Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 119 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ZDRAVO
PostPoslato: Ned Feb 22, 2009 6:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 5:37 pm
Postovi: 41
TRUDIM SE DA DAVIDA HRANIM STO ZDRAVIJE I JAKO SAM SRECN STO NECE HRENOVKE U KOJIM IMA PUNO ADITIVA I SALAME.OBOZAVA VOCNE JOGURTE KOJE MU SAMA PRAVIM,SLATKISE MU NEMOGU ZABRANITI ALI MU DAJEM U MJERI I NE CESTO.OBOZAVA SUPICE SA RAZNIM POVRCEM.MISLIM KAKO DETE STEKNE NAVIKU KAKO U HRANI TAKO I U OSTALIM NAVIKAMA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 23, 2009 9:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Kathy je napisao:
Bebin organizam ne proizvodi enzime neophodne za razlaganje kravljeg mleka. Posledice opterecivanja organizma kravljim mlekom ne javljaju se odmah, nego posle deset, dvadeset i vise godina. Nagli porast dijabetesa objasnjava se prvenstveno preranim uvodjenjem kravljeg mleka u ishranu... kad vec dajete mleko drugih sisara, zasto ne mleko slona, ovce, koze, zeca... zasto bas kravlje mleko? Da li to znaci da, ako recimo seljaku umre krava na telenju, on moze teletu da da izmuzeno mleko svoje zene? I tele ce od tog mleka da se razvija kako treba?


Sa ovim ne mogu da se složim. Koliko mi je poznato svako mleko (bez obzira od koje životinje potiče) istog je sastava. Razlika je u količini. Tako, neko mleko sadrži više laktoze i/ili više šećera i/ili više minerala/vitamina. Svako je prilagođeno određenoj vrsti i uglavnom mogu da se njime prehranjuju i druge vrste. Organizam, genetski, je predodređen da može da vari mleko (bilo čije) do navršene treće godine, posle tog perioda smanjuje se lučenje enzima odogovornog za preradu laktoze. Ljudi su jedina životinjska vrsta koja je "naučila" da krade mleko od drugih životinja i zato sada većina odraslih osoba može bez problema i u 100-toj godini da konzumira mleko.
Zato, ako dete od 2-3 godina i starje odbija da pije mleko u bilo kom obliku ne treba ga siliti, jer je to znak da je alergično na mleko, tj da njegov organizam ne luči potrebne enzime za razlaganje mleka (Napomena: Alergija se uvek ne manifestuje gušenjem, osipom i sličnom, često je sasvim neprimetna).

Seljaku ako umre krava na telenju ne može da izmuze svoju ženu (niti će mu to pasti na pamet, jer nije lud) iz prostog razloga što telad jedu MNOGO VIŠE od beba (ljudskog mladunčeta). Uostalom, krave luče mnogo više mleka nego što je potrebno teletu. Ali, zato ako seljaku nastrada ovca (koza, svinja) sa mladima, onda (ukoliko ne može da obezbedi mleko do druge jedinke iste vrste) poseže za kravljim mlekom i u 99% uspešno odgaja mlade (jagnje, jare, prasence, ...) na CUCLU.

Deci, ako majka nema mleko, a ne postoji mogućnost da se pronađe dojilja, daje se kravlje mleko iz PROSTOG razloga jer od domaćih životinja jedino krava daje mleko preko cele godine a i najblaže je (ovče i kozje mleko je mnogo jače pa se uvodi u ishranu tek posle navršenih godinu dana), ali opet mora da se razblažuje (zbog viška laktoze).
Zato sada postoje formule u kojima se kombinuju sastojci u približno istom kvalitativnom i kvantitativnom odnosu kao majčino (ljudsko) mleko.
U nekim slučajevima formule su, uslovno rečeno, bolje od majčinog mleka iz razloga što je sve odmereno i uvek je isti kvalitet, dok majka mora da vodi računa o ishrani, ne sme da puši, drogira se i pije, da unosi lekove i slično, jer sve to utiče na "kvalitet" mleka: Potpuno je bila druga situacija kada je beba bila u stomaku, jer tu su radili geni: Preko posteljice i pupčane vrpce vrši se filtiranje i odbacuju se štetni sastojci (alkohol i nikotin prolaze barijeru, jer kada je genetska zaštita osmišljena tada nije bilo ni jednoga i drugog, kao i većina lekova), beba kupi sve hranljive sastojke (vitamine, minerale, šećere) za sebe, a majci šta ostane. (Znam, sa ovim se neće mnoge od vas složiti, pogotovo Wiseslava, ali to je NAUČNA ISTINA). Postoji par knjiga popularne nauke, koje se bave mehanizmima nasleđivanja, trudnoćom (sa gledišta genetike), pa ne bi bilo loše da ih pročitate. Videćete da ne postoje pravila, jer da smo svi isti, da svi imamo apsolutno iste genetske potencijalne, odavno bi čovek kao vrsta odavno nestao. Štos za opstanak je u stalnim genetskim mutacijama, koje nažalost, nekada znaju da budu i pogrešne.

Za Wiseslavu: Prerani pubertet teško da je izazvalo konzumiranje kravljeg mleka (bar ne mleka Made in Serbia) već viršle, salame, paštete, pljeskavice i slično (ljubi ga/je majka neka rucka), to će ti reći i bolje upućeni doktori)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 23, 2009 9:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Kathy je napisao:
Bebin organizam ne proizvodi enzime neophodne za razlaganje kravljeg mleka. Posledice opterecivanja organizma kravljim mlekom ne javljaju se odmah, nego posle deset, dvadeset i vise godina. Nagli porast dijabetesa objasnjava se prvenstveno preranim uvodjenjem kravljeg mleka u ishranu... kad vec dajete mleko drugih sisara, zasto ne mleko slona, ovce, koze, zeca... zasto bas kravlje mleko? Da li to znaci da, ako recimo seljaku umre krava na telenju, on moze teletu da da izmuzeno mleko svoje zene? I tele ce od tog mleka da se razvija kako treba?


Sa ovim ne mogu da se složim. Koliko mi je poznato svako mleko (bez obzira od koje životinje potiče) istog je sastava. Razlika je u količini. Tako, neko mleko sadrži više laktoze i/ili više šećera i/ili više minerala/vitamina. Svako je prilagođeno određenoj vrsti i uglavnom mogu da se njime prehranjuju i druge vrste. Organizam, genetski, je predodređen da može da vari mleko (bilo čije) do navršene treće godine, posle tog perioda smanjuje se lučenje enzima odogovornog za preradu laktoze. Ljudi su jedina životinjska vrsta koja je "naučila" da krade mleko od drugih životinja i zato sada većina odraslih osoba može bez problema i u 100-toj godini da konzumira mleko.
Zato, ako dete od 2-3 godina i starje odbija da pije mleko u bilo kom obliku ne treba ga siliti, jer je to znak da je alergično na mleko, tj da njegov organizam ne luči potrebne enzime za razlaganje mleka (Napomena: Alergija se uvek ne manifestuje gušenjem, osipom i sličnom, često je sasvim neprimetna).

Seljaku ako umre krava na telenju ne može da izmuze svoju ženu (niti će mu to pasti na pamet, jer nije lud) iz prostog razloga što telad jedu MNOGO VIŠE od beba (ljudskog mladunčeta). Uostalom, krave luče mnogo više mleka nego što je potrebno teletu. Ali, zato ako seljaku nastrada ovca (koza, svinja) sa mladima, onda (ukoliko ne može da obezbedi mleko do druge jedinke iste vrste) poseže za kravljim mlekom i u 99% uspešno odgaja mlade (jagnje, jare, prasence, ...) na CUCLU.

Deci, ako majka nema mleko, a ne postoji mogućnost da se pronađe dojilja, daje se kravlje mleko iz PROSTOG razloga jer od domaćih životinja jedino krava daje mleko preko cele godine a i najblaže je (ovče i kozje mleko je mnogo jače pa se uvodi u ishranu tek posle navršenih godinu dana), ali opet mora da se razblažuje (zbog viška laktoze).
Zato sada postoje formule u kojima se kombinuju sastojci u približno istom kvalitativnom i kvantitativnom odnosu kao majčino (ljudsko) mleko.
U nekim slučajevima formule su, uslovno rečeno, bolje od majčinog mleka iz razloga što je sve odmereno i uvek je isti kvalitet, dok majka mora da vodi računa o ishrani, ne sme da puši, drogira se i pije, da unosi lekove i slično, jer sve to utiče na "kvalitet" mleka: Potpuno je bila druga situacija kada je beba bila u stomaku, jer tu su radili geni: Preko posteljice i pupčane vrpce vrši se filtiranje i odbacuju se štetni sastojci (alkohol i nikotin prolaze barijeru, jer kada je genetska zaštita osmišljena tada nije bilo ni jednoga i drugog, kao i većina lekova), beba kupi sve hranljive sastojke (vitamine, minerale, šećere) za sebe, a majci šta ostane. (Znam, sa ovim se neće mnoge od vas složiti, pogotovo Wiseslava, ali to je NAUČNA ISTINA). Postoji par knjiga popularne nauke, koje se bave mehanizmima nasleđivanja, trudnoćom (sa gledišta genetike), pa ne bi bilo loše da ih pročitate. Videćete da ne postoje pravila, jer da smo svi isti, da svi imamo apsolutno iste genetske potencijalne, odavno bi čovek kao vrsta nestao. Štos za opstanak je u stalnim genetskim mutacijama, koje nažalost, nekada znaju da budu i pogrešne.

Za Wiseslavu: Prerani pubertet teško da je izazvalo konzumiranje kravljeg mleka (bar ne mleka Made in Serbia) već viršle, salame, paštete, pljeskavice i slično (ljubi ga/je majka neka rucka), to će ti reći i bolje upućeni doktori)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ZDRAVO
PostPoslato: Uto Feb 24, 2009 5:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 5:37 pm
Postovi: 41
SLAZEM SE SA PREDHODNOM PORUKOM.I MISLIM JE KOD DECE ORGANIZAM RAZLICIT,I NEKO KRAVLJE MLEKO PRIHVATITI DOBRO NEKO NECE UOPSTE.TAKO DA JE O TOME SUVISNO RASPRAVLJATI.MOME JE ODGOVARALO I JA OSTAJEM PRI TOME DA JE DOBRO.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re kravlje mleko
PostPoslato: Uto Feb 24, 2009 8:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ja sam dugo razmisljala o kravljem mleku, ali sam ipak odlucila do godinu dana, bebelac, najgore od svega je to sto su adaptirane formule mnogo skupe, sto je to sramota za nasu drzavu da se tako pozdravlja novi zivot.Nama recimo mesecno ide oko 5000 din. za bebealc, to je uzas, a gde su pelene, voce, povrce, kozmetika...Sramota,treba da ukinu pdv barem za hranu.Nije ni cudo sto nas ubi bela kuga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 07, 2009 3:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
Nisam mogao da istrpim a da se ne javim posle ovih poruka. Zao mi je bilo da ne cujete cinjenice.

Ovakve poruke i razmisljanja mogu sebi da objasnim samo ako vi zivite daleko od sela, daleko od prirode. Toliko nerazumevanje se moze samo tako objasniti.

Ja shvatam da ste vi daleko od prirode, ali kako mozete stalno da prelazite preko svih onih afera i skandala koji se javljaju bas oko fabricke hrane za bebe? Pa to su vasa deca, zar treba fabrika da im pravi hranu? Ako su vasa deca, onda ih VI hranite, ili makar pozovite majku prirodu u pomoc, a ne da vam neki tamo roboti prave bebi hranu.

Nemoguce je porediti nesto sto je prirodno i nesto sto je vestacko. To su dva sveta. Jedan je ziv, a drugi mrtav. Ne mozete porediti mrtvu "hranu" sa zivom hranom i zivim covekom. To je zlocin protiv logike.

Prirodni principi postaju jasni za sve one koji su spremni i hrabri da se otrgnu od sistema i da traze put ka Prirodi. Molim vas nemojte vise da poredit zive i mrtve stvari jer to vredja prostu logiku! Majcino mleko je nezamenjivo i idealno za vasu bebu. Postoje prirodna pomagala koja podsticu mlecnost, i pospesuju. U 21. veku SKORO nijedna majka vise ne moze vise da kaze da "nema mleka". Samo sto postoji jedno OGROMNO neznanje i nepoznavanje prirode. Posle majcinog mleka dolazi u obzir mleko druge majke koja ima dobru mlecnost. Posle toga dolazi u obzir zivo mleko neke pogodne domace zivotinje. U tu svrhu najbolje coveku sluzi koza! A ako nema zivog kozijeg mleka moze da posluzi i kravlje.

Zasto bi onda nase majke pored Majke Prirode koristile fabricku mrtvu hranu?! To pitanje uopste ne dolazi u obzir. O fabrickim preparatima ne treba uopste razmisljati vec ih treba ODMAH odbaciti kao nepotrebne. Ono sto nam je najpotrebnije u 21. veku je PRIRODA!!! Da bi se covek vratio prirodnjackom nacinu razmisljanja i zivota on mora da se odrekne robstva sistemu. TO je kao odvikavanje od najteze droge na svetu.

Preporucujem majkama:

- Da odmah odbace vestacke, fabricke proizvode i tako ce sebe naterati da se vrate nazad iz corsokaka i potraze prirodan put do resenja nekog problema...

- Da ponovo PROVERE stare dobre nacine ishrane ili izlecenja koje su koristili nasi preci do nedavno

- Srbi nisu nikada koristili rafinisani secer (jer nije ni postojao), vec su koristili med i pcelinje proizvode, i po tome smo poznati u celom svetu (a postoje jos i prirodni vocni seceri...)... zamislite sad zivot vase cukunbabe i cukundede bez secera i pokusajte to da primenite na sebi i na svojoj deci (naravno, oni su znali da pcelare, i nikad ne bi ziveli u kutiji sibica!)

- Naravno, srpske majke su uvek imale belog mleka da podoje svoju decu i dojile su ih godinama, al zato su im deca bili junaci, hajduci, pametnice/ Kad je doslo zagadjenje koristilo se i kozije mleko kao najzdravija ispomoc iz Prirode/ Nije SLUCAJNO sto se oko nas nalaze domace zivotinje, sve to ima svoje mesto u logici Prirode/ Srbi su mleko pili ispod vimena jer su to bile zdrave domace, kucne zivotinje, sa njima se spavalo, druzilo, zivelo.../ Trazite i zahtevajte zdrave domace zivotinje, koje slobodno pasu po livadi ili sumi, koje ne primaju lekove i vakcine, koje ne prezivljavaju stresove.../

- Ja ne znam gde vi zivite, ali u mojoj okolini ima dosta dece koja su odgajana na kozijem i kravljem mleku od najranijeg uzrasta, a najveci broj je onih koje majke doje/ I jedna i druga deca su zdrava i odbrambeni mehanizmi su im za svaku pohvalu!/ Naravno, u gradu ima i onih koji se hrane iz fabrike, koji sisaju robote i masine i ta deca se odmah prepoznaju, jer su stalno balava, vise po dispanzerima, imaju nesrazmerno velike glave (pa zovu "bumbari").../ Moram da napomenem, jedan deo domacinstava mleko kuva, ali cini mi se da veci deo porodica pije zivo mleko i mogu da kazem da je to jedna od najvaznijih stavki/ Dokazano je na mnogim primerima da kuvano mleko, bez obzira da li je od zdrave zivotinje, daje lose efekte na zive organizme, dok zivo mleko deluje vise kao lek nego hrana!!! I sami to mozete proveriti (ludi naucnici su to radili na mackama, misevima...)/ Zato garantujem svojim zivotom i zdravljem svoje dece da zdravo, zivo mleko od nase domace, kucne zivotinje nema zamenu. To svako moze da proveri na sebi. Posle samo mesec dana pijenja zdravog i ZIVOG (nekuvanog) mleka vise NIKADA u zivotu necete okusiti ni pomirisati mleko u prahu za bebe ili mleko u tetrapaku i druga UBIJENA mleka. Probajte makar mesec dana i videcete.

- Samo ima jedan veliki problem. Gde sad da nadjemo zdravo i sveze kozije ili kravlje mleko? I kako da ga dobijamo svaki drugi dan? E to je problem koji svako treba da resi za sebe. Na svaki detalj obracajte paznju! Meni je lako jer u blizini imamo puno domacinstava koja za svoje potrebe koriste svoje zdrave zivotinje.

- Mozda ce neke od vas razljutiti kad budete shvatili da domacice, seljaci, jedno mleko piju i daju svojoj deci, a sasvim stota STVAR dolazi vama u tetra paku!/ Domacica svome detetu NIKADA ne bi dala fabricko mleko. To je za gradjane. Deca piju nekuvano kozije mleko ili jedu mladi sir od nekuvanog mleka ili cekaju da se napravi kiselo mleko...

- Hemijski je kozije mleko najpogodnije ljudskom organizmu, ali krava se vise ISPLATI jer daje vise mleka, i zato na policama i u tetrapakovima ne mozete pronaci kozije mleko. Ono se uglavnom izvozi u bogate zemlje! Zar to nije nepravda?! Kod nas se kucne, domace zivotinje stite belim lukom i lekovitim livadskim travama koje pasu.

- Tesko je je sad da vam objasnjavam kako i zasto smo dosli od prirodnog, zdravog i zivog proizvoda jedne kucne zivotinje, do onog zafarbanog mrtvog, ali "ukusnog" proizvoda kojeg mozete da pronadjete u dopadljivoj ambalazi u supermarketu. To je JAKO duga i luda prica. Umesto da zamaramo glavu sa ispravljanjem krive Drine, bolje da sve to preskocimo, odbacimo i vratimo se direktno na pocetak price, na sami izvor.

- Naravno, i moje dete je odraslo na kozijem mleku kao i ja, kao i moja majka i moja baka, a i prababa mi je govorila o tome kako su se ranije hranili. Za dalje u proslost ne znam. Nije ovaj svet nastao onda kada su IZMISLILI fabrike za proizvodnju bebece hrane!!! Pre svih kapitalistickih fabrika, ziveli su nasi preci i njihov zivot je bio mnogo zdraviji i prirodniji. A umirali su uglavnom od neprijateljske ili bratske ruke. I dan danas umiremo od bratske i neprijateljske ruke, ali sve je vise onih koji SAMI SEBE ubijaju (pre sega losom ishranom i raznim vestacima, otrovima) i ubijaju svoje bliznje (daju deci i ukucanima da jedu plastiku, silikon, gume, sintetiku...). E to ranije nije bilo.

- Majke i supruge tu mogu mnogo toga da promene! Od zena sve zavisi iako je muz glava porodice. Zena je stub porodice, vaspitac dece i suprugova tiha luka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re kravlje mleko
PostPoslato: Sub Mar 07, 2009 6:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Evo ovako, ne mogu da istrpim a, da ne kazem da trebate vi gospodine bee, keti i vama slicni da se preobucete u babice i da idete po nasim porodilistima i radite njihov posao.Ocigledno ste za to stvoreni.Posle toga nadam se da ce znatno porasti broj zena koje ce dojiti svoju decu, i to vam preporucujem.Bolje je da radite to, nego da blatite majke koje bne doje i pripisujete njihovom neznanju.Drugo, moje dete nije ni balavo, ni bumbar, naprotiv.Nije anemican, nije podlozan infekcijama, nije debeo, pametan, veseo, dobar i naravno ne visi po dispanzerima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re kravlje mleko
PostPoslato: Sub Mar 07, 2009 6:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ja ne sporim da je vestacko losije od zdravog, nisam ja luda!!!!Ni moje dete ne cucla plastiku, naravno mora piti vestacko mleko na cuclu.Ali sokic, voda sve na kasicicu.Drugo, u mojoj ishrani preovladava voce, povrce...naravno da cu tako vaspitavati i navikavati i svoje dete.Ali nemojte nas vredjati,mi koje ne dojimo, ne radi se ni o ne znanju ni o lenjosti i tome sl.Zaista nije u redu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: re kravlje mleko
PostPoslato: Sub Mar 07, 2009 7:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
dolce-vita je napisao:
Ja ne sporim da je vestacko losije od zdravog, nisam ja luda!!!!Ni moje dete ne cucla plastiku, naravno mora piti vestacko mleko na cuclu.Ali sokic, voda sve na kasicicu.Drugo, u mojoj ishrani preovladava voce, povrce...naravno da cu tako vaspitavati i navikavati i svoje dete.Ali nemojte nas vredjati,mi koje ne dojimo, ne radi se ni o ne znanju ni o lenjosti i tome sl.Zaista nije u redu.


Ne razumem bas najbolje zasto ste se nasli prozvani. Ja nisam spominjao one majke koje ne mogu da doje. Ja sam pisao o onima koji umesto zive hrane svoju decu kljukaju mrtvom hranom. Ako "nemate" mleka, a i to je jedna bolna prica za drugi put, onda dajte deci svezeg kozijeg mleka, a ne takozvane formule iz fabrike. To je poruka mog javljanja. Nemate se pravo ljutiti na mene. Ja razumem zalost i bol majki koje ne mogu dojiti. I zato ne razumem sto onda deci daju vestake? To je suludo. Razumem i osobe koje se ne snadju odmah za sveze mleko... Ali nikako ne mogu da razumem osobe koje su spremne da brane fabrike i njihove izmisljotine za zgrtanje para. To je takva propaganda da ce ljudi uskoro poceti da se plase koza i krava kao od divljih zveri.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 07, 2009 7:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 11:05 am
Postovi: 62
Niko ne brani fabrike. Svi se brinu za zdravu ishranu svoje dece. Slazem se da je kozje mleko zdravo, ali ne znam nijednog pedijatra da ga preporucuje za bebe, bar ne mladje od godine dana, a razloga sigurno ima. Da li ste vi hranili bebu kozjim ili kravljim mlekom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 07, 2009 8:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ja sam licno prestala da dojim svoje dete jer sam morala da pocnem sa terapijom. Nije mi bilo svejedno ali nisam imala izbora. Ovde mislim da ne postoji mogucnostk da dodjem do svezeg mleka. A i da mogu svakako bih ga u vreme danasnjih bolestina prokuvala. Kada sam detetu probala da dam kravlje mleko odmah joj je izbio ekcem. Kasnije sam probala jos jednom i opet ista prica. Od formule je sasvim ok. Nikakvih propratnih reakcija. Dete mi je bas kako treba ni debelo ni mrsavo, zivahno, veselo i retko kad bolesno....
A to poredjenje sta su radile nase bake i sta radimo mi - mi je nekako smesno - pa ne zivimo ni u istim uslovima. Danas je pitanje i sta krave pasu kada padne kisa u kojoj ima svacega.... a to se u njihovo vreme nije moglo reci....A opet danas je zivotni vek mnogo duzi nego tada....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 07, 2009 8:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
dimedej je napisao:
Niko ne brani fabrike. Svi se brinu za zdravu ishranu svoje dece. Slazem se da je kozje mleko zdravo, ali ne znam nijednog pedijatra da ga preporucuje za bebe, bar ne mladje od godine dana, a razloga sigurno ima. Da li ste vi hranili bebu kozjim ili kravljim mlekom?


I kozijim i kravljim sirovim mlekom. Neuporedivo vise kozijim. Naravno, od zdravih koza koje zive bez stresa i bez lekova. To znanje sam prihvatio od moje prababe jer mi je logicno. A logicno mi je jer zvuci najjednostavnije i najprirodnije.

Ja sam takodje svestan da ljudi danas ne cuvaju zivotinje kako treba vec se izivljavaju. Sve zbog zarade. A da ne pisemo o industrijskoj proizvodnji i njihovim sadistickim metodama. To covek ne moze da gleda a kamoli da pije ili jede.

Skoro svo mleko koje danas mozemo da nadjemo u prodavnicama je vestacko. To su one silne tone jeftinog "mleka u prahu". A sta reci za bebi formule onda? Nije nam dosta onih skandala koji su se vukli po stampi?

Ja znam da je Srbija nije mala i da gradjani iz svih krajeva mogu lako da dodju do zdravog mleka samo ako se malo potrude. Mi smo se potrudili i nikada vise ne bih u usta stavio "kupovno" mleko a kamoli da ga dam svojoj deci.

Da li cete to zdravo mleko kuvati ili cete ga koristiti zivo, oko toga jos mozemo da razgovaramo, ali fabricko mleko jednostavno NE DOLAZI U OBZIR. O tome se ne razmislja vise. To mleko iz samoposluga je SAMO za najnize slojeve ljudi iz gradova. I to je jedna zavisnost. I u mlecnom hranom se preteruje kao i sa mesom. Dan bez mesa ili mlecne hrane kao da i nije dan, jel?

Cuo sam za sumnje u pogledu kozijeg ili kravljeg mleka, ali istina svedoci da je to samo propaganda mlekarske i farmaceutske industrije. Sve je u rukama velikih igraca, tkz tajfuna :) koji mlate pare i usput unistavaju sve sto je zdravo u Srbiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re kravlje mleko
PostPoslato: Sub Mar 07, 2009 8:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ja cu poceti da dajem bebi kozje mleko za koje takodje smatram da je zdravo, ali od navrsenih godinu dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 07, 2009 9:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
Dea je napisao:
Ja sam licno prestala da dojim svoje dete jer sam morala da pocnem sa terapijom. Nije mi bilo svejedno ali nisam imala izbora. Ovde mislim da ne postoji mogucnostk da dodjem do svezeg mleka. A i da mogu svakako bih ga u vreme danasnjih bolestina prokuvala. Kada sam detetu probala da dam kravlje mleko odmah joj je izbio ekcem. Kasnije sam probala jos jednom i opet ista prica. Od formule je sasvim ok. Nikakvih propratnih reakcija. Dete mi je bas kako treba ni debelo ni mrsavo, zivahno, veselo i retko kad bolesno...
A to poredjenje sta su radile nase bake i sta radimo mi - mi je nekako smesno - pa ne zivimo ni u istim uslovima. Danas je pitanje i sta krave pasu kada padne kisa u kojoj ima svacega.... a to se u njihovo vreme nije moglo reci....A opet danas je zivotni vek mnogo duzi nego tada....


1. Nije istina da niste u mogucnosti da nabavite sveze mleko. Gde god da zivite u okolini postoje sela. Sigurno. I dovoljno je da se malo promuvate po selima i pronadjete neku normalnu osobu sa kozama ili kravama. Kozije je teze naci (nije nemoguce) ali ni kravlje nije lose. Pogotovo ako se vise roditelja udruzi pa naruce malo vecu kolicinu. Svi moji poznanici koriste kozije mleko koje stize sa farme udaljene preko 30 km.

2. I ja se gadim blestina koje vladaju, a sve te bolesti dolaze iz gradova, fabrika i laboratorija. Sumnjao sam u higijenu kao i vi, ali sam se uverio licno da je to najprirodnija metoda proizvodnje hrane. Ne moze fabrika da bude prirodnija i cistija. Ja idem na pocetak lanca proizvodnje. Ako nasa kucna stoka zivi u zagadjenoj prirodnoj sredini, sta onda mozemo da kazemo za onu stoku koja nije videla sunca i trave? Ne mozete ubijanjem (kuvanjem) hrane da ubijete i "bolestine". Sta vi znate koji kvalitet mleka koristi vasa mlekara? Sta ostane u toj tecnosti kad se ona pasterizuje, sterilizuje, homogenizuje, "obogati" kojecime...? Sta je onda to? Mleko ili neka nova tecnost?

3. Kad prvi put dajete deci zivotinjsko mleko normalno je da poneko ima i reakciju, ali to je vec stvar licnog zdravlja a ne principa. Vazno je da mleko bude zdravo i sveze. Velika je razlika da li pijete sveze mleko ili kuvano. I u jednom i u drugom slucaju dete mora imati reakcije. Moze se javiti proliv ili samo redja stolica, ili kratki zatvor, ili ekcem... ali tako deca mogu da reaguju na svkau hranu. To je jednostavno neprilagodjenost organizma. Dete tek treba da razvije probavni sistem i da se navikne, zato se obavezno daje MALO PO MALO, a ne s neba pa u rebra. Majcino mleko je idealno za bebe, a zivotinjsksko se ponekad mora i prilagodjavati (skrob, ulje, kvasac...). Kazem PONEKAD, a to zavisi od zdravlja bebe. VECINA dece reaguje odlicno! Sva deca koju ja poznajem nisu imala nikakve probleme. Navikli su se i na tome su se odranili! Ako je dete imalo ekcem, trebali ste malo da razmislite o tome, da probate na drugi nacin. Bolje nego da decu trujemo koje kakvim fabrickim formulama u prahu. Ne moze formula u prahu nikada da se poredi sa svezim mlekom.

Samo Bog zna kako ta deca uopste prezive sa tim formulama. Sva sreca pa kod nas u Srbiji to nije toliko rasprostranjeno, osim u gradovima. I posle se pitamo zasto smo bolesna nacija, zasto izumiremo... A tajfuni zaposeli mlekarku industriju i sisaju sokove Srbije!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: re kravlje mleko
PostPoslato: Sub Mar 07, 2009 9:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
dolce-vita je napisao:
Ja cu poceti da dajem bebi kozje mleko za koje takodje smatram da je zdravo, ali od navrsenih godinu dana.


Pa odlicno i to je neki pomak u razmisljanju! Mnoge majke vestacko mleko uprahu samo zamene sa kupovnim mlekom iz samoposluge u tetrapaku. Samo nema potrebe da bebe pre toga trujemo fabrickim formulama u prahu. Bice kao bumbari sa alien glavama. Zato imamo i gojazne i neuhranjene dece i sto je najgoce puno bolesne dece. Ko nema mleka nek iskoristi kozu, pa zato je i stvorena da nam SLUZI.

Pomirisite samo kako smrdi taj prah. Odvratno!!! Ko bi to mogao jesti? Morate priznati da SMRDI. To nam je dodirna tacka da se slozimo. Recite iskreno.

I mleko u tetrapaku iz prodavnice je neopisivo BLJUTAVO. Ako ste ikada u zivotu popili samo casu svezeg (nekuvanog) kozijeg mleka onda cemo se oko toga lako sloziti.

Ja samo mogu da zalim sto ljudi tako lako odustaju od zdravlja i prirode. Oko prirode se MORA potruditi i zato je mnogo lakse od nje odustati i prikaciti se na sistem (za lagano unistavanje zivota).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 119 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 54 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: