Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Nov 25, 2014 1:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 4:39 pm
Postovi: 47
Dobro dosao na ovaj forum,bolje da nisi al eto... ja relativno od skoro znam za virus godinu dana..radila sam enzime i pcr i kao taj virus spava,valjda.. Nekad ceo zivot ljudi su nosioci ovog virusa a i ne znaju eto primer si ti tolike godine.. Da imas ozbiljnih problema sa jetrom to da sad bi se pokazalo nekako..ne verujem da imas ozbiljnih problema sa jetrom. Idi u infektivnu odradi analize sad su dobili valjda da mogu da odrade pcr da vide tacno stanjevti virusa u krvi.. od 2001 god se vakcinisu sva deca na virus e sad po pravilu svaka trudnica se testira na sve moguce viruse u trudnoci tako da da mozda je i tvoja supruga testirana i ne mora da znaci da deca imaju al nek provere svi i supruga obavezno i ako nema nek se vakvinise. Ne mogu da verujem da tebi nije receno za virus do sad,ne mogu da verujem koliko ima debila nasih u zdrastvu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Nov 25, 2014 1:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 4:39 pm
Postovi: 47
INace moji nalazi su ok,enzimini ostalo sve..e sad drugi problem nije nam uspela vto,dobila sam panicne napade od brigebi sjekiracije i tako,idila bozija i pijem surutku :D ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Dec 05, 2014 8:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 05, 2014 8:32 pm
Postovi: 2
Da li je imao neko slicnu situaciju kao moju, doktori su mi rekli da se radi o nespecificnom vezivanju, da li neko zna nesto o tome,bila bi puno zahvalna
HbsAg- pozitivno (1,12 S/CO)
Anti-HBs -negativno
Anti- HBc- negativno
Anti -HBc Igm - negativno
Anti-He - negativno
HbeAg- negativno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Dec 10, 2014 9:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 05, 2014 8:32 pm
Postovi: 2
rainbow21 je napisao:
Da li je imao neko slicnu situaciju kao moju, doktori su mi rekli da se radi o nespecificnom vezivanju, da li neko zna nesto o tome,bila bi puno zahvalna
HbsAg- pozitivno (1,12 S/CO)
Anti-HBs -negativno
Anti- HBc- negativno
Anti -HBc Igm - negativno
Anti-He - negativno
HbeAg- negativno


nakon toga otisla sam privatno i samo se testirala na ovaj HbsAg i iznosio je 0,447 S/Co i pisalo je da je nereatkivan, da li je moguce da je doslo do greske na infektivnoj :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Nov 12, 2015 6:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 4:39 pm
Postovi: 47
Ljudi,jel neko prisutan od staruh clanova,imam neka pitanja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Nov 13, 2015 3:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Јухуууу

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Nov 14, 2015 11:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 4:39 pm
Postovi: 47
Jel moguce mi sa hronicnim da dobijemo terapiju i ako virus nije aktivan da probamo da ga izbacimo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Nov 16, 2015 8:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Што да не? А коју терапију?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Nov 17, 2015 12:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 4:39 pm
Postovi: 47
Otkud ja znam koju terapiju? Da probam.da izbscim virus,ne znam sta je dostupno da se koristi za hep b? Jel si ti koristio neku terapiju? Koliko dugo si nosilac virusa? U kakvom stanju ti je organizam?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Nov 17, 2015 1:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Pacijenti sa hroničnim hepatitisom B mogu se podeliti u dve velike grupe: HBeAg pozitivne i HBeAg negativne, gde druga grupa ima teži oblik bolesti, koji ima nepovoljniji na terapiju. Kriterijumi za uključivanje u terapiju se donekle razlikuju kod ove dve grupe, ali je zajedničko to da se pacijenti koji nemaju aktivni hepatitis sa evidentnim nekroinflamatornim promenama jetre ili fibrozom i i normalnim nivoima ALT (enzimom jetre) nisu kandidati za lečenje. Ovakvi pacijenti se samo prate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Nov 18, 2015 12:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Немам хепатитис. Препоручујем ти да подигнеш имунитет домаћим препаратом који се прави од белога лука и комовице. Рецепт погледај на мом сајту http://www.aca.rs у Савети, Здравље па под Имунитет.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Nov 18, 2015 3:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 4:39 pm
Postovi: 47
Valjda kad je Hbe Ag negativan,virus tad nije aktivan? Tako su meni rekli na infektivnoj,mene samo prate i nikad nisam primala terapiju i enzimi su mi dobri,uz jetre,bilirubini.. ali opet bh nekako kad bi moglo...mada sam svesna da cak i ovima kojima je virus aktuvan ne daju terapiju kako treba vec ko ima vezu,takodje dr Bojovic mi rekla da treba pcr da bude u milonima da mi daju terapiju. Pa stvarno.. a pcr nemaju da rade moram privatno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Nov 20, 2015 1:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 20, 2015 12:32 am
Postovi: 1
Pozdrav svima. Od nedavno citam vasu prepisku i mnogo je doprinijela mom boljem razumjevanju hepatitisa b. Prilikom transfuzije krvi, prije 11 godina utvrdjeno mi je prisustvo virusa u krvi, mada u neaktivnoj formi. Tada sam snimio jetru, ali nisam radio dalje analize. Od tad vodim potpuno normalan zivot, nisam isao ni na kakve kontrole, nisam mijenjao rezim ishrane, jednostavnije receno, uopste nisam mijenjao nacin zivota. Prije par mjeseci rijesio sam da provjerim da se virus slucajno nije povukao, ali ispostavilo se da ga i dalje imam u krvi. Onda sam konacno uradio markere, pcr, snimio jetru, uradio laboratorijske nalaze.

Opsti nalazi su bili dobri, jetra ok, ali mi treba tumacenje nalaza markera i pcr-a

HBs antigen pozitivan
HBe antigen negativan
Anti HBc antitijela pozitivan
Anti HBc IgM antitijela granicna vrijednost
Anti HBsAg antitijela <3mUI/ml negativan
Anti HBeAg antitijela pozitivan

PCR 61 IU/ml

Koliko sam cackao po netu, ovaj nalaz PCR-a pokazuje da je nivo kopija oko 340, sto je valjda dobro. Bio bih zahvalan kad bi neko mogao da mi malo pojasni nalaz markera i PCR-a. Da li je virus aktivan, da li sam i koliko zarazan, ako je to moguce odrediti na osnovu nalaza. Unaprijed hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Jan 19, 2016 8:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 13, 2016 5:39 pm
Postovi: 1
milica m je napisao:
Ja nemam nikakvih tegoba, slucajno su mi okrili hep.B pre 6 godina kada sam trebala da se porodim, to je normalna procedura pri porodjaju.

Interesuje me da li postoji vakcina protiv hepatitisa b nakon oporavka iz akutnog hepatitisa b


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Feb 12, 2016 7:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
ljukodpasaka je napisao:
Pozdrav svima. Od nedavno citam vasu prepisku i mnogo je doprinijela mom boljem razumjevanju hepatitisa b. Prilikom transfuzije krvi, prije 11 godina utvrdjeno mi je prisustvo virusa u krvi, mada u neaktivnoj formi. Tada sam snimio jetru, ali nisam radio dalje analize. Od tad vodim potpuno normalan zivot, nisam isao ni na kakve kontrole, nisam mijenjao rezim ishrane, jednostavnije receno, uopste nisam mijenjao nacin zivota. Prije par mjeseci rijesio sam da provjerim da se virus slucajno nije povukao, ali ispostavilo se da ga i dalje imam u krvi. Onda sam konacno uradio markere, pcr, snimio jetru, uradio laboratorijske nalaze.

Opsti nalazi su bili dobri, jetra ok, ali mi treba tumacenje nalaza markera i pcr-a

HBs antigen pozitivan
HBe antigen negativan
Anti HBc antitijela pozitivan
Anti HBc IgM antitijela granicna vrijednost
Anti HBsAg antitijela <3mUI/ml negativan
Anti HBeAg antitijela pozitivan

PCR 61 IU/ml

Koliko sam cackao po netu, ovaj nalaz PCR-a pokazuje da je nivo kopija oko 340, sto je valjda dobro. Bio bih zahvalan kad bi neko mogao da mi malo pojasni nalaz markera i PCR-a. Da li je virus aktivan, da li sam i koliko zarazan, ako je to moguce odrediti na osnovu nalaza. Unaprijed hvala

Isti markeri su i meni,s tim da sam saznala pre mesec dana.Stvorio si antitela protiv umnozavanja virusa(hbe antitela).a hbe antigen ti negativan.to mnogi postizu terapijom,zato je i primaju.Nivo kopija ti je mali,nisi za lecenje.ostaje ti pracenje na 6 meseci.Meni su isti takvi rezultati markera,UZ jetre uredan,Alt,ast i bilirubini u normali.Smastraju da sam tzv "zdrav" nosilac virusa.Ja cekam nalaz pcr jos da vide broj kopija.Ti si niskozarazan,al ipak jesi zarazan.Kada pcr bude bio negativan,onda se smatra da je toliko nizak nivo virusa u krvi da se ne moze detektovati testomi,i da tad nisi zarazan.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 237 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: