Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ihoterapija
PostPoslato: Pon Avg 07, 2006 7:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 06, 2006 5:24 pm
Postovi: 3
Moze li neko da mi kaze da li psihoterapija stvarno pomaze kod napada panike i anksioznosti?Prvi napad panike sam imala prije dvije godine,a to je posle preraslo u hipohondriju.Sad je bolje,ali uz pomoc ksalola,a zelim normalno da zivim bez tableta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 08, 2006 12:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Da li ti već ideš na psihoterapiju ili se raspituješ da li ona ima efekta pa da eventualno kreneš?

Kako ja to vidim: lekovi leče posledice, psihoterapija leči uzrok. I pomaže, ali koliko će ti pomoći zavisi od mnogo stvari - kakav je poremećaj, kakva si ti osoba. Jer i lekovi i psihoterapija su tu zbog tebe, da ti olakšaju proces ali ti sama moraš da imaš volju da se suočiš sa svojim strahovima.

Nadam se da sam ti pomogla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 08, 2006 12:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 06, 2006 5:24 pm
Postovi: 3
Tek treba da krenem na psihoterapiju.Dugo mi je bilo potrebno da pronadjem dobrog psihoterapeuta(bar su mi rekli da je dobar),posto u gradu u kom zivim nema ni jedan.Ai inace ovde mi skoro niko ne vjeruje,kazu da umisljam iz dosade,ali zelja za pobjedom je svakim danom sve veca.
Hvala na odgovoru,jos uvijek mi je potrebno da mi bar neko da podrsku da krenem dalje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 08, 2006 4:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Ako ne ideš na psihoterapiju već samo piješ lek, ti tvoj problem uopšte ne rešavaš. Sam polazak na psihoterapiju je već vrsta napretka, prvi korak u rešavanju problema. Kako će biti kasnije, kao što sam rekla, zavisi od tebe i tvoje spremnosti da se boriš.

Uloga psihoterapeuta je da ti ukaže na neke stvari u tvom životu da bi lakše spoznala odakle potiče tvoj strah. Iz mog nekog iskustva sa psihoterapijom mogu da kažem da pomaže, upravo zbog toga što mi sami uglavnom nismo dovoljno vešti da sagledamo stvari objektivno i iz više uglova.

Pozdrav, Cat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 08, 2006 6:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 06, 2006 5:24 pm
Postovi: 3
Interesuje me da li si i ti patila od napada panike i anksioznosti?I da li si se ti, ili neko drugi,plasili voznje autobusom?Od kad mi se pocelo ovo da desava vozila sam se samo do nekih blizih mjesta,najdalje sat vremena voznje,ali sada zbog psihoterapije treba da putujem malo dalje,ali imam neki strah-sta ako dobijem napad u autobusu,pocne da me gusi,da srce preskace,i slicno.Kako to da prevazidjem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 11, 2006 11:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
usamljena je napisao:
Interesuje me da li si i ti patila od napada panike i anksioznosti?


Jesam ali sporadično i ne u tolikoj meri. Išla sam kratko vreme na psihoterapiju, trenutno nisam u mogućnosti, pa sam ti samo rekla moj utisak odande.

Što se autobusa tiče možda bi pomoglo da neko pođe s tobom prvih par puta.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 213 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: