Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 30, 2007 10:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 16, 2007 1:22 am
Postovi: 9
samo da Vas pozdravim na brzinu jer sam u zurbi u prosli petak sam bio kod doktorke Ksenije na pregledu nije bas zadovoljna mojim nalazima jer smatra da nisu bas dobri,ostalo je da zakazem biopsiju da bi detaljno utvrdila stanje jetre jer po njenim recima ko zna od kada nosim taj virus.pitala me je sta radim jer verovatno je mislila datreba da odmaram,koliko neki rad moze da utice na pogorsnje stanja,za alkohol mi je rekla da ne smem ni da ga pogledam i ako ga i ranije nisam nesto bog zna koristio.
sve vas pozdravljam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 30, 2007 2:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
ajd Wule pa da nas bodu :lol: jesi li zakazao biopsiju, ja idem u sredu 7. pa se javljam posle toga sa utiscima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 30, 2007 2:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Pozdrav narode!
Evo upecao sam malo vremena da se javim :lol:
Rezultati od proslog meseca tj. 10. 09. 2007

Anti-HBs negativ
Anti-HBc positiv
HBsAg positiv
alkal. Phosphatase 74
Bilurbin 0, 84
Cholesterin 215
Eisen 206
AFP 3,0
Gamma-GT 42
GLDH 4,8
GOT 49
GPT 134
HBV-DNA 340.000 IU/ml

Juce sam bio kod mog hepatologa i rekla mi je da su novi rezultati vrlo dobri, da terapija ide kako treba i tako... GPT je spao na 57 ili 67 ( jbg. zaboravio sam :oops: ) Znate da sam i UZ radio. Ocekivao sam da je sad na redu Biopsija i sl. Medjutim ona meni kaze " Jetra ti je super" i nema nikakvih problema. Pitao sam je zbog terapije da li moram mirovati, a ona kaze da radim sve normalno kao i drugi ljudi, jer mi nismo gradjani drugog reda, ako bolujemo od Hepa. Ovo sam je pitao jer mi je neko rekao da tokom terapije moram mirovati. Za terapiju kaze da ce trajati 1-2 godine, jer treba vremena da se virus unisti tj. da se upakuje u neku svoju ljusku... Sledeci termin mi je negde u januaru, a vec mi je dala nove tri kutije zefixa, jer ovo sto imam dovoljno mi je do kraja decembra.
Kao sto se moze videti i zakljuciti, ovamo na Zapadu odmah daju terapiju, a ne cekaju da ti urade biopsiju, kako bi bili 100% sigurni da ti je jetra ostecena, pa tek onda ti daju neku terapiju... Ja zaista ne razumem, pa nije nasa Srbija na nivou Afrike ili Albanije, a Bogu hvala nemamo sad milion obolelih, pa da svojim gradjanima ne mogu pruziti ono sto je najhumanije - LECENJE! Za jednu Drzavu, kao sto je Srbija, mislim da to ipak nisu neki veliki novci, ali... Politika...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 30, 2007 4:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
E, prijatelju Mathias, verujem da si i otisao odavde zato sto smo na nivou Afrike....sta da ti kazem :-? Videcu sta ce se desiti i posle te famozne biopsije, mislim hocu li dobiti kakvu terapiju.

Drago mi je da kod tebe ima pozitivnog pomaka :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Divna je
PostPoslato: Uto Okt 30, 2007 6:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Mi smo danas bili kod dr Bozic. Bila je divna. Odusevila nas je. Izdvojila je dobrih pola sata za nas. Sve nam je objasnila i nalozila da MM uradi jos jednu, specijalnu analizu koja ce pokazati da li se virus replikuje i u kom procentu. Ako se ne replikuje, mozemo na vantelesnu kao i svi drugi nezarazeni parovi (jer ako nema kopija virusa u krvi, onda ga nema ni u spermi), o cemu ce nam dati napismeno misljenje, a ako se, ne daj Boze, replikuje prvo ce sprovesti neku terapiju lekovima, pa cemo posle toga videti. Pomenutu analizu mozemo da uradimo samo u Institutu Vinca, za 15 dana, jer instaliraju novu opremu. Kaze da ta analiza puno kosta, ali nisam jos saznala koliko. Ista se radi i u Hexalub-u, ali, kako ona kaze, nedovoljno pouzdano.

Rekla je da za sada ne mora na biopsiju, jer drugi rezultati ukazuju da je zdrav i da mu jetra dobro radi. Ipak, na svaka tri meseca mora da radi analizu krvi da bi se pratilo stanje transaminaza, a jednom godisnje da ide na ultrazvuk. Njena preporuka je i da povede racuna o ishrani (sustina, sto manje masti, narocito zivotinjskog porekla, to bolje).

Ubuduce ce biti njen pacijent, sto me jako raduje. :lol:

To je to. Drzite nam palceve da MM nema virus koji se replikuje (kopira), pa da k'o ljudi mozemo na vantelesnu. :wink:

__________________________________________________________

Da li ste vi radili pomenutu analizu (HBV DNK (kvantitativni PCR test) - broj kopija/ml) i ako jeste gde ste je uradili i po kojoj ceni?
Kaze da se na Infektivnoj ista ne radi, jer nemaju reagense za to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 30, 2007 7:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Zvala sam nekoliko poznatih beogradskih laboratorija.
HBV DNK kvantitativni PCR test ne rade ni Hexalub, ni Paster, ni Konzilijum...jedino Biomedica i to za 17.000 dinara, a rezultat se ceka cak mesec dana.

Uh, ne mogu da docekam sutra pre podne da saznam koliko ta analiza kosta u Vinci.

Bas je puno, al' sta da se radi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 30, 2007 7:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Ja nisam radila taj PCR, cini mi se da su ovi sa C pominjali Paster kao laboratoriju gde su radili i to bas po toj ceni od oko 200e a vidis sad ni oni ne rade :roll: Ako saznas za Vincu javi...da li si probala na VMA da dobijes info da li rade PCR.

Sta kaze inace doktorka, kakve su prognoze sa lecenje tvog muza?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 30, 2007 10:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:52 pm
Postovi: 547
zabrinuta75 je napisao:
Zvala sam nekoliko poznatih beogradskih laboratorija.
HBV DNK kvantitativni PCR test ne rade ni Hexalub, ni Paster, ni Konzilijum...jedino Biomedica i to za 17.000 dinara, a rezultat se ceka cak mesec dana.

Uh, ne mogu da docekam sutra pre podne da saznam koliko ta analiza kosta u Vinci.

Bas je puno, al' sta da se radi.


Pokusaj da pozoves aqualab, oni rade ukoliko imaju testova. Ono sto ja mogu da ti kazem o njima je da mozes imati poverenja u njihovu strucnost,njihovi lekari saradnici koji rade te analize su iz vince i inf. klinike.
Pokusaj na brojeve tel 011/3542295 ili 063/330-530


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 30, 2007 10:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:52 pm
Postovi: 547
Mathias drago mi je da kod tebe ide na bolje, polako ali sigurno :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Divna je
PostPoslato: Uto Okt 30, 2007 10:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
zabrinuta75 je napisao:
Mi smo danas bili kod dr Bozic. Bila je divna. Odusevila nas je. Izdvojila je dobrih pola sata za nas.


Eh, sta ti je veza!!! :lol: :lol: :lol:


Sjajne vesti!!! :D :D :D :D

PCR rade ali za C, za B ne znam ni gde ni koja mu je cena!!

Nadam se da ce sve da bude ok!!! :wink: Drzim vam palceve!!!


Mathias, drago mi je da kod tebe ide na bolje!!

Wule, treba odmarati tj raditi onoliko koliko ti sam organizam diktira. Kad osetis umor - time se rukovodi i odmaraj. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 30, 2007 10:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Meni je lekarka rekla da je PCR skup, tako da ga i ovde rade svaka tri meseca. Ja cu ga raditi opet u januaru.
Zao mi je sto je situacija takva, ali se moramo boriti. Ne mogu da shvatim neke stvari, ali npr. za Hep. B koriste Zefix, koji i nije tako skup lek, pa zasto ga onda ne daju ljudima odmah. Pogotovo majkama, koje ipak trebaju da podizu svoju decu i pruze im neku buducnost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 31, 2007 12:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
milica m je napisao:
Sta kaze inace doktorka, kakve su prognoze sa lecenje tvog muza?


Dr smatra da njemu nije potrebno lecenje, sudeci po nalazima koje smo danas imali kod sebe. Medjutim, ako rezultat HBV DNK bude nepovoljan, odredice mu terapiju u cilju sto brzeg odlaska na VTO. Tada ce odlucivati i o biopsiji. U suprotnom, ako se virus ne replicira, nece mu davati terapiju, niti slati na biopsiju, samo ce pratiti transaminaze na tri meseca i raditi ultrazvuk jednom godisnje.

Hvala svima na informacijama za HBV DNK analizu. Naravno, sve sto budem saznala, podelicu sa vama. Informacija nista ne znaci, ako je sacuvam samo za sebe. :lol:

Milice, srecno 7. na biopsiji !!! Nadam se da ti je jetra neostecena i da nece biti potrebe za lecenje !!!

Wule, Matijas i ostali, srecno sa lecenjem !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 31, 2007 12:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
U Vinci HBV DNK kvant. PCR kosta 14.000 dinara. Zakazuje se, jer dr koja ga radi dolazi samo jednom mesecno. Nalaz se ceka od 3 do 4 nedelje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 31, 2007 10:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:52 pm
Postovi: 547
zabrinuta75 je napisao:
U Vinci HBV DNK kvant. PCR kosta 14.000 dinara. Zakazuje se, jer dr koja ga radi dolazi samo jednom mesecno. Nalaz se ceka od 3 do 4 nedelje.


Jesi li zvala Aqualab?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 01, 2007 11:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Moram da priznam da mi je prilicno bzv sto idem na tu biopsiju :-? , tacnije taj strah od same biopsije sam prevazisla, najveci mi je smor sto moram da lezim par dana u bolnici :roll: i sto necu videti mog malog misa :cry:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: