Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 27, 2007 11:09 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Nazovite to kako hocete, ali niko nije duzan da preuzima odgovornost za Vas zivot u virtuelnom prostoru pa ni Garfild. Lepo sam VAm rekla - ako ste suicidni ni u jednoj zemlji VAs nece odbiti sluzba javnog zdravstva pa ni u Nemackoj, a od toga sto cete meni da pisete privatne poruke u stilu "niko mi ne moze pomoci, hocu da se ubijem" i da onda ocekujete da ja saucestvujem u tome - zao mi je ali to tako ne ide. Cini mi se da Vasi postovi dramaticno odudaraju po stilu i tonu od postova nekoga ko je zivotno ugrozen a sve vise mi lice na postove nekoga kome je van pameti dosadno, sto ste i sami rekli. Suicidnost i depresivna kriza tog intenziteta - ako uopste kod VAs postoji - ne moze se 'leciti' preko foruma. To su ozbiljne stvari. A ako ste mogli da idete kod lekara zbog bolova u kicmi, sigurno da mozete potraziti i psihijatrijsku pomoc. ODlucite sta su Vam prioriteti.
I jos - moram da primetim da je u NEmackoj izuzetno jeftino ici kod psihijatra. Nasuprot svim mojim ocekivanjima.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 27, 2007 8:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 17, 2007 9:52 am
Postovi: 92
I ja rekoh nešto slično, pa me nagrdiše. :wink:
Potpuno se slažem sa Garfiled-om!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 28, 2007 12:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Hm, cini mi se da ste zaboravili jednu "sitnicu" ...... DEVOJKA NE ZNA NEMACKI JEZIK !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 28, 2007 1:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Garfield je u pravu....
Uostalom,ni ja ne verujem da joj internet moze mnogo pomoci.Ok izbaciti to iz sebe,mozda sam kontakt sa bilo kim o bilo cemu pomogne u takvoj samoci,ali resenje samog problema (suicida za koji bas i nisam najsigurnija da postoji....)tesko da ce doci ovim putem...
Prvo,mozes i moras sama sebi da pomognes....Moc volje je zaista cudo...Placebo je zausta dokaz za to....(posto sam med.radnik znam zenu kojoj je "depresija" lecena i izlecena jednim jedinim vitaminom c datim-potkozno....Medicinari ce me razumetiii...)
Dalje,treba sa deckom da razgovara.Ako joj opet kaze da ce to proci treba da kaze da to vec duze vreme ne prolazi,da insistira na razgovoru....
Treba da se druzi....Pa nisu njih dvoje valjda jedini koji znaju srpski,pardon hrvatski,ja se izvinjavam....
Ne znam,to je moje misljenje...
PS.SAMO 10 evra!!!!Pa ovde ako dete ima temperaturu pedijatru da ga poslusa i pregleda grlo platis od 1000-1500!A da ne pricam o pentaxim vakcini,koju smo za sve doze platili 12000....

_________________
Andrija 24.05.2005
Andjeo moj..misic mali i sreckica moja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 28, 2007 1:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 145
Stefy,ako je vec tvoj decko (kako kazes) dobar prema tebi,mislim da treba da budes iskrena sa njim i ispricas mu kako se osecas i da ce te on razumeti najbolje od svih.Inace,pokusaji svih nas su uzaludni ukoliko ti ne zelis da napravis korak ka resnju problema i ukoliko budes u fazonu "ne zivi mi se,nema mi pomoci...".Ako ti je vec dosadno,moras se organizovati i ispuniti sebi dan.Najgore je biti sam sa svojim mislima,sedeti i cekati...Citaj nesto,radi nesto sto volis,sredjuj sebe,trci...ili nesto slicno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 28, 2007 2:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 23, 2006 3:10 pm
Postovi: 25
devojko,,javi se lakru,, pa vidi do koje granice je tvoja depresija otisla ali nije stasno jer je bitno da si ti svesna problema,.. druga stvar koju bi ti predlozio,,a to je : ako volis tog momka,,objanimu sve lepo, dace ti podrsku, pa se lepo vencajte,,,a i ne morate,, pa lepo da zatrudnis, pa lepo da rodis jednu bebicu, pa svoju porodicu da PRAVIS a ne da se vracas sta je bilo i kako je bilo!!! pa mislim kad budes nesto onako malo i lepo ljuljala po rukama videces kako ce zivot da ti se promeni i kako se radja ljubav za zivotom,... to je moje licno misljenje, i ne zamerajte molim vas--- bilo ko ovde od prisutnih.. a to sto si u nemackoj, ja zivim vec 12 godina u inostranstvu i znam sta je kad uhvati nostalgija, ukljapanje u novu sredinu, prijatelji, drustvo ,poznanstva jezik... tebi se to skupio i samo ti je palo na glavu sve odjednom, i sve ce doci na svoje mesto,prilogadi se sredini u kojoj zivis, i ne postavljas sebi pitanja,, : a kako sad ovo, ili kako su sad ovo , pa posao pa ovo pa ono....glavu gore, uci jezik, zavrsi nemacke paprie ako jos nisi da bi mogla da radis, vvencaj se, rodi dete, i obrati se eventualno psihologu da ti uradi par testova licnosti pa sa tim papirima ako treba kod psihijatra da on to vidi i ako nesto treba ,,on ce ti reci ....... poz i sve najbolje.... ............
batali se proslosti.... gledaj da ti formiras porodicu ako je ikako moguce i trebas da budes srecna sto imas dobrog momka pored SEBE.. kako je onim devojkama sto pored sebe imaju barabe ili alkoholicare..... pozzz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 145 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: