Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 80 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Čet Mar 11, 2010 11:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Kod nas ima 4+ cini mi se, ili mozda gresim.Ja sma mom bebcu kupovala i 5, nisu mnogo velike, a ima oko 13 kg.Nadam se uskoro prelasku na nosu,jeste li vi presli Dea?

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Pet Mar 12, 2010 2:10 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ma jok. Polako vec postajem ocajna, ali se trudim da ne pokazujem. Otpor prema nosi je strasan.
Kupila sam joj kao motivaciju lepe gacice, sa zvoncicom i raznoraznim likovima iz crtanih koje voli, i odusevljena je i hoce da joj ih obucem, ali kad objasnjavam da onda mora da mi kaze kad hoce da piski ili kaki pa da je stavim na nosu(ili wc ako joj se vise svidja) razgovor se prekida i vise ni ne pita za gacice.
Na zalost nema neki raspored kad kaki, da bih mogla da pokusam da je stavim, a i da ima nebi puno pomoglo jer krece buna samo kad pomenem sedanje na nosu.
Nemam pojma u cemu je problem, nisam je nikad silovala da sedi niti postoji bilo kakva neprijatna situacija u proslosti koja bi tome mogla da bude uzrok(bar je meni nepoznato). Jednostavno nas sve ignorise kad o tome pricamo, objasnjavamo, a na baku je bila cak i par dana zbog toga ljuta.
Doduse jos dvoje njenih vrsnjaka koje poznajem u istoj su fazi, drugarica koja je ranije kakila u nosu, sad vise nece, a drug piski samo u wc solju, a za kakenje trazi od mame da mu brzo stavi pelenu.
Ovde na zalost narandzastih pampersica u 4+ nema, a mojoj zgolji su 5 onako, vece. Naravno moze ih, ali bi 4+ bilo idealno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Pet Mar 12, 2010 9:41 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
To za nosu je i kod nas ista situacija.Nikada nisam htela da ga forsiram,i lepo sam ubek objasnjavala.Takodje, zna dobro cemu sluzi nosa i zna da kaze kad hoce da kaki, ali kad donesem nosu, bezi.Ja sma htela kao motivaciju da mu kupim onu lepu nosu sa medom ili tako nesto...

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Pet Mar 12, 2010 11:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Možda je bolje da sačekate toplije vreme.
A što se tiče noše, viđala sam po prodavnicama neke kao konjiće, pa čak i visoke, kao stolice. Nisu loše.

Ja sam počela sa mojoj ćerkom prošle godine u ovo doba. Svaki dan je po malo sedela, pa uveče pred spavanje, pa ujutru kad je oblačim za vrtić. U vrtiću je isto sedela kad i svi ostali, ali definitivni ih je skinula krajem ula na moru. Nije imala ni dve godine, a bio je pravi trenutak, jer je bilo toplo i nije bilo previše strašno ako se upiški u snu.

Polovinom decembra sam prestala i noću da joj stavljam, a trebalo je oko dva meseca da prespava celu noć bez buđenja da piški ili 'incidenata' sa 'upiškivanjem'.

A da znate što su skupe gaćiceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Pet Mar 12, 2010 12:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
A, tek peleneeeeeeeeeeeeeeeeeeee....

Na koliko menjate vi vasu decicu, ja na dva sata.Plasim se ojeda i slicnog, imao je manji ojed, ali sam spasila sa sebamed kremom.Da znam da hoce tu lepu nosu. kupila bih, ne znam , mozda bi bila interesantna kao igracka ali ne i da sedne na nju.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Pet Mar 12, 2010 2:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Mi imamo dve lepe nose i nista. Prva je zabavna (ima patkicu i kad piskis svira muzikicu), a druga je kao wc (posto je fascinirana kad ja odem u wc). Obe nisu pomogle. Ovde gacice nisu skupe, kostaju od 1 do 2 eura, a pelene bogme vise....
Moja cera je imala jedan period kada sam mislila da cemo bez problema ostaviti pelene, ali onda je usledila operacija i gips, i to se prekinulo. Od tad ko sto sam navela gore, zestoki otpor. Ako se i smiluje da sedne na nosu, onda je to obavezno kompletno obucena. U drugoj nosi (wc) kuva lego kocke kao rucak....
Nama je nocna pelena u poslednjih par meseci skoro suva ujutru kad se probudi. Promenim joj pre podne dve pelene (jer tad najvise piski) a posle bogme celo popodne nista, uglavnom tek ako kaki. U principu koristimo 4 pelene dnevno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Pet Mar 12, 2010 2:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
U drugoj nosi (wc) kuva lego kocke kao rucak.... :D :D :D :D :D :D :D Moj bebac stavlja kucu na nosu da kaki i piski, ali on nece :wink:

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Pet Mar 12, 2010 5:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 145
Ma da,to isto i moje dete radi.Ode sam po nosu,kaze kaki ,kaki,sedne obucen na nju i kaki a kad ga svucem i stavim manema sanse.Mada i ne optereujem se toliko,cekam toplije vreme.Sto se tice tih kuglica kad skinete pelenu to je ta masa koja tecnost pretvara kao u neki gel!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Pet Mar 12, 2010 11:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ma znam ja sta su te kuglice, nego mi se to sa pampersom ne dogadja, nego samo sa ovim jeftinijim varijantama...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Sub Mar 13, 2010 11:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 145
Ja kod mene u marketu slucajno naletim na neke pelene (prvi put i vidim i cujem za njih).Posto se prodaju i na kom. ja uzmem da osetim pod rukom kakve su.Ne cine se lose a veoma pristupacne.Uzmem ih pa sta bude...ako budu lose necemo vise i to je to (ima 16 kom. u pakovanju).Inace na njima pise XENIA...jel cou neko od vas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Sub Mar 13, 2010 12:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ja nisam, znam da su boni suprims lose.Ptrevise su plasticne, i nikome ih ne preporucujem zato sto se mojoj poznanici desilo da joj se dete do te mere u njima upari da je dobilo upalu mosnica i dr je rekla da su proglasene za najnekvalitetnije.Koja je cena huggies pelena?Ne znam da li su one povoljnije od pampers a, da su dobre ili gresim?Cula sma za i za libero, a sad se kajem sto kada sam se porodila nisam kupila pelene koje su pamucne kao gacice i peru se.Postoji neka zena u Zrenjaninu koja ih sije,i peru se na 90, kao pampers su ,samo pamucne i kupuju se neke trakice koje idu preko, smao se te trakice kupuju, a pelene se peru.Sa pampersicama sam zadovoljna, koristimo ih od rodjenja, jesu skuplje, ali pitanje je da li ima povoljnije, a da su ok.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Sub Mar 13, 2010 1:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 145
Huggiies kako gde,negde kao pampers,negde cak i skuplje,ja sam bila naletela na neku akciju.Stvarno su extra.Cujem da i Libero hvala,mada nismo njih koristili.Sto se tice tih sto se peru,pisale su zene dosta o njima (pogledajte post od pocetka)!Pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Pet Mar 19, 2010 12:53 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 27, 2008 11:18 pm
Postovi: 62
Lokacija: Beograd
Mi koristimo Huggies i prezadovoljni smo. Isprobali smo sve pelene na trzistu, osim Libero i Huggies ne propustaju i ne osecaju se hemikallije kao u Pampersu. A da ne govorim da su elasticne na ledjima, pa duze zadrze kaku da ne iscuri na bodic kad se dosta ukaki.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Pet Mar 19, 2010 7:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
Mi isto sad koristimo Huggies i super su nam.
Što neko reče bar ne smrde kao Pampers.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Sub Mar 20, 2010 6:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Gde kupujete te Huggies? Dolazim za par dana u BGD, pa bas da ih probam!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 80 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: