Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sekret u grlu
PostPoslato: Sre Mar 31, 2010 10:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2006 8:57 pm
Postovi: 70
Moja beba puni za koji dan 9. meseci. Primetili smo da nesti cudno dise, kao kad krklja, uglavnom nocu dok spava.Slinica u nosu nema. Bila je na pregledu i pedijatar kaže da ima skret u grlu i to neke sive boje, nije otislo na pluca, i upaljeno grlo. Jede i ponasa se normalno. Dali smo bris nosa i grla juče, sutra će biti gotovi rezulati.Juče je pocela da pije sincilin sirup, meni se čini da joj nije ništa pomogao. Ima li neki način da tako malo dete izbaci taj sekret? Moja mama kaže da je bio pre neki sirup koji pomogne deci da taj sekret progutaju i izkake.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sekret u grlu
PostPoslato: Čet Apr 01, 2010 1:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Beli slez je fantastičan prirodni lek za razvodnjavanje i izbacivanje sekreta ali je peh što ga retko koje dete prhvata-sluzav je i odvratnog ukusa. Zato se, obično, meša sa nekim sokom. Dnevno ne bi smela da daš više od 100ml. Priprema se tako što se prokuva voda, pusti da se ohladi, stavi se vršna kašika belog sleza i treba da odstoji 2h-što sluzavije, to bolje.
Ako ga dete odbija, probaj sa Fluimucilom od 100-odličan je sekretolitik i najčešće se on daje tako maloj deci tj. bepcima. Ide jedna kesica na 100ml vode i dete treba tu količinu da popije u toku dana. Uveče, pred spavanje, izbegavaj sekretolitike zato što zbog vodaravnog položaja popijeni sekretolitik može da izazove zakašljavanje i povraćanje. Drugim rečima, uveče daješ sirup tipa Prospan koji smiruje kašalj.
Sve najbolje
Ksenija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sekret u grlu
PostPoslato: Čet Apr 29, 2010 6:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Verovatno ste več rešili problem, ali moja malena ima trenutno problema sa tim, pije sirup od jagorčevine i stavila sam joj guščiju mast na grudi i mnogo joj je bolje posle jedne noći. Beli slez nije htela da pije mada ranije jeste.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 59 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: