Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: FEBRILNE KONVULZIJE
PostPoslato: Sre Avg 16, 2006 2:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 14, 2006 11:09 pm
Postovi: 10
Lokacija: opovo
Moje dete je pre godinu dana imalo febrilne konvulzije,Napad je trajao 1h15min.Bilo je strašno.Napad sa generalizovanim grčevima i to meni na rukama.Od tog vremena je bila 3 puta na EEGu i samo je na prvom par dana posle tog napada imala neke teta talase dok su druga dva nalaza bila potpuno normalna.Genetski nije opterećena epilepsijom ni bilo čime sličnim normalno se razvija čak je jako napredno dete.
Dali neko zna šta tačno ti teta talasi znače jer ja nemam mira? Ima li neko sličnih iskustava, i postoji li neki manje invazivan način od magnetne rezonance koji bi na svoju ruku smela da odradim da isključim postojanje nekog oštećenja.Inače moje dete uzima Eftil po savetu doktora preventivno koji će nam navodno ukinuti na sledećoj kontroli u martu 2007god.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 17, 2006 2:50 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Teta talasi se nalaze u dubokom snu, kao i kod poremecaja mozdan aktivnosti tipa supresije. ne moraju nozno da znace oboljenje. Konvulzije se u oko 5-10%% slucajeva ponove u toku prvih pet godina zivota. Vase je dete imalo atipicne, produzene konvulzije i to je znak da se mora leciti. Ako se konvulzije ponove, to je drugi znak da se radi o atipicnom slucaju. Inace, u najvecem broju slucajeva se ne ponavljaju. (Moj je sincic imao konvulzije, davao sam mu vestacko disanje, toliko sam bio uplasen i potpuno Vas razumem!)

Magnetna rezonanca nije invazivna metoda, ali Vam ne reporucujem da se maltretirate, ni Vi ni dete. Ako se dete priblizava 5. godini, vec ste na izlasku iz "crvene zone". Drzite uz sebe rektiole Bensedina, dete kvasite po glavi kad dobije temperaturu i dajte mu i Brufen sirup i Febricet cepice, bice sve u redu. Eftil nije opasan lek, pa neka Vas to ne brine.

Sve najbolje!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 17, 2006 3:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 14, 2006 11:09 pm
Postovi: 10
Lokacija: opovo
Moja devojčica sada ima 2,5god a napad je imala sa 15meseci i puno smo daleko od 5.god.Aako se do tada ništa ne desi da li smo i koliko posle 5.god sigurni. .
Unapred puno hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 17, 2006 7:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Statisticki gledano, posle 5. godine se febrilne konvulzije maltene ne javljaju. Znam kako Vam je, moj sin za par meseci puni 5 godina, a konvulzije je imao u drugoj.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 23, 2007 12:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Moja ćerkica ima skoro 21 mesec.
Hvala Bogu do sad nije imala febrilne konvulzije i nadam se da neće nikad.
Ali imamo problem sa relativno čestim i jako visokim temperaturama.
Ja njoj diazepam dam tek kad vidim da je temperatura prešla 39,5.
Da li sam u pravu, ili bih možda trebala i ranije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 23, 2007 11:28 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 11:05 am
Postovi: 90
I moje dete kad se razboli ima visoku temperaturu. U praksi doktori ne preporucuju tretiranje temperature ako ne prelazi 38.5, ali sam skoro cula od jednog lekara da bi u takvim slucajevima temperaturu trebalo tretirati vec sa 38 jer se kod dece temperatura jako brzo penje tako da ako sad ima 38 vec sledeceg minuta moze da skoci na 40, a kod neke dece lekovi za snizavanje temperature mogu imati odlozeno dejstvo.
Ni ja ne znam sta da radim u takvim slucajevima, dete obavezno razgolititi i kad je temperatura veca od 38.5 obavezno tusiranje mlakom vodom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 56 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: