Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 329 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 14, 2008 10:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
gagi15 je napisao:
Majjo,
Kako ste danas? Kako se odvija stanje?
Puno pozdrava!


Joj Gagi, grozno. Mama se danas probudila nakon 40 sati kome. I sinoć je na momenat i tada je počela da se guši od sadržaja iz pluća. Zvala sam hitnu, došao je neki monstrum od lekara koji je pitao za maminu dijagnozu, a ja sam mu prstom pokazala da ćuti, da ne priča pred njom. Dala sam mu listu, on je pročitao, merio pritisak i temperaturu, šećer :roll: i na kraju ladno uz mamin krevet iz sveg glasa prozborio: "Znate šta, njoj pomoći nema. Nju iznutra izjeda ovaj tumor na plućima i da li će umreti večeras ili za 3 dana, na isto vam dodje!!!"
Ja mu odmahnuh rukom da začepi gubicu, a on će: "Ma ne čuje ona ništa, u komi je!!"

:o :o :o :o :o :o :o IDIOT!! Eto, samo to mogu da kažem.


Mama je opet danas imala dva napada i to opet u razmaku od tačno sat i po vremena. Ne znam da li je to slučajnost.

Pre toga sam uspela čak i da komuniciram sa njom uz pomoć treptanja, a onda su se desila ova dva napada i od tada, ona deluje kao da spava (po disanju), ali oči su joj širom otvorene, ni na šta ne reaguje, levo oko joj stoji pri korenu nosa (zriki), desno stopalo se totalno oklembesilo, sada je u istom položaju kao i levo. Zenice su i dalje jako uzane (zato joj je ovaj sinoć skinuo Durogesic flaster). Ma tuga božija. :cry: :cry: :cry:

Nakon svega toga sam danas imala jako gadan trip, užasno me je peklo u grudima i iskreno, uspaničila sam se da ću dobiti srčku. Popila sam onda svoju 1/4 Xanaxa i malo se umirila. Skoro nisam imala taj napeti osećaj iznutra, izgleda da pucam lagano. Prvo sam istraumirana od prethodnih napada, pa 40 sati kome, pa onaj kreten od doktora sinoć, pa jutros budna mama, pa komunicira, pa onda opet dva napada. Baš mi je previše svega. :cry: :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 14, 2008 11:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 1:49 am
Postovi: 120
Boze budale, il' ste vi njega zvali da joj pomogne, il' da je sahrani!
Nikako ne mogu da shvatim ljude bez takta! :evil: Mislim vi ste svesni koji ishod sledi, kao sad je on dosao da vam otvori oci, da se ne nadate za dzabe!

Mama je jos uvek na infuziji? Nemozete nista vise, od svega sto cinite da preduzmete. Sad cu i ja da postavim mozda glupo pitanje: da li postoji mogucnost da upecate nekog kineziterapeuta koji bi putem masaze pomogao da evakuise sekret iz pluca? Neke obloge? Boze iscrpismo vise sve i alopatske i narodne solucije :( :(

A Vi? Nadam se da nije nista opasno. Vracam se na staro, ali pretpostavljam da Vas boli, pecka ili osecate pritisak u grudima i od stresa, napetosti i cigara. Verujem i kad legnete (ili sednete) da zaspite, toliko ste ukruceni i zgrceni.Sto bi se u narodu reklo "boli Vas dusa". :cry: :cry: Ma, to sto prozivljavate....stvarno nije lako.
Pokusajte da se opustite, pomislite na Garfieldove savete sa disanjem, i da osecate i opustate malo deo po deo tela. Shvatila sam koliko Vam je tesko sto ste "bespomocni", sto nemate soluciju, ali pazite se, molim Vas, zbog nas :wink:

Stvarno, od srca se nadam da se ti "napadi" vise ne pojavljuju, da se vise ne iscrpljujete i da se izbegnu bolovi (ako su vam ukinuli Durogesic znaci neprima nista vise protiv njih?).

Mislima (nazalost samo tako), sam uz Vas, puno pozdrava. Drzite se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 15, 2008 1:35 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Da, na infuziji je, danas treba da se čujem sa dr (dežurna je baš mamina), pa će mi reći šta dalje. I sutra prima glukozu, kao i danas, a prethodna tri dana je primila slani rastvor.

Nemam pojma ni gde bih tražila kineziterapeuta, a mami mažem med pomešan sa propolisom, polenom i mlečom na grudi pa preko toga stavim gazu.

Uh gagi, hvala na podsećanju za opuštanje, evo sada opustih deo po deo tela-kao struna sam bila napeta.

Mama sada više ništa ne prima protiv bolova, niti protiv epi napada. Odustali su od bensedina, jer bi je uspavao i opustio sve a u koliko bi došlo do povraćanja, to bi dovelo do gušenja, pa su kao, od dva zla izabrali manje. Šta god to značilo. :roll:
Možda ja nisam normalna, ali zar ne bi bilo bolje da je sedirana, da spava i da na taj način ode, nego ovako da se muči??!! :roll: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 16, 2008 2:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 1:49 am
Postovi: 120
Sta je bolje? Neznam. Obe solucije su teske i nepodnosljive...

Ako ipak primetite da ima bolove, posto nemozete nista oralno da joj date, preostaju vam samo cepici tramadol-a, diklofenak-a, etc.

Cisto nemogu da poverujem da su to epi napadi, i da oni prouzrokuju paralizu, i tako brzo gubljenje motriciteta.

Puno pozdrava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 17, 2008 3:52 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Današnji dan je katastrofa po pitanju maminog pulsa. Skoro ceo dan je bio 220 a večeras čak i 280!!!! :o :o :o :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 17, 2008 4:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Uh evo mene, vidim nista dobro u mom odsustvu. Boze kakav MAGARAC od coveka (doktor iz Hitne, naravno)!!!! :o

NEgo Majo, dajete li joj ista oralno ili samo kroz infuziju?
Ja sam isto poklonik ideje da je bolje da zaspi nego da se muci ali niko od doktora to zvanicno ne moze da uradi - mogli bi odgovarati zakonski.....Ne znam sta da kazem uopste...d ali mama uopste, ikako bar nesto moze da proguta? Ako da, Xanax 1/2 u dva gutljaja vode i spricem joj dajte, najgore sto moze da joj se desi je da joj jos malo padne pritisak, ali kako sad stvari stoje - to ne bi bilo najgore....Joj majko mila, ne znam kako da VAm pomognem, stvarno...sem da VAm kazem da uzimate Xanax Vi i da vodite racuna o disanju......Ako Vam nesto treba ili mislite da nesto konkretno mogu da pomognem, tu sam.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 18, 2008 12:34 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Mama se jutros od 9 davi, to radi i dalje a oni mi pričaju da je pitanje momenta i da mora umreti dostojanstveno! :o :cry:

"Orka" je humanija od bilo koje zdravstvene ustanove. Ja komentar nemam, iscrpljena sam i očajna preko svake granice, lobanja će mi pući, a kako je mami, ja ne smem ni da mislim. :( :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 18, 2008 10:11 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
KAd kazete da se davi, pretpostavljam da krklja, kaslje, hvata vazduh ili...?
Neophodno joj je dati aminofilin, jesu oni bre NORMALNI, stoke bezobrazne?!?!?!?!?!
Jao izvinte, samo Vam jos fali ja da besnim.....Samo je dizite na sto vise, i ako ikako mozete da je malo okrenete bocno.....Imate li novca da pozovete privatno internistu da Vam dodje iz neke privatne klinike ili ordinacije, da je poslusa i da joj da aminofilin ili Lasix (to moze da bude i edem pluca sto je 'davi')? Moj Vam je predlog da to svakako uradite ako ikako mozete da nabavite tih 40-50 eura kolko kucna intervencija moze
da kosta... posto vec nista ne mozete da joj date na usta oralno, ako zovete (ne znam gde zivite pa ne znam ni koju bih Vam kliniku privatnu preporucila) kazite da krklja i d ane moze da disze, da nece da Vam dodju iz Doma zdravlja i iz Hitne, i da ste dobili informaciju da bi joj mozda trebalo dati amniofilin ili diuretik, u zavisnosti od nalaza.....

Disite. Tu sam, ako ista mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 18, 2008 11:01 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
.... Majjo, ja sam ovih dana na forumu, ali ovde cutim... citam i cutim...cutim jer nemam sta da kazem... a i Garfield je tu sa svojim savetima bas sada kada su ti potrebni....

Mislim na tebe isto kao i na Dakona.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 19, 2008 10:29 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Majjo? Nadam se da ovo nejavljanje ne znaci najgore.....? Mislim na Vas....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 19, 2008 11:09 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Garfield je napisao:
.....Imate li novca da pozovete privatno internistu da Vam dodje iz neke privatne klinike ili ordinacije, da je poslusa i da joj da aminofilin ili Lasix (to moze da bude i edem pluca sto je 'davi')?


Došli su iz hitne, dali su joj oba leka.......ali uzalud........ :cry:

Sat vremena nakon toga, srculence moje mame je prestalo da kuca, a ja sam tužna, najtužnija na svetu........mame više nema....... :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 19, 2008 11:26 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
:cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 19, 2008 12:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 11:46 am
Postovi: 146
Majo, moje saucesce. Stvarno mi je jako zao. Budi jaka.... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 19, 2008 1:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 15, 2008 5:59 pm
Postovi: 27
Majo,primi moje iskreno saucesce...budi mi jaka,nadam se da nisi potpuno sama i da imas nekog s kim ces da podelis ove teske trenutke. Pisi kad god ti je tesko,kad god imas potrebu,ti znas da te ja dobro razumem. Jako mi je zao,mislim na tebe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 19, 2008 2:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:52 pm
Postovi: 547
Majce draga :( primi moje najiskrenije saucesce. Jako mi je zao.
Ako ti bude bilo sta zatrebalo zovi me


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 329 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 178 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: