min doslo mi je za to 1300$ !!!!! tako da veruj mi ne pricam gluposti ... nego ako imate jos nesto bitno da mi kazete e da i izrasline mi tacno izmedju adamove jabucice i vilice sa leve strane malo kad uhvatim mogu da povucem na vilicu da stavim tu lopticu eto tako je ...hvala jos jednom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam izraslinu na vratu
PostPoslato: Ned Dec 23, 2012 10:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ако се погоршало од стискања онда није од зуба него је нека локална инфекција. Мислим да није ни жлезда. Узми неку антибиотик маст за кожу па мажи. За сада избегавај масти са кортикостероидима. Да си у Србији предложио бих ти Флогоцид крему или Ихтиол-Камфор крему.

А то што си запустио зубе је катастрофа. Регенерација зуба је веома ретка појава тако да то што те више не боли значи да ти је живац пропао, па можеш да очекујеш гангрену и жестоке проблеме. Враћај се кући и сређуј зубе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam izraslinu na vratu
PostPoslato: Pon Dec 24, 2012 8:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 23, 2012 8:28 am
Postovi: 7
znaci antibiotik za kozu ? dobro pogledacu ma ne bree kazem kad sam stiskao onda je pocrvenelo kao sad da pocnes bilo gde kozu da stiskas nije nista isto je danas kad sam ustao iste je velicine .. a zube jbg perem redovno boli ponekad taj zub sad u tome je fazon sto osecam smrad od zuba kad ga onako coknem kako da kazem :) i to bas sa te strane gde mi je i ta izbocina zato sam mislio da je moguce od toga da je zlezda poludela dosta joj je :) uglavnom hteo sam da pitam ako je zlezda koliko dana treba da prodje to otprilike i sta bi bilo dobro da uzmem ? da li jos predlazes kremu za kozu posle ovoga sto sam rekao ili nesto drugo ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam izraslinu na vratu
PostPoslato: Pon Dec 24, 2012 9:20 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Кућа гори, а баба се чешља!

Слушај, ако ти смрди из зуба ОДМАХ да идеш код зубара и то сређујеш јер ћеш да награбусиш. Заборави израслину и креме. Хитно код зубара. Сумњам да је могућа поправка већ само вађење, али пази да не одеш код неког хохштаплера. Код зубара се иде по доброј и провереној препоруци јер када ти га лоше зацементира зуб се понаша како темпирана бомба.

Ко зна какве ти је већ проблеме зуб изазвао. Што се тиче израслине, ако ти се после стискања потпуно вратила у пређашње стање, онда испада да није локална инфекцја. Може да буде и масно ткиво, али ЗАБОРАВИ. Правац зубар!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam izraslinu na vratu
PostPoslato: Pon Dec 24, 2012 11:37 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Ja sam skoro siguran da je od zuba---sto pre izvadi pokvarene zube da ne bi bilo jos gorih stvari a ako je zlezda na koju ja mislim ona ce se sama povuci samo je ne gnjavi i stiskaj napravices gore,prati dal se uvecava pa ako se uvecava moras lekaru svakako, ako ne onda strpljenja i povuci ce se,treba makar mesec dana sigurno a mozda i duze,,samo nemoj paniciti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam izraslinu na vratu
PostPoslato: Pon Dec 24, 2012 3:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 23, 2012 8:28 am
Postovi: 7
ok hvala najlepse ok idem kod zubara onda nema druge


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam izraslinu na vratu
PostPoslato: Pon Dec 31, 2012 8:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 23, 2012 8:28 am
Postovi: 7
evo me nisam mogao da odgovorim posto sam razbio ekran od laptopa.. ja sam bio istog dana kod zubara i kaze meni zubar You have good teeth my friend :) kaze da imam dobre zube da nije od zuba imam kaze par malih karijesa ali nista strasno i kaze da mu lici na bubuljicu ovo sto ja imam ja sam mazao necim za bubuljice ali tu je jos uvek ne raste kao da je neko mrtvo tkivo eto tako je tu je pa sam mislio da uzmem iglu da ga bocnem ali reko ajde ostavicu ga kao da se malo smanjilo ali jos uvek mogu da uhvatim lopticu onako malu ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam izraslinu na vratu
PostPoslato: Pon Dec 31, 2012 3:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ако те зуб боли на куцкање а још смрди из њега, ту нема дискусије.

Проблем је што већина зубара у Америци не жели да ради обичне поправке зуба јер је јефтино. Они лепо чекају да ти се све закомпликује и онда раде протетику, а то је баснословно скупо. Пробај да нађеш нормалног зубара.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam izraslinu na vratu
PostPoslato: Pon Dec 31, 2012 9:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 23, 2012 8:28 am
Postovi: 7
pa otisao sam u bolnicu imam zakazan pregled za 30 dana kao rengenski snimak ce da urade pa cemo videti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam izraslinu na vratu
PostPoslato: Pon Dec 31, 2012 10:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Рендгенски снимак зуба или бубуљице? Зашто зуба ако ти је рекао да је све у реду? А зашто рендгенски снимак бубуљице када на тај начин ништа не могу да виде? Свашта.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam izraslinu na vratu
PostPoslato: Pon Dec 31, 2012 11:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 23, 2012 8:28 am
Postovi: 7
ma imam zakazano kod zubara za 30 dana i oni ovde normalno posto ako pogleda kao i svaki drugi zubar onda nece naplatiti e zato svaki pregled ti je rengenski ovde i kosta 50$ tako su to smislila govna a covek video reko mi je sve na kojim zubima imam male kvarove i sad ne mogu ja da zakazem da popravim to NE nego prvom trebam da idem na rengenski snimak koji ce pokazati isto sto mi je ovak rekao e onda to isto platim 50 $ ee ondaaa tek dobijas termin koji zub i kada eto to ti je amerika sve po ps da ti oderu kozu ne moze to da se odma poravi ... isprani mozgovi ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam izraslinu na vratu
PostPoslato: Sre Jan 02, 2013 1:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
:(
Надам се да имаш добар разлог за твој живот тамо.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 234 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: