Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problem sa karijesom mlecnog zuba
PostPoslato: Čet Feb 11, 2010 9:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Pomagajte, sta je bolje_
Naime, moj klinac ima 6 godina, od trece godine redovno idemo kod zubara, losi su mu mlecno zubici i ima 4-5 popravljenih zubica. Pre 14 dana ga je celu noc jako boleo zubic, mlecni petica, koja je inace popravljena. Posto nismo mogli da otputujemo u grad kod njegovog decijeg stomatologa, odvela sam ga u dispanzer u nasem mestu isto kod decijeg zubara. Zena je bila divna, ocistila mu je zubic, stavila lek i rekla da dodjemo posle 14 dana da se izvadi lek, sto smo i uradili. Kada je izvadila lek, ocistila zubic jos jednom, i ostavila rupu, tacnije otvoren zub. Navodno treba da mu cackalicom stalno vadim hranu iz tog zuba da ne bi otekao, kaze da tako treba. Zasto ga nije plombirala. Da li da vodim klinca kod drugog, njegovog zubara, da mu zatvori zubic. Da li mozda ti zubi mlecni i treba tako da budu otvoreni, ali njegova zubarka mu je ranije svaki zub popravljala, bez obzira sto je mlecni. Cini mi se da je robija stalno vijati dete, koje inace ide i u obdaniste i tamo ruca, sa cackalicom. Help me please...STA DA RADIM

Inace ovo sam stavila i na podforum stomatologija samo mi niko nije odgovorio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa karijesom mlecnog zuba
PostPoslato: Čet Feb 11, 2010 1:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Nisam expert sto se tice decije stomatologije, ali sam licno dozivela par puta da su to lekari radili na mojim stalnim zubima i bilo je sve ok, posle nekog vremena je zub zatvoren, kad je bio potpuno izlecen. A ima neki razlog sto se to ostavlja otvoreno samo sad ne mogu da se setim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa karijesom mlecnog zuba
PostPoslato: Pet Feb 12, 2010 6:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Verujem da nije bez razloga, ali meni nisu ni nagovestili da ce ga zatvoriti, vec da ce ga vaditi ukoliko bude pravio dalje problema. Inace je praksa u nasem Domu zdravlja da mlecne zube ne plombiraju vec ostavljaju otvorene, verovatno da ne trose materijal na zube koji ce ispasti. Njegova doktorica, kod koje sada nismo mogli da idemo, je svaki do sada lepo zatvorila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa karijesom mlecnog zuba
PostPoslato: Pet Feb 12, 2010 9:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa ja bih onda na tvom mestu otisla kod te zubarke. Meni je potpuno glupo da se mlecni zubici ne tretiraju. Ja sam kao mala jako rano ostala bez mlecnih zuba i moja mama se samnom stvarno namucila. Ja zato bas pazim na zubice moje cere, stalno ih peruckamo, idemo redovno kod zubara. Na kvalitet zuba ne mogu da uticem, ali bar na ono sto je u mojoj moci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa karijesom mlecnog zuba
PostPoslato: Sub Feb 13, 2010 7:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Naravno da cemo ici kod njegove zubarke, tim pre cim prestanu ove snezne padavine, posto treba da putujemo. Cisto sam htela da vidim da li je jos neko imao ovakvo iskustvo sa detetom, i da li otvoren zubic ima neke prednosti


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 87 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: