Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: opet ja
PostPoslato: Uto Dec 06, 2005 10:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 22, 2004 12:28 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
beba sutra puni 5 meseci i trebalo bi da pocnem sa sokicima i kasicama. Pa ako neko ima vremena i volje neka napise svoje iskustvo u smislu sta i kad dati prvo? Mogu li odmah dati kasicu i da li to menja jedan obrok? Koliko dati? Uh, sva sam zbunjena... Upomoooooc....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 06, 2005 11:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 26, 2005 10:26 pm
Postovi: 29
U pocetku nista nece moci da bebi zameni obrok,zato sto prvo sve moras testirati i davati po jednu-dve kasicice novih namirnica a i zato sto ni ona verovatno nece odmah prihvatiti da pojede vecu kolicinu voca ili povrca,da bi to moglo da joj bude dovoljno.Ja sam pocela sa jabukom i sargarepom.Prvi dan sam joj davala sok,a drugi pasirano voce.Svaki dan joj po malo povecavaj kolicinu i doci ces do toga da joj zamenis ceo obrok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 08, 2005 7:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 28, 2005 8:56 pm
Postovi: 47
Najbolje je početi sa povrcem jer posle njega lakse bebe prihvataju voce koje je inače slatkastog ukusa. To je bar savet pedijatara i vecina onih sa kojima sam ja pricala. Najbolje se uvoditi svake nedelje ne vise od dva nova ukusa. To se preporucuje zbog alergija jer se onda tačno zna na šta je beba alergicna.
Ako pravis sama kasice iseckano povrce stavis u vec kljucalu vodu(da se sto brze skuva i samim tim izgubi sto manje vitamina)kad je gotovo dodaj kap dve maslinovog ulja(to sam ti cinimi se vec napisala)i onda sve dobro izmiksas.
Posle nekih 2-3 nedelja kad se babe navikne na nove ukuse ce moci cvrsta hrana da joj zameni jedan mlecni obrok.
Ja sam pocela sa sagrarepom u podne(nedelju dana) pa sam dodala krompir,zatim tikvicu i karfiol.U sledecem mesecu sam pocela sa vocem jabuka,banana,kruska i breskva(posle podne) i tako dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 12, 2005 3:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 22, 2004 12:28 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
tek sam danas ponovo na forumu, a u medjuvremenu sam pocela da dajem nemlecnu hranu, tj. kasice. Prvi dan sam dala malo pirincanih pahuljica, ali mu se to nije svidelo. Sutradan sam dala kasicu jabuka mrkva i njemu se toliko svidelo da je pojeo celu. Juce je opet pojeo celu kasicu od muskatne tikve, tako da je on sam prakticno vec zamenio obrok, mleko za kasicu. Da li je to dobro ne znam, ali tako je. I bas fino jede, a poceo je i vodu da pije. Dosad je nije pio uopste, nije hteo. i da napomenem da je do pre par dana samo sisao, a sisa i dalje nesmanjenim intenzitetom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: