Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 11, 2009 11:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 19, 2008 11:05 pm
Postovi: 118
Draganagr, da znam gde, poslala bih ti cokoladu :) za odgovor. Muci me kao sto si primetila to i to bas dugo, jer osecam krivicu, ne dam svoje ruzeve, maskare,, sapun, olovke i strecam kad neko posegne za njima. Labelo npr.
Ovako mogu da nateram i da budem mirna. Odu lepo u privatnu lab i to je to ako bas nece na testiranja, bolnice i sl.
Milice, ljudi jednostavno nece da znaju. Lakse im je da veruju da nemaju. Ipak, ja ih razumem jer koliko sekiracije mi je saznanje za virus donelo, bolje je bilo da nisam saznala kad sam i pre zivela gotovo istim zivotom....
Pozdrav svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 12, 2009 3:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 12:31 am
Postovi: 155
Zivot mozda jeste bio lagodniji, manje stresa, manje briga, manje tereta... Ali ja ipak mislim da je bolje znati!!!! Na ovaj nacin dobijes priliku da se boris za sebe i svoje zdravlje... A ne da odes za nekih 20 godina kada bude prekasno da se nesto ucini, jer imas cirozu ili slicno... Zelim da verujem da cemo mi svi biti dobro, i da cemo pobediti i ovo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 13, 2009 12:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 12:28 pm
Postovi: 125
Mustbetough - drago mi je ako sam ti pomogla i nadam se da ce se ipak opametiti i otici da se testiraju jer su stvari bas ovako kako gaze Scared girl. I ja mucim istu muku sa mojima, narocito sa mamom, jer ne smem da joj kazem da sam bolesna a ne mogu nikako da je nateram "na kvarno" da se testira...
Jedno pitanje za sve one koji primaju ili su primali terapiju ali u slicaju hronicnog hepatitisa - da li vam je za vreme uzimanja terapije bilo dozvoljeno bavljenje fizickim aktivnostima (na pr. aerobik, teretana i rekreativno bavljenje sportom). Ili je preporucljivo (ili cak mozda obavezno) samo mirovanje? :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 15, 2009 12:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 04, 2007 12:34 pm
Postovi: 106
Pozdrav svima !
Scared , potpuno si u pravu - treba znati sta se desava kako bi problem na vreme bio resen .Navijam da budesh dobro i sto pre ostavish hep. b iza sebe !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Transfuzija
PostPoslato: Pon Feb 16, 2009 2:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 16, 2009 2:11 am
Postovi: 7
:oops:

Skrining antitela HbsAg Direktni i indirektni Coomb
AntiHCVat PT iz kapilarne krvi
AntiHIVat PT, APTT, D-dimer, faktori VIII, AT III
antitela na treponemu palidum.

Interesujeme sta tacno znace ove analize?
Kako se rade? Postupak?
Normalne vrdnosti?
Hvala!!!!!!!
:o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 17, 2009 11:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2007 12:52 pm
Postovi: 17
Procitala sam skoro sve, ali nisam nasla odgovor na moje pitanje. Da li je dozvoljeno dojenje ukoliko majka ima virus?Znam da su misljenja lekara podeljena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 17, 2009 3:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 12:28 pm
Postovi: 125
Anita- nisam sigurna sta je sve ovo, ali ce te sigurno testirati na hepatitis b, c i na Aids. Ostalo ne znam sta je.

Patricia - ukoliko je majka zarazena, beba se odmah po rodjenju vakcinise na hepatitis b i pretpostavljam da je moze dojiti bez problema. Negde sam procitala da je prenos putem dojenja teoretski moguc ali da u praksi nije dokazano. Ali ne znam koliko je to tacno. Svakako treba pitati lekara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 17, 2009 5:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
patricia je napisao:
Procitala sam skoro sve, ali nisam nasla odgovor na moje pitanje. Da li je dozvoljeno dojenje ukoliko majka ima virus?Znam da su misljenja lekara podeljena.



Ja sam mog klinca dojila, pre toga sam se konsultovala sa infektologom i pedijatorom. Beba je naravno dobila vakcinu cim se rodila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 8:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2007 12:52 pm
Postovi: 17
Milice m, a da li ti je beba dobila imunoglobulin? I mogla si znaci omah po dobijanju te prve vakcine da dojis?
A po kom sistemu je dete vakcinisano, uobicajenom ili ubrzanom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 11:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
patricia je napisao:
Milice m, a da li ti je beba dobila imunoglobulin? I mogla si znaci omah po dobijanju te prve vakcine da dojis?
A po kom sistemu je dete vakcinisano, uobicajenom ili ubrzanom?


Ne,nije dobio imunoglobulin jer ga nismo nasli u Srbiji, a kako sam svega par dana pred porodjaj saznala da imam hep.B, nismo imali vremena da trazimo u inostranstvu.
Sa dojenjem sam pocela kad mi je krenulo mleko, znaci negde 5 dan, jer sam porodjena carskim rezom (zbog visokog pritiska, a ne hep.B), a mali je vakcinisam po rodjenju i dalje ubrzanom vakcinacijom, sledeca je bila sa mesec dana, a treca valjda sa 6 meseci, nisam bas sigurna,zaboravila sam kad tacno, ali te informacije dobijes od pedijatra u porodilistu. Obavezno ih pitaj i zamoli da ti napisu na otpusnoj listu kad beba treba da se vakcinise, jer pedijatri u Domu zdravlja nisu bas informisani po tom pitanju.

Kad ocekujes bebu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 3:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2007 12:52 pm
Postovi: 17
milica m je napisao:
patricia je napisao:
Milice m, a da li ti je beba dobila imunoglobulin? I mogla si znaci omah po dobijanju te prve vakcine da dojis?
A po kom sistemu je dete vakcinisano, uobicajenom ili ubrzanom?


Ne,nije dobio imunoglobulin jer ga nismo nasli u Srbiji, a kako sam svega par dana pred porodjaj saznala da imam hep.B, nismo imali vremena da trazimo u inostranstvu.
Sa dojenjem sam pocela kad mi je krenulo mleko, znaci negde 5 dan, jer sam porodjena carskim rezom (zbog visokog pritiska, a ne hep.B), a mali je vakcinisam po rodjenju i dalje ubrzanom vakcinacijom, sledeca je bila sa mesec dana, a treca valjda sa 6 meseci, nisam bas sigurna,zaboravila sam kad tacno, ali te informacije dobijes od pedijatra u porodilistu. Obavezno ih pitaj i zamoli da ti napisu na otpusnoj listu kad beba treba da se vakcinise, jer pedijatri u Domu zdravlja nisu bas informisani po tom pitanju.

Kad ocekujes bebu?


avgusta :) Ovog puta imam malo vise vremena da odradim i analize i da se jos malo raspitam da bih mogla mirno da dojim. Prosli put je bilo kao kod tebe "dva dana pred porodjaj", izolacija i ponizenja, uzimanje neceg, vec se ne secam kog leka za prestanak laktacije i takav strah!Detetu je odmah uradjena analiza krvi i kad se videlo da joj nisam prenela virus dali su joj vakcinu, ali je citav tim lekara bio protiv dojenja. E PCR sam uradila, uradicu ga ponovo i videcemo sta ce doktorka da kaze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 3:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2007 12:52 pm
Postovi: 17
milica m je napisao:
patricia je napisao:
Milice m, a da li ti je beba dobila imunoglobulin? I mogla si znaci omah po dobijanju te prve vakcine da dojis?
A po kom sistemu je dete vakcinisano, uobicajenom ili ubrzanom?


Ne,nije dobio imunoglobulin jer ga nismo nasli u Srbiji, a kako sam svega par dana pred porodjaj saznala da imam hep.B, nismo imali vremena da trazimo u inostranstvu.
Sa dojenjem sam pocela kad mi je krenulo mleko, znaci negde 5 dan, jer sam porodjena carskim rezom (zbog visokog pritiska, a ne hep.B), a mali je vakcinisam po rodjenju i dalje ubrzanom vakcinacijom, sledeca je bila sa mesec dana, a treca valjda sa 6 meseci, nisam bas sigurna,zaboravila sam kad tacno, ali te informacije dobijes od pedijatra u porodilistu. Obavezno ih pitaj i zamoli da ti napisu na otpusnoj listu kad beba treba da se vakcinise, jer pedijatri u Domu zdravlja nisu bas informisani po tom pitanju.

Kad ocekujes bebu?


avgusta :) Ovog puta imam malo vise vremena da odradim i analize i da se jos malo raspitam da bih mogla mirno da dojim. Prosli put je bilo kao kod tebe "dva dana pred porodjaj", izolacija i ponizenja, uzimanje neceg, vec se ne secam kog leka za prestanak laktacije i takav strah!Detetu je odmah uradjena analiza krvi i kad se videlo da joj nisam prenela virus dali su joj vakcinu, ali je citav tim lekara bio protiv dojenja. E PCR sam uradila, uradicu ga ponovo i videcemo sta ce doktorka da kaze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 20, 2009 4:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Pa ne znam, ja ne mogu da se pozalim na los tretman u porodilistu, osim sto sam bila sama u sobi, sto samo po sebi i nije bilo lose, sve je bilo korektno.
Inace, dojenje su mi dozvolili i infektolog (Maja Ristic, infektivna) kao i pedijatar u samom porodilistu (Gradska bolnica, Beograd). Koliki ti je PCR i gde si ga radila, ja treba da radim ponovo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 21, 2009 10:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2007 12:52 pm
Postovi: 17
Bio je 576 pre godinu ipo, a radila sam ga u Vinci. Cula sam da se radi besplatno na Medicinskom fakultetu u Beogradu, ustvari cekam jos par meseci pa cu tamo da ga radim ponovo. Kako bih volela da se jednostavno izgubi, da ga nema vise, ali znam da je to nemoguce :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Mar 11, 2009 9:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 11, 2009 9:20 pm
Postovi: 15
ivana.jankovic je napisao:
Moj momak ima hepatitis b,zanima me kako ga leciti i koje su posledice.Da li je moguce leciti ga gladovanjem kao u slucaju malignih obolenja?Receno mi je da u slucaju hronicnog hepatitisa b ostaju klice,da li to znaci da ce virus tokom celog zivota konstantno napadati jetru?On nije imao nikakve simtome,virus je otkriven preko analize krvi.Molim sve one koji znaju nesto o ovome da mi se jave.


Da li treba izvrsiti vakcinaciju deteta od 12-13 god. protiv hepatitisa??? Jer cuo sam o nekoj engleskoj studiji oko 300 uzoraka, koja je povezala vakcinu protiv hepatitisa i dobijanje leukemije kao posljedicu.

Sta je mani rizik sa individualnog gledista? Znaci, sa stanovista drzave jasno je da je vekcinacija bolji put, jer samo ce mali broj ljudi dobiti leukemiju. Ali sa stanovista individue, mozda je mani rizik primiti vakcinu (jer masa drugih ljudi ce je primiti pa ce biti i manja sansa da se dobije od nekoga taj virus).

Da li je jos neko cuo za vezu izmedju ove vakcine i leukemije?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 293 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: