Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Jun 18, 2016 11:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Одлично. Још само треба да провериш која дневна количина сурутке је потребна за ефикасно чишћење јетре.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Jun 19, 2016 12:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 15, 2016 4:50 pm
Postovi: 72
Slazem se sa Acom. Treba da pijes taj antibiotik. A cak mislim da, manje vise u svakom uputstvu za neki lek pise to za jetru, pogotovo za antibiotik. Jetra je cistac organizma pa mora tako. Kad neki lek moze ozbiljnije uticati na jetru, dr ti sigurno ne bi dao isti. Uzivaj :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Jun 19, 2016 10:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Da,pocela sam piti.Danas je drugi dan.Za sad je sve u najboljem redu. :lol: Jos 3 dana treba da pijem.Verovatno u svakom antibiotiku ima to,verovatno ja do sad nisam ni obracala paznju..a iskreno nisam ni pila mnogo lekova u zivotu.Ne bih ni ovo pila da ne moram.Mada..poredila sam ovih dana..ovaj Ciprocinal stvarno ima hrpu nezeljenih reakcija u odnosu na druge i na hrpu stvari pod "obavezno vodite racuna" ako pijete ovo,ako ste bolesni od ovoga..citave 2 strane toga pise u uputstvu.Od psihickih problema..pojace zelje za samoubistvom..do silnih drugih stvari.Verujte mi nema sta ne moze da bude :lol: :lol: Za jetru konkretno pise da lek moze ostetiti jetru i ukoliko primetite taman urin,zuticu,zutilo koze..odmah prekinuti koriscenje i obratiti se lekaru.Takodje pise da ponekad moze to imati fatalan ishod,otkazivanje jetre.Takodje pise u retkim nezeljenim reakcijama da moze biti povecanje bilirubina i transaminaza.Al na kraju kod tabele sa doziranjem pise da pacijentima koji imaju ostecenja jetre ne mora se korigovati doza.a ko ima ostecenje bubrega mora.Pije se od 5 do 21 dan.Meni dao 5 dana.Pa eto,ja pijem..al strogo vodim racuna o ishrani.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Jun 20, 2016 5:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 14, 2016 6:21 pm
Postovi: 1
Imam simptome kao sto su bolovi u zglobovima, misicima, desava mi se da me svrbi celo telo. Vadio sam krvnu sliku nekoliko puta i sve je ok osim GGT koji je zadnji put bio blago povisen tj za 0-55 ja sam imao 62.(Pio sam pre tog vadjenja krvi lekove skoro mesec dana)
Da li simptomi mogu da ukazu na hepatitis, a krvna slika i sve transaminaze da budu u granicama normale...

hvala !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Jun 21, 2016 9:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Свраб целог тела хоће због проблема са јетром. Проблеми са зглобовима због борелије.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Jun 21, 2016 10:20 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 08, 2012 4:11 pm
Postovi: 61
Draga Kristina, redovno vas čitam ali kad sa telefona iskuckam post i krenem u deo kad obrađuje i sprema tekst za slanje mi se obriše sve što sam napisala. Dokopala sam se kompa pa da se javim.

Pisala sam posle sredine maja da su mi ponovljene analize ali ovog puta zaključno sa hiv-om. Rezultati su dobri. Tražila sam da iste ponovimo i kad istekne celih šest meseci rekli su mi da nema potrebe. Valjda oni znaju. Opet me teši da je sve negativno (hep B,C i hiv) nakon nekoliko nedelja, pa i nakon tri meseca. U međuvremenu sam nadrljala nakon što sam gadno pokisla, pa sam pila Dovicin. Malo me je priznajem doveo u red, produvao me je na svim poljima.

Za Ciprocinal je istina. Moja majka je pila i nakon 3-4 dana je dobila samoubilačke misli, to je bilo strašno. Promenjena joj je bila terapija.

Kako ste preživeli ono nevreme juče? Mi imamo i materijalnu štetu.

Izvinite za mali off.

Pozdrav svima od srca i drugarski zagrljaj. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Jun 21, 2016 12:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ципроцинал сам и ја пио мало дуже време, негде пре две године, и нисам имао никаквих проблема због њега.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Jun 21, 2016 5:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Ikaaa bolovi u zglobovima mogu biti simptom akutnog hepatitisa(A B il C)..svejedno.To moze biti simptom akutnog.Za svrab ja sad prvi put cujem da moze imati veze sa jetrom.A kako rekoste svrab,sve me nesto poce svrbeti :lol:.Osip uz svrab u toku akutnog hepatitisa,pracen zutilom..da moze biti.Takodje ne mora biti ni jedan od simptoma a da hepatitis postoji.Kao sto je slucaj sa mnom.Takodje da,transaminaze mogu biti mirne a da hepatitis postoji.Al da te utesim..ukoliko su ti zaista bolovi u zglobovima oi hepatitisa..tesko da bi ti u tom slucaju transaminaze(alt ast) bile mirne.Jee to bi bio znak akutnog hepatitisa gde su transeminaze svakako povisene..dal ekstremno il ne..to je vec individualno.Da li ti je urin taman?Imas li blago povisenu temperaturu?Taj ggt je nespecifican i jako osetljiv parametar tako da njegovo povisenje vrlo je moguce od lekova tih.Svakako,sve je moguce..ja nemam nikakve simptome nit sam imala ikad.Transaminaze ok.Pa opet imam hepatitis b hronicni.Testiraj se na hepatitis b i c.Uradis Hbsag(na prisustvo hepatitisa B) i antitela na hcv(prisustvo hepatitisa c).U privatnim laboratorijama ukupno 2000 din kosta i saznas za sat dva rezultat.Srecno i javi.Sanjice pa eto i tebe.Ma sve je ok.Toliko testiranja i negativno sve.Hvala Bogu.Nevreme preziveh :lol: .A pijem antibiotik i za sad nemam nikakvih reakcija.Nemam ni crne misli :lol: .Jos sutra i zavrsavam sa antibiotikom.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Jun 22, 2016 10:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Takođe da dodam..ne znam koliko dugo te zglobovi bole.Bol u zglobovima kod hepatitisa najčešće bude nedelju dve,jedan od početnih simptoma akutnog stanja hepatitisa.Najčešće posle toga transaminaze skoče i bilirubini(ukoliko je klasično akutno stanje).Individualno je,dakle moguće je i bez simptoma,sa normalnim transaminazama i krvnom slikom,da postoji hepatitis.Kao što je moj slučaj.Dakle ovo tvoje opisano,može da bude a i ne mora.Testiraj se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Jul 26, 2016 6:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Pozdrav svima.Da se ja javim malo na ovoj temi.Sto se tice problematicne kolposkopije i biopsije grlica materice,zavrsila sa terapijom,onaj antibiotik i vaginalete.U medjuvremenu,pre kontrolnog pregleda koji je za 3 meseca(u septembru) ja mala sistematski pregled gde je kolposkopija bila uredna.Nestala sva ona 3 polja problematicna,i to samo posle mesec dana od biopsije i od terapije.Papa takodje ok II grupa,i vs isto II grupa.Odlicno,ja iznenadjena.Takodje posle rezultata biopsije koji je bio na srecu samo upala..stigao je i Papa koji je i tad bio II grupa.Na sistematskom kks odlicna,samo stavka holesterol je i dalje povisen 6,73.LDl je 4,15 visok.pa je i ukupni.HDl je dobar.I to bezobzira na moju mrsavost :lol: .Ono sto mi je bitno to su transaminaze jetre koje su u normali.Jeee Alt 32 ast 29 gamagt 24.Granice pisu da su do 40.stalno spustaju ovu granicu :lol: .Pocetkom avgusta idem na kontrolu na Klinicki pa cu opet vaditi nalaze sve i dodatne i UZ.Pa cemo videti dal je ok,dal nastavljam lek,il menjam lek il prekidam :lol: Sonyq,Mahida,Milice..a sta je sa vama?Jeste imale kontrole?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Avg 02, 2016 10:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 15, 2016 4:50 pm
Postovi: 72
Poz Kris, malo kasnim. Dobri su ti rez. Superiska. Taj holesterol ti nije mnogo povisen, dovesces i to u normalu :wink: Meni je kontrola na jesen. Javi sta je bilo na kontroli. Pozdrav za ostale devojke, nadam se da ste dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Avg 03, 2016 10:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Evo me opet,povadila sam nalaze koje treba da nosim u Bg.Idem u petak na klinicki.Da uknapim, jer doktorica uskoro ide na godisnji.Radila sam i ono Pv-inr. Nalaz ne kapiram :lol: samo vidim da je u referentnim vrednostima.Pise PT. 10,8 (sec) a ref vrednost 9,4-12,5 Pa u produzetku PT 0,97 (INR) a ref vrednost 0,81-1,10.Ni ne moram da se trudim da ukapiram,bitno je da je ok. :lol: Takodje sam prvi put radila albumin.On mi je 43 a ref vrednost je 35-52.Alkalna fosfataza mi je 57 a referentna vredn 30-120.Alt 26 <35 Ast 24<35. Ggt 27<38.Dakle sve je u potpunom redu.Jeee.Ova doktorka ovde mi se iscudjavala kaze ne moze da veruje kako ja to imam hronicni hep b a tako dobre nalaze.Nesto mislim zeno,ne verujem ni ja jos uvek,al verovala ne verovala,tako je :roll: .A da,i ultrazvuk uradila.Uredan..sve cakum pakum.Jos mi na to jaoo pa odlicno,jao pa ne mogu da verujem.Nesto mislim,daj bre,nemoj mi izbaksuzirati :lol: da me ne urekne :lol: Nisam sujeverna,al sta je zapela sa iscudjavanjem.Sve u svemu eto,to nosim u Bg.Tamo ce mi valjda uraditi pcr test ponovo.Pa da vidim dal nastavljam sa lekom ili prekifam..il sta.Pozzz Sonyq.Pozdrav svima.I javite se sa novim nalazima i lepim vestima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Avg 09, 2016 10:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Zdravo narode :lol: , evo i ja polovinom septembra na kontrolu, pa cu lagano da skupljam rezultate.

Kristina dobri ti rezultati :D . Da li si bila na klinickom? Da li su ti radili pcr?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Avg 10, 2016 4:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Eee Milice,dugo se nisi javljala.Pisi kad uradis nalaze.Bila sam na klinickom,al pcr nisam radila jer jos nemaju testova.Rekla mi je a i napisala u izvestaju da nazovem krajem oktobra,petkom da pitam jesu li stigli testovi,pa ako jesu da dodjem da uradim.A dotle da nastavim da pijem zeffix jos 6 meseci.Kaze,nalazi su ti super,i na lek dobro reagujes,nastavi da pijes,taj lek se i pije minimum godinu dana.Nazovi za pcr krajem oktobra.I to je to. :lol: :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Avg 31, 2016 8:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Pozdrav drugarice, sad nesto gledam ovu temu, ja sam prvi post na njoj napisala 1.decembra 2006. Eto, prodje deset godina :D

Elem, svi rezultati mi dobri, i labaratorija i ultra zvuk, jos da uzmem uput iz DZ pa da idem na kontrolu. Javicu se posle nje da vidimo kakva je situacija sa pcr testovima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 245 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: